>

BURÇLAR

Türkiye’de Ünlü Bir Şarkıcı Olmanın Formülü Ay Burcunda Gizli

Hemen hepimiz burcumuzu ve burcumuzun özelliklerini biliyoruz fakat doğum haritamızda burcumuz kadar önemli başka bir detay daha var.
 
   
 
 
     

O da Ay burcumuz. Ay burcumuz, en genel tanımıyla “motivasyon kaynağımızı” ifade ediyor ve özellikle kariyer hayatımızdaki tercihlerimizle ilgili özel ipuçları veriyor. Astroloji Platfomu Moyra, çok ilgi çekici bir araştırmaya imza atarak Türkiye’deki 110 kadın ve 118 erkek şarkıcının doğum haritalarındaki Ay burçlarını inceledi. Ortaya çıkan sonuçlar ise oldukça şaşırtıcı. Moyra’nın verilerine göre, Türkiye’deki kadın şarkıcıların %37’sinin Ay burcu; Yay, Terazi ve Koç. Öne çıkan özellikleri ise “cesurluk ve özgüven”. Erkek şarkıcılarda ise durum biraz daha farklı. Ay burcu %39 oranında Oğlak, Balık ya da Aslan burcunda olan erkek şarkıcılar “itibar ve ün” peşinde.

Nedir bu Ay burcu?


Ay burcumuz, duygu dünyamızı, iç benliğimizi, en derindeki arzularımızı, kendimizi güvende hissetmek için neye ihtiyaç duyduğumuzu, nerede ve nasıl mutlu, konforlu ve huzurlu hissettiğimizi ifade ediyor. Bu yönleriyle aslında bazı durumlarda kendi burcumuz yani Güneş burcumuzdan daha önemli bir gösterge olabiliyor.

Mutluluğun reçetesi Ay burcunda!

Ay burcumuzu bilmek ve özelliklerini anlamak hepimiz için son derece önemli çünkü en basit haliyle Ay burcumuz bize mutluluğun reçetesini sunuyor. Bu reçete gerek ilişkilerimizde gerek aile yaşantımızda gerek kariyerimizde etkili. Ay burcumuzun özelliklerini öğrendiğimizde bizi içsel olarak mutlu eden şeyin ne olduğu, diğer bir deyişle duygusal tatminimizin nereden geldiğini anlayabiliriz. Ayrıca hangi temel duygusal ihtiyaçları karşılamak üzere harekete geçtiğimizi de öğrenebiliriz. Dolayısıyla diğer astrolojik göstergelerin yanında Ay burcumuz da kariyer seçimimizdeki motivasyonlarımızı ve nasıl bir kariyerin bizi mutlu edeceğini anlatabiliyor.

Ünlü şarkıcıların sırrı Ay burçlarında gizli

Mayıs ayında çıkardığı mobil uygulama ile kullanıcılarına ücretsiz astrolojik kişilik analizleri hizmeti sunan Astroloji Platfomu Moyra, Türkiye’deki 110 kadın ve 118 erkek şarkıcının doğum haritalarını inceleyerek Ay burçlarının dağılımı ortaya çıkardı ve çok ilgi çekici sonuçlara ulaştı.

Kadın şarkıcılar daha cesur


Moyra’nın paylaştığı sonuçlara göre; Türkiye’deki kadın şarkıcıların %37’lik bölümünün Ay burcu Yay, Terazi ve Koç burcunda. Türkiye’deki şarkıcı kadınlarda nadir görülen Ay burçları ise %14 ile Boğa, Balık ve Aslan.Türkiye’deki kadın şarkıcıların Ay burçlarının yoğun olarak Yay, Koç, Terazi gibi daha eril enerjiye sahip, daha cesur ve girişimci burçlarda olmasını Moyra, Türkiye’de kadınlara biçilen toplumsal roller ve kültürel beklentiler ile açıklıyor. Türkiye’deki kadın şarkıcılar özelinde Ay burcunun kişiyi harekete geçirmek ve yeni girişimlerde bulunmak için cesaretlendirdiği ve kişinin özgürleşme çabasına katkı sağladığını söyleyebiliriz.

Erkek şarkıcılar ün ve itibar peşinde

Erkek şarkıcılarda ise durum biraz daha farklı. Türkiye’deki erkek şarkıcılarının Ay burcu %39 oranında Oğlak, Balık ya da Aslan burcunda. Erkeklerde nadir görülen Ay burçları ise %15 ile Koç, Yay ve İkizler. Özellikle Oğlak ve Aslan burcundaki yoğunluk, erkeklerin kariyer seçiminde bilinme, tanınma, itibar kazanma gibi içsel motivasyonların daha etkili olduğunu gösteriyor. Kadın şarkıcıların doğum haritalarında Koç ve Yay burçları öne çıkan burçlarken, erkekler şarkıcılar da geri planda kalıyor. Benzer şekilde kadın şarkıcılarda öne çıkmayan Balık ve Aslan burçları da erkek şarkıcılarda öne çıkan burçlar arasında yerini alıyor.

Bu sonuçlar her iki cinsiyetin şarkıcı olma hevesinin altında farklı değişkenlerin yattığını gösteriyor. Buna göre; kadınların şarkıcılık mesleğini seçerken temel motivasyon kaynağının özgürleşme ihtiyacı, erkeklerin motivasyon kaynağının ise tanınır olma ve itibar kazanma ihtiyacı olduğunu söylemek mümkün.

Kadın şarkıcıların doğum haritalarında Ay Terazi’nin, erkeklerde ise Ay Balık’ın yoğun olması ise her iki cinste de sanat sevgisi ve ilgisinin de bir motivasyon kaynağı olduğunu gösteriyor ancak çok genel olarak kadınların şarkıcılık mesleğini bir özgürleşme ve macera alanı, erkeklerin ise tanınır olma ve itibar kazanma alanı olarak gördüğünü söyleyebiliriz.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>