>

GÜZELLİK

Vichy'den Canlı Bir Görünüm Kaynağı Oligo 25

Neden bazı kadınların pembe ve krem gibi bir cildi varken bazılarının ki donuk ve cansızdır? Ayrıntılar için tıklayın...
 
   
 
 
     
Vichy laboratuvarları, pırıltılı yüzlerin ciltlerinin sırlarını açıklamaya çalışırken bu sağlıklı görünümün içeriden uyarımla sağlanıp sağlanamayacağını araştırdılar.

Vichy laboratuvarları, donuk ve cansız yüz ciltleri sorununa bir çözüm buldular. Çözüm makyaj değil. Çözüm, yepyeni bir nemlendirici yüz bakım ürünü: Oligo 25. Bu ürün, deri içindeki mikro dolaşımı harekete geçirerek cildi gençleştiriyor. Bu yeni ürünün bulunmasıyla sonuçlanan uzun bilimsel araştırma, şu temel ve karmaşık soruya cevap bulma amacını taşıyordu: yüz cildinin sağlıklı ışıltısı nereden kaynaklanmaktadır?

Yüz cildinin saglikli isiltisi nereden kaynaklanmaktadir?

Tıpkı bizim gibi, cildimizin de iyi ve kötü zamanları vardır. Cilt bazen pembe ve krem gibidir, bazen donuk ve cansızdır. Güzellik uzmanları ve dermatologlar, bir gerçek üzerinde hem fikirler: cildimiz, bizim fiziksel ve ruhsal durumumuz hakkında çok şey göstermektedir. Duygular, aşırı veya eksik alınmış gıdalar, yorgunluk, stres, yaş ve sigara gibi unsurların her birinin cildimiz üzerinde bir etkisi vardır. Vichy laboratuvarlarının uluslararası pazarlama müdürü Charlotte Franceries, “bu sezgisel ve deneysel bulguları bilimsel olarak analiz ettik”, diyerek yaptıkları çalışmayı tanımlıyor.

Vichy laboratuvarları; dermatologlar, bio-teknisyenler ve renk uzmanları ile birlikte çalışarak, yüzdeki cildi, cilt rengi, yüzey yapısı ve yüzey değişkenliklerini, aydınlık görünüm ve en önemlisi mikro dolaşım gibi onu etkileyen unsurları daha iyi anlayarak yüz cildi hakkındaki bilgilerimizi daha eksiksiz hale getirmek için bir çalışma başlattı. Vichy laboratuarları, ışık, renk ve cildin biyolojik özelliklerinin temel ilkelerini inceledi.

Vichy laboratuvarları, aylar süren araştırmalardan sonra şu sonuca vardı: yüz cildinin sağlıklı ışıltısının derinlerde yatan kaynağı, mikro dolaşımdır. Bu mekanizmayı en uygun hale getirmenin gerekli koşulları nelerdir? Deri yüzeyinin pürüzsüz olması, ışığın deri içinde düzgün yayılmasını sağlamaktadır. Eğer mikro dolaşım etkili bir şekilde uyarılırsa, ışık, deri renginin kaynağı olan alyuvarları daha kolayca yansıtmaktadır.

Deri yüzeyine çarpan bir ışını analiz ettiğimizde, ışığın küçük bir miktarının doğrudan doğruya yansırken, büyük kısmının derinin çeşitli katmanlarına girdiğini görürüz (derinin katmanları, sırasıyla: keratin tabakası, üst deri ve alt deri). “Kılcal kan damarları ile temasından dolayı kırmızı renk alan bu ışığın arkadaki yayılması, cilde canlılığın ışıltısını vermektedir” diye açıklıyor, Vichy laboratuvarlarından Amy Whereat.

Bu buluş, ciltler arasındaki farklılıkları açıklamaktadır. Eğer derinin yüzeyi düzgün değil ise, ışığı zorlukla emer, kırar ve birçok farklı yönde yansıtır. O zaman, deri, cansız, beyazımsı,solgun bir görünüm alır. Bu, özellikle, kuru, pul pul dökülen deriler için geçerlidir. Yağlı deriler de bu karşılıklı etkileşimi bozar: ışık, yağ fazlası tarafından yansıtılır ve deriye parlayan bir görünüm verir.

Diğer yandan, pürüzsüz, temiz bir cilde, ışık daha iyi nüfuz eder. Mikro dolaşım harekete geçirilmiş ise, ışık, kılcal kan damarları ile temasa geçtiğinde yeni bir renk alır ve yüz cildi pırıltı kazanır.

Saglikli bir cildin kaynagi, kilcal damarlardaki kan dolasimidir.

Aşırı stres, yorgunluk veya şok durumlarında, vücut harekete geçer, yaşamsal öneme sahip organlara daha fazla kan vermek için mikro dolaşımı engeller. Vichy’nin bakım geliştirme laboratuvarlarının müdürü Catherine Marion, bunu şu şekilde açıklıyor: “Stres, noradrenalin denilen bir madde üretimine yol açar. Bu madde, kılcal damarların daralmasına neden olur. Bu da, kan dolaşımını engeller ve derinin pembe rengi solar”. Derinin pembe tonunu korumak için, derideki mikro dolaşımın yeniden harekete geçirilmesi gerekir.

Araştırmada bundan sonraki aşama, kılcal kan damarlarının daralmasını önleyecek maddelerin bulunması olmuştur. L’Oréal’in ileri araştırma laboratuarlarının müdürü Prof. Isabelle Besné, laboratuvar tüpünde, Magnesium Gluconate’ın özelliklerini belirlemiştir. Oligo 25’in aktif maddelerinden biri olan Magnesium Gluconate, kılcal dolaşımı, stresin harekete geçirdiği damar daraltıcı unsurlara karşı korumaktadır. Bu bilimsel araştırma, Avrupa Dermatoloji Kongresi’nde sunulmuştur.

Yüzünüz ne kadar canli?

Vichy, müşterilerini sürekli bilgilendirmek için, kadınlara kendi yüz ciltlerinin gerçekten ne kadar canlı olduğunu belirlemenin yolunu gösteriyor.

www.oligo25.com Internet adresinde bulabileceğiniz bir test ile hergün yüz görünüm barometrelerini kontrol edebilirsiniz.

Kaynak: www.loreal.com.trFavorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>