>

GÜZELLİK

Yüz Anlamını Kaşlar Verir

Doğru kaş almanın incelikleri ve kaşlarla ilgili bilmemiz gereken her şey yazımızda gizli.
 
   
 
 
     

HANGİ YÜZE HANGİ KAŞ GİDER?

Her yüzün bir ifadesi vardır. Bu ifadeyi bozmamak adına yapılması gereken yegane kural, kaş yapısını belirleyen adaleyi takip etmektir. Eğer kişi farklı bir talepte bulunuyorsa o zaman kaşın çıkışı ve kişinin talebi baz alınarak hareket edilir.

EVDE KAŞ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMEMİZ GEREKİR?


Evde kaş alırken kadınlar öncelikle kaşın çıkışına dikkat etmelidirler. Kaşların çıkış yönünde alınması batık sorununu engeller. Ayrıca kaş alınırken cımbızın ucunu takip etmek önem taşır. Böylece hangi tüyü yakaladıklarını görebilirler.

KAŞLARLA İLGİLİ DOĞRULAR-YANLIŞLAR

- Kaş üsten alınmamalı

Kaşın alınması, yaşla birlikte yer çekiminin de etkisiyle, adalelerin gevşemesini hızlandıracaktır. Bu durumda kaşın düşmesi söz konusudur. Kaş alımında üst bölgede lazer, ip, epilasyon gibi yöntemlerden kaçınmak gerekir.

- Kaş kesilmemeli

Kaş alınırken sık başvurulan bir yöntem olan kaş kesimi, çıkışının bozulmasına kaş kıllarının da sertleşmesine ve uzamasına sebep olur. Kaş kesimi yerine aradan çıkan uzamış sert kılların alınması tercih edilmelidir.

- Küsen kaş tekrar çıkmaz

Çoğu kez yanlış alımdan kaynaklanan ve kaş küsmesi olarak adlandırılan kaşın çıkmaması problemi, çözülebilen bir sorundur. Eğer kişinin kan dolaşımı, kansızlık ya da stres gibi bir problem yoksa zayıflayan kıl zaman içinde yenilenir. Fakat isteğe bağlı olarak sarı tüyleri canlandırmak için farklı yöntem uygulanabilir.

Ustura tarzı keserek kaşlar beslenebilir

Kan dolaşımını yoğunlaştırıcı krem tarzı ürünler ya da masajlar tercih edilebilir

- Alınan kaşın toparlanması zaman alır

Alınan kaşın tekrar aktif duruma gelmesi ve tamamlanması altı ay- bir sene arası zamana yayılır. Söz konusu zaman kişinin vücut yapısına göre değişir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>