>

KÖŞE YAZILARI | ASLISIN

Vaatler Ve Palavra Palavra Palavra

Şu anda öyle mutluyum ki; sonsuza kadar sadece seni seveceğim... (Aslı Temiz)
 
   
 
 
     

Vaatler, içinde bulunulan anın mutluluğunu garantilemek üzere yapılan hayat sigortalarıdır.

Şu anda öyle mutluyum ki; sonsuza kadar sadece seni seveceğim, senin olacağım, senden başka kimseye kalbimi açmayacağım. Oysa bütün bunlar elbet bir gün bitecek. Yani sadece bu vaatlerde bulunduğun an için geçerli, söylediğin sözler. Yani vaatler, o anın muhteşemliğini kalıcı kılmak için bir gayret, zorlama, dedim ya hayat sigortası. Oysa ne yapayım ben, sen gittikten sonra yaşadığın zamanda sana biçilmiş olan değeri? Sen olmadıktan sonra senden kalan para, senin yerini tutabilir mi?

İşte bana üç sene önce söylediğin kelimeler de verdiğin sözler de sen gittikten sonra kocaman bir hayal kırıklığı olacak. Nasılsa gideceksin. Fiziken gitmesen de bu duygulanma hallerin azalacak ve yok olacak zamanla.
Ben de ama hiç bırakmayacaktın hani? diye arkandan boynum bükük bakarken, o söylediğin sözler yani sadece o anda geçerli olan sözler kırılıp dökülecek, kalbim gibi.

Kısacası, şu anda sevmen yeterli. Garanti belgeleriyle uğraşma, beni de uğraştırma. Çekmecelerde kaybederim ben onları hep. Zamanında bulamam asla. Ya iş işten geçmiştir ya da belgenin vakti çoktaan dolmuştur, aratma boşuna...


ASLISIN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>