>

GÜZELLİK

Vücut Sıkılaştırma

Cildin esnekliğini kaybettiğini nasıl anlarsınız?
 
   
 
 
     

Aşırı hareketsizlik, çok sık kilo alınıp verilmesi sporu bırakma veya doğal yaşlanma süreci içinde özellikle karın, kalça, bacak içleri, kol üstelerinde oluşan gevşeklik, deformasyonlarda sıkılaştırıcı, toparlayıcı özelliğe sahip vücut sıkılaştırma programları bulunuyor.

Yukarıda belirtilen nedenler dışında, kişinin genetik özellikleri açısından da bağ dokusu zayıf olabiliyor. Dolayısıyla yaşı ilerlemiş 1 kişide elastikiyet kaybı daha sık görülmekle birlikte, genç 1 kişide de bu tür deformasyonlar oluşabiliyor.

CİLDİN ESNEKLİĞİNİ KAYBETTİĞİNİ NASIL ANLARSINIZ?

Vücudumuzda elastikiyet kaybı olup olmadığını anlamanın çok basit yöntemleri var;

Örneğin üst bacak bölümünüzü sıkıştırdığınızda doku sanki 1 hamur parçası gibi kıvrılıyor veya hızlı 1 şekilde yürürken kalça , bacaklarınızın jöle gibi hareket ettiğini hissediyorsanız bu, o bölümdeki kasların yeterince güçlü olmadığı için deforme olduğunun göstergesidir.

VÜCUDU SIKILAŞTIRMAK İÇİN...

Yosun yağı, portakal yağı, çilek yağı, kayısı yağı, yasemin yağı, kantron yağı, susam yağı, avakado yağı bunların hepsini 1 kapta karıştırın.

Bu ideal bir sıkılaştırıcıdır. Bu karışımı uygulamadan önce yosun sabunuyla banyo yaparsanız. Yağların emilimi daha iyi olacaktır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>