>

GÜZELLİK

Yaz Gelmeden Tüy ve Kıllardan Kurtulun!

Vücudun özellikle güneşe maruz kalan bacak, kol, omuz ve boyun gibi kısımlarında, bronzlaşmış tene uygulanan lazer epilasyondan yeterli verim alınamıyor.
 
   
 
 
     

Büyüyen kıl kökleri gözden kaçıyor… Bedenimiz kat kat kışlık kıyafetler altındayken ilk aklımıza gelen, vücut kıllarımızdan kurtulmak olmayabilir. Ama uzmanlar pek öyle düşünmüyor. “Lazer Epilasyon” işleminin hızlıca planlarımız arasına alınmasını tavsiye ediyorlar zira kış sezonun bu işlem için en iyi zaman olduğunda hem fikirler.

Lazer epilasyonun, bronzlaşan ciltte uygulanması zor olduğunu vurgulayan Newest Plastik Cerrahi Merkezi, Medikal Estetik Direktörü Işıl Karaman; “Vücudun özellikle güneşe maruz kalan bacak, kol, omuz ve boyun gibi kısımlarında, bronzlaşmış tene uygulanan lazer epilasyondan yeterli verim alınamaz. Büyüyen kıl kökleri gözden kaçar.”dedi.

Kişiye ve cilt, kıl yapısına göre değişmekle birlikte, lazer epilasyonun tamamlanması için genellikle birden fazla seans gerektiğini vurgulayan Karaman, sözlerine şöyle devam etti: “Lazer epilasyon yöntemi, kılların büyüme aşamalarında etkili oluyor ve bilindiği gibi, vücuttaki kıllar farklı büyüme aşamalarındadırlar. Bu nedenle doğru zamanı yakalayabilmek için birden çok seansa ihtiyaç vardır. Bu da, yaz gelmeden tamamlanması gereken bir tedavi süreci anlamına gelir. Dolayısı ile tam bu zamanlar tedavinin başlaması, yaz başına tedavinin sonlandırılabilmesini sağlar.”

Lazer epilasyon merkezi seçerken, bu merkezin bir sağlık kuruluşu olmasının zorunlu olduğuna dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Karaman; “İşleme ve cilt yapısına uygun nitelikte, hijyen koşulları sağlanarak yapılan uygulamalarda mükemmel sonuçlar elde edilebilir. Lazer epilasyon uzun yıllardır uygulanan bir epilasyon yöntemidir. Tüm dünyada güvenirliliği konusunda şüphe kalmamıştır. Gelişen teknoloji ile beraber sonuçlardaki başarısı da artmıştır. Ama tüm bunlar bir sağlık kuruluşunda yapılan uygulamalar için geçerlidir. Özellikle ‘Alexandrite’ lazer epilasyon tedavisinde en etkili yöntemdir.”dedi.

Havalar ısındığında, deniz ve mayo mevsiminde akla gelen vücut kılları ve epilasyonun her hangi bir faydası yok gibi görünüyor. O zaman “Lazer Epilasyon”un tam zamanı!

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>