>

GÜZELLİK

Tırnaklar kendinize ne kadar özendiğinizi gösterir

Çok güzel giyinmiş olabilirsiniz, her şeyiniz muntazam olabilir ama tırnaklarınız kötü durumdaysa imajınızı kimse kurtaramaz.
 
   
 
 
     
Tırnaklar doğru beslenme gerçekleşmezse çatlar, kırılır, soyulur ya da sararır. Tırnaklar için "tırnak eti temizleyicisi" ürünleri kullanabilirsiniz. Dış etkilere karşı tırnakları koruyucu tırnak bakımı ürünlerini de piyasada bulmak mümkündür.
Tırnaklarınızı törpülerken orijinal şekline sadık kalın ve yumuşak bir törpü kullanın. Törpüyü ileri geri değil de dıştan içe doğru kullanın. İleri geri törpülemek tırnağınızı zedeleyebilir.

Manikür çubuğunun ucuna pamuk dolayarak oksijenli suya batırın ve tırnağınıza doğru uzamış olan etlerinizi iterek yumuşatın. Bir manikür pensiyle bu ölü etleri alın. Manikürün sonunda tırnaklarınıza kalsiyum bazlı bir kuvvetlendirici sürebilirsiniz.

Tırnaklarınız sararıyorsa bir limonu sıkarak suyuna çok az su karıştırıp tırnaklarınızı birkaç dakika bu limonlu suda bekletin.

Tırnakların kolay kırılmasını önlemek için tırnak diplerine vazelinle sürün. Vazelin tırnakları güçlendirir.

Ayak tırnaklarınızı banyodan sonra kesin. Çok fazla dipten kesmemeye dikkat edin. Derinden keserseniz, etinize gömülüp tırnak batmasına neden olabilir.

Tırnak batması sorununu yaşamamak için tırnaklarınızı çok kısa kesmeyin.

İki haftada bir tırnak kenarındaki deriye badem yağı, zeytinyağı veya ayçiçeği yağı ile masaj yapın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>