>

GÜZELLİK

Yaşlanan Cilt Nasıl Olur?

Antiaging kremlerine hangi yaşta başlanmalı? İşte cevabı...
 
   
 
 
     

Yaşlanan ciltte incelme oluşur. Kolajenin azalmasıyla birlikte cilt gerginliğini kayber, kırışıklıklar gözlenir. Pigment hücrelerinin düzensiz çalışması nedeniyle ciltteki renk değişikleri artar. Ciltteki nemlilik azaldığından kuruluk oluşur.

YAŞA BAĞLI YAŞLANMA


Bu kaçınılmaz bir durum. Tüm insanlarda yaş ilerledikçe hücrelerin çoğalmasında ve DNA'nın yenilenmesinde azalma oluyor.

Hücrelerin büyümeleri yavaşladığı için cilt inceliyor. Bu süreç 20'li yaşların sonunda başlıyor.

DIŞSAL YAŞLANMA


Güneşin zararlı UV ışınları, alkol ve sigara alışkanlığı, gürültü, hava kirliliği, yanlış kozmetik kullanımı buna neden oluyor.

Bu nedenle güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyucu ürünlerin kullanılması, cilde uymayan kozmetik ürünlerin kullanılmaması, alkol ve sigara tüketilmemesi gerekiyor.

Tüm bunlara ilaveten, cildi zararlı etkilerden koruyan dermo kozmetik ürünlerle cilde takviye yapılıyor.

ANTİAGİNG KREMLERİNE 30'LARDA BAŞLAYIN

Kadınların yaşlanmayı geciktirmek, daha genç, güzel, sağlıklı ve doğal görünümlü bir cilde sahip olmaları için, 30'lu yaşlarından itibaren ciltlerine uygun antiaging ürünleri kullanmaları gerekiyor.

A VİTAMİNİ İÇEREN KREMLER


Bu kremlerin cildi gençleştirici etkiye sahip olduğu bilimsel olarak da kanıtlandı. A vitamini, ciltteki kolajen salgısını artırıyor, derinin gerginliğini sağlıyor.

Soyucu özelliği var, bu sayede yıpranmış cildin altından taze bir derinin gelmesini sağlıyor. Cildimizdeki düzensiz pigmentasyonu (renk artışı) azaltıyor. Güneş lekelerinin hafiflemesine yardımcı oluyor.

Ancak burada ürünün içeriğine dikkat edilmesi gerekiyor. Bu kremleri hekimlerin reçetelemesi, ürün içeriklerinin doğru oranda, uygun konsantrasyonda ve doğru ciltte kullanılması önem taşıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>