>

MODA - STİL

Özlem Kaya 2014 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’da gerçekleştirilen Özlem Kaya defilesi geçtiğimiz senelerde olduğu gibi yine çok ses getirdi.
 
   
 
 
     

Siyah, beyaz, ten ve mercan renklerinin hakim olduğu koleksiyonda Didem Soydan ve çok sayıda yabancı model podyuma çıktı.

Dişiliğin ve feminenliğin ön planda olduğu koleksiyonda etek-ceket ve elbiseler ağırlıktaydı. Tasarımcının ilkbahar yaz koleksiyonunda sıradışı kumaşlar kullanmayı tercih etmesi dikkat çekti; kaplamalı koton, file ve transparan kullanılan kumaşlardan bazılarıydı. Korse gibi feminen parçaların teknolojik kumaşlarla birleşmesi son derece modern ve şehirli bir kadın görünümü yarattı.İstanbul doğumlu Özlem Kaya, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil bölümünde okudu. Eğitimi süresince koleksiyon hazırlığından, müşteri ilişkilerine, yurt içi ve yurt dışında çeşitli fuar ve organizasyonlarında, defilelerde yer aldı. Özlem Kaya, 2004 yılında kendi atölyesini kurdu. Yaşanmışlıklardan, bazen duygulardan bazen de yaşadığı döneme iz katmış olay ya da kişilerden ilham aldığını söyleyen tasarımcının en kuvvetli ilham kaynağı tarih, insanlığın gelişim ve keşfetme dönemleri.Koreografisini Öner Evez ve Yakup Biçer’in yaptığı defilede modeler Nine West ayakkabılarla yürüdü. Modellerin makyajı Maybelline ürünleriyle Hakan Kültür tarafından, saçlarıysa Sedat Temur tarafından yapıldı.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>