>

KÖŞE YAZILARI | ASTROLOG MEDYUM KAĞAN

Uzman Astrolog Kağan`dan 2014 Burç Yorumları

2014 bütün burçlar açısından değişim yılı olacak. İşte tüm burçların 2014 yorumu... (Astrolog Kağan)
 
   
 
 
     

KOÇ BURCU 2014 YORUMU

2014 Yılının ilk yarısı sorunlu ve zor bir dönem olacağa benziyor. 10 ile 19 Ocak, 4 ile 17 Şubat ve 8 ile 25 Mart tarihleri arasında kalan günler ilişkilerde çatışmaları gündeme getirebilir. 2014′de meydana gelecek Güneş tutulması burcunuzun 5. evi olan Aşk Evinizi etkileyecek ve sizi sanki boşluğa yada arayışa itecek. 2014′de bazı ilişkiler bitme noktasına gelirken, bazı ilişkilerde evlilikle noktalanacak.

Mart Nisan ve Mayıs ayları iş hayatınız açısından hayal kırıklığına neden olabilir. Bu nedenle söz konusu bu 3 ayda borçlanmamalı ve gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Fakat Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında iş hayatınız hareketlenecek ve sizi maddi sıkıntılarınızdan kurtaracak. Yılın 2. yarsısı sanat, turizm ve ticaretle uğraşan Koçlar kariyer yolunda emin adımlarla ilerleyecekler.

AŞK 29 Nisan 2014′de Boğa burcunda meydana gelecek Güneş tutulması ile 23 Ekim 2014′de Akrep burcunda meydana gelecek Güneş tutulması sizi çeşitli şekillerde etkileyecek. Özellikle 29 Nisan’da Boğa burcunda meydana gelecek Güneş tutulması burcunuzun 5. Evi olan Aşk Evinizi etkisi altına alacak. Bu süreçte duygusal boşluklar yaşayabilir farklı duygulara kapılarak kendinize hakim olamayabilirsiniz. İşte tamda bu noktada aşk hayatınızla ilgili ani kararlar vermemelisiniz, keza vereceğiniz yanlış bir karar ağır bir bedel ödemenize neden olabilir. 18 ile 26 Ocak tarihleri arasında iş yada sosyal çevrenizdeki bir arkadaşınızla duygusal bir yakınlaