>

GÜZELLİK

Yaşlanma Etkilerinden Korunmak İçin...

Bugünün teknolojileri sayesinde cildin yaşlanmasını geciktirmeye yarayan kozmetik ürünleri kadınların yardımına yetişiyor.
 
   
 
 
     

Yaşlanma etkilerinden korunmak için genç yaşlardan itibaren cildimize özen göstermemiz gerekir!

40’lı yaşlarda çizgilerin derinleşmeye , 40’lı yaşların sonunda ve 50’li yaşlarda ise cildin formunu kaybetmeye başladığı gözlemlenir. Yer çekiminin etkisi ve cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucunda ciltte sarkmalar görülür. 60’lı yaşlarda bütün bu yaşlanma etkilerine ek olarak ciltte lekelenmeler ve kılcal damarların belirginleşmesi görülmeye başlar.

Tüm bu yaşlanma etkilerinden korunmak için genç yaşlardan itibaren cildimize özen göstermemiz gerekir. Cildimizi hergün düzenli olarak derinlemesine temizleyip nemlendirmeliyiz. Yaşlanma karşıtı ürünleri 30’lu yaşlarda kullanmaya başlarsak ince çizgi ve kırışıklar belirginleşmeden onlarla savaşabiliriz.

UV ışınlarının zararlı etkilerinden cildimizi korumak için gündüz nemlendiricilerimizde en az SPF 15 Güneş koruma faktörünün bulunmasına dikkat etmeliyiz. UV ışınları ciltteki serbest radikallerin oluşumunu hızlandırarak cildin erken yaşlanmasına sebep olur. Ciltte erken yaşta kırışıklar ve lekelenmeler görülmeye başlar.

Sigara içmek de cildin erken yaşlanmasına sebep olan başlıca etkenlerden biridir. Sigara içmek, cildin dış yapısında bulunan kılcal damarların daralmasına sebep olur. Cildin doğal yapısında bulunan kolajenin ve elastinin yapısına zarar verir. Sonuçta ciltte erken kırışma ve sarkma meydana gelir.

Bugünün teknolojileri sayesinde cildin yaşlanmasını geciktirmeye yarayan ve cildin görünümünü iyileştiren kozmetik ürünleri kadınların yardımına yetişiyor.

En etkili yaşlanma karşıtı hammaddelerin birkaçı:

Retinol: A Vitaminin saf halidir. Ciltteki kolajen sentezini hızlandırır. Cildin doğal yapısındaki kolajen miktarını 2 kattan fazla artırarak kendini yenilemesine ve kırışıklaırn görünümünün azalmasına yardımcı olur.

Hyaluronik Asid: ciltte suyu anında hapsederek kırışıkların anında yumuşamasına ve dolmasına yardımcı olur. Epidermis üzerinde etki ederek hücre çoğalmasına etki eder.

THPE: Anında cildi sıkılaştırma etkisine sahip bir hammaddedir. Cildin sahip olduğu fibroblast’ların çoğalmasını hızlandırır. Cilde esneklik kazandırır.
RETINOL VİTAMİN A+C+E 3 ‘LÜ ETKİ


RoC dermatolojij araştırmalar sonucunda , bu cilt bakım kreminde kırışıklıklar , cildin rengi ve dokusu üzerinde birleşik bir etki sağlamak için 3 gerekli vitamini bir araya getirdi.

Retinol ( saf ve aktif A vitamini) hücre yenilenmesini harekete geçirerek kırışıklıkları gözle görülür bir şekilde hafifletir.

• C vitamini cilt renginin tonunu dengeler

• E vitamini cildi nemlendirerek ve cilt hücrelerinin kalitesini arttıracak şekilde etki yaparak , cildi yumuşatır ve cilt dokusunu iyileştirir.

Tavsiye edilen tüketici fiyatı 68TL
EŞSİZ TEKNOLOJİSİYLE ROC® ANINDA ETKİLİ DERİN KIRIŞIK DOLGUSU

RoC®, 50 yıldır kadınların cilt bakımı konusundaki ihtiyaç ve isteklerini anlayarak bu isteklere cevap vermek için yeni teknolojiler üzerinde çalışmaktadır. Kadınların kırışıklar üzerinde anında etki görmek istediğini tespit eden RoC® laboratuvarları, derin kırışıklar üzerinde bile anında fark edilir dolgu etkisi gösteren Yeni RoC® Anında Etkili Derin Kırışık Dolgusu’nu geliştirdi.

