>

KÖŞE YAZILARI | ASLISIN

Hayal

Bir atın üzerinde olsam... Birlikte saçlarımız, yelemiz, uça uça koşsak. (Aslı Temiz)
 
   
 
 
     

Bir atın üzerinde olsam... Birlikte saçlarımız, yelemiz, uça uça koşsak. Atım koşsa; ben de koşar gibi hissetsem onun üzerinde. Atsam üzerimdeki fazladan yükleri, duyguları, düşünceleri. Sadece o ve ben, kalbimdekiler, bir de...

Atım, bir ağacın yanında dursa aniden, en güzelinden iki elma koparsam daldan, bir tane ona, bir tane bana. Sadece elmayı yerken çıkardığımız sesler ve ağzımızın şapırtısını duysak. Bir de kuşların sesini.

Yanımıza bir ceylan gelse sonra. Korkmasa bizden, yanaşsa, sevsem başını. Atım kıskansa, onun da yelesini okşasam, uysalca başını eğse, daha fazla sevmem için.

Atlasam atıma yine, uzaklaşsak oradan, başka ağaçların altına, başka kuşların seslerine doğru.

Birden bir müzik duysak uzaklardan, anlamak için kulaklarımı diksem havaya, köpek olsam birden. Atımla yan yana yürüsek bu sefer, o sese doğru; at ve köpek olarak.

Sesin geldiği yere yaklaştığımızda; bir baca görsek, dumanı tüten ve heveslensek, yaklaştık işte, diye. Hızlansa ayaklarımız, koşar gibi gitsek uzaktaki bacanın işaret ettiği eve doğru. Önünde bahçesi olan, tavukların yemlenmek için başlarını eğip kaldırdıkları, duvarları rengarenk, pencere pervazları daha da renkli olan bu ev, bizi çağırsa "hadi gelsenize!" diye.

Evin kapısından bir adam çıksa, muhteşem müziğe ahenkle katkıda bulunan adımlarıyla, bize doğru baksa ve gülümsese. Tahtadan bahçe kapısını açsa, içeri girmemiz için ve biz içeri girsek müziği iyice içimizde duyarak şimdi.

Dışarıdaki renklerin aksine içeride hiç renk olmasa. Sakin ve huzur dolu bir yere girmenin mutluluğuyla baksam etrafa. Kocaman bir kanepe, kitaplık, masa ve taze çiçekleri görsem. Adam, kanepeye otursa ve beni de eliyle tıp tıp vurarak yanındaki boş yere davet etse. Bir zıplamada yanındaki boş yere çıksam, yayılsam. Eline bir kitap alsa ve yüksek sesle okusa. Kelimeleri anlamasam da sevgiden, mutluluktan bahsettiğini hissetsem. Bir eliyle kitabı tutarken, diğer eliyle başımı okşasa ve ben derin bir uykuya dalsam orada. Adam, beni uyurken izlese, başımı okşamaya devam etse.

En güzel rüyaları görsem, onun yanında, kanepede. Yeni rüya anılar biriktirsem....


ASLISIN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>