>

GÜZELLİK

Yüzünüzdeki Kusurları Örtmek İçin

Eğer mükemmel görünümü yakalamak istiyorsanız ve bunun için tek istediğiniz birkaç öneriyse, bu haberimizi okumanızı öneririz.
 
   
 
 
     

KIRIŞIKLIKLARI GİZLEMEK İÇİN

Cilt tonunuzdan 1-1,5 ton açık bir kapatıcıyı kırışıklık boyunca sürün. Kapatıcıyı parmağınızla veya bir fırçayla yayıp teninize yedirin. Daha sonra fondöteninizi ve pudranızı uygulayın.

KIZARIKLIK VE SİVİLCELERİ KAPATMAK İÇİN

Yeşil renkte bir kapatıcıyı kızarıklık veya sivilcelerin üzerine hafifçe yayarak sürün.

BURNUNUZ UZUNSA

Burun ucunuza koyu renk fondöten uygulayın. Fondöteniniz kompakt fondöten olursa ve nemli süngerle uygularsanız çok daha iyi sonuç alırsınız. Fondöteni sınır yapmayacak şekilde iyice yedirdikten sonra küçük dokunuşlarla pudralayın.

BURNUNUZ GENİŞSE

Gölge ve ışığı kullanın. Burnunuzun üzerine (burun kemiğiniz boyunca) daha açık tonda; burun kanatlarınıza ise daha koyu tonda fondöten sürün. Parmağınızla fondöteni iyice yayın ve 2 ton arasındaki sınırları yedirip yok edin, mat bir pudrayla pudralanın.

ÇENENİZ ÇOK KÜÇÜK VE İÇERİ DOĞRUYSA

Çenenize açık renk bir fondöten sürün. Bu çenenizin hacmini artıracaktır. Koyu ve parlak renkte rujlar kullanmayın, dikkati başka yerlerde toplamak için göz makyajınıza önem verin.

ÇENENİZ ÇOK ÇIKIKSA

Çenenizin ucuna koyu renk bir fondöten uygulayıp pudralayın. Dudaklarınızı öne çıkaracak canlı renkte rujlar tercih edin, böylece çeneniz belirginliğini yitirecektir.

GÖZ ÇEVRESİNDEKİ ÇİZGİLERİ KAPATMAK İÇİN

Kapatıcı bir kalemle veya ince bir fırçayı kapatıcınıza bulayarak çizgilerin üzerinden dikkatle geçin ve parmak uçlarınızla üzerlerine hafifçe vurarak cildinize yedirin. Bu arada kapatıcınızın fondöteninizden daha açık tonda olmasına özen gösterin.

YORGUN VE UYKUSUZSANIZ

Alt kirpiklerinizi rimellemeyin; aksi takdirde daha yorgun görünürsünüz.

DUDAKLARINIZ ÇATLAMIŞSA

Ruj sürmeden önce nemlendirin ve çok koyu tonlar kullanmayın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>