Derin kırışıklarla; özellikle alın, kazayağı, dudak üstü ve dudak çevresi kırışıklarıyla savaşmak oldukça zordur. RoC® laboratuvarları özellikle bu bölgedeki kırışıkları hedefleyen, 3 kırışık teknolojisini bir araya getiren tamamen yeni bir teknoloji sunuyor:

Hyaluronik Asit, Dolgu Kompleksi, Işığı Yansıtıcı Pigmentler

RoC® Anında Etkili Derin Kırışık Dolgusu’nun yeni ve eşsiz formülü dermatologlar tarafından da dolgu etkisi kabul edilen Hyaluronik Asit, doldurucu kompleks ve ışığı yansıtıcı pigmentleri bir araya getirerek; fark edilir, anında dolgu etkisi sağlar. Kullanım anında ince çizgiler fark edilir şekilde dolgunlaşır, kırışıkların görünümü pürüzsüzleşir. Cildiniz dolgunlaşmış ve pürüzsüzleşmiş bir görünüm kazanır.

Yeni Anında Etkili Derin Kırışık Dolgusu profesyonel dolgu yöntemlerinden ilham alınarak geliştirilen yeni ambalaj yapısı sayesinde kırışıklar üzerine direkt uygulanabilir, hyaluronik asit ile zenginleştirilmiş formülü ile de anında etki eder, derin kırışıkların bile görünümünü azaltır.

ROC® ANINDA ETKİLİ DERİN KIRIŞIK DOLGUSU’NUN KLİNİK ARAŞTIRMA SONUÇLARI:

• Uygulamanın hemen ardından derin kırışıkların görünümünde bile %30 azalma* sağladığı, cildin anında daha pürüzsüz ve dolgunlaşmış bir görünüm kazandığı klinik çalışmalar sonucu kanıtlanmıştır.

• Kullanan kadınların %90’ı anında etkisini gördü*
*31 kadında, uygulamanın hemen ardından; alın, kazayağı, dudak çevresi kırışıkları üzerinde yapılan klinik değerlendirme

Tavsiye edilen tüketici fiyatı: 89 TL

ROC COMPLETE LIFT SARKMA KARŞITI GÜNDÜZ KREMİ

ROC’UN SARKMA KARŞITI ÇİFT ETKİ TEKNOLOJİSİ ile geliştirilmiş COMPLETE LIFT GÜNDÜZ KREMİ ,

THPE+Bugrane teknolojisi sayesinde cildinizin sıkılaşmasına , esnekliği geri kazanmasına yardımcı olur . Formülündeki THPE cilt hücrelerini sıkılaştırarak **, ölçülebilir lifting etkisi * sunar. Doğal bitkisel bir öz olan Bugrane , ciltte elastin**oluşumunu hızlandırarak lifting etkisinin uzun süre devam etmesine yardımcı olur.

Sonuç: Cildinizi nemlendirir, lifting etkisi ile yüz hatlarınızın yeniden şekillenmesine , cildinizin sıkılaşmasına ve kırışıklarınızın görünümünün azalmasına yardımcı olur.

Kullanan kadınların

%92si lifting etkisinden memnun kaldığı***
%87’sinin Complete Lift gündüz kreminin yapısından memnun kaldığı ***
klinik testlerle kanıtlanmıştır.

*7 saat etkili kozmetik lifting etkisi. Fransa’da 48 kadın katılımcı ile 8 hafta boyunca gerçekleştirilen klinik değerlendirme sonucudur.

** in vitro testler . THPE Tetrahydroxpropyle Ethylenediamine

*** Fransa’da 4 hafta boyunca 104 kadın katılımcı ile gerçekleştirilen memnuniyet testi sonucudur.

Tavsiye Edilen Tüketici Raf fiyatı 72TL
ROC® RETIN-OX MULTI CORREXION YAŞLANMA ETKİLERİNE KARŞI YENİLEYİCİ BAKIM KREMİ


Kırışıklar, Sarkmalar , Kahverengi Lekeler, Cilt Kuruluğu ve Cildin Donuk Görünümüne Karşı

Multi-Action kompleks sayesinde cildin yaşlanmasına bağlı olarak ortaya çıkan birden fazla belirti ile savaşan tek bir ürün. Olgun ciltler için özel olarak geliştirilmiş olan RoC® Retin-Ox Multi Correxion Yaşlanma Etkilerine Karşı Yenileyici Bakım Kremi , yoğun nemlendirici formülü ile ciltte en sık görünen Kırışıklar, Sarkmalar , Kahverengi Lekeler, Cilt Kuruluğu ve Donuk Cildin Donuk Görünümü gibi yaşlanma belirtileriyle savaşır ve içerdiği yenileyici aktif maddeler ile cildin yenilenmesine yardımcı olur. SPF 15 Güneş Koruma Faktörü ile güneş ışınlarından kaynaklanan cildi yaşlanma etkilerinden korur.

Günden güne cilt kendini yeniler , yoğun şekilde nemlenir ve sıkılaşır, kırışıklıkların ve kahverengi lekelerin görünümü azalır.

Cilt daha sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanır.

Makyaj için mükemmel bir zemin oluşturur.

Tavsiye edilen tüketici fiyatı 84TL

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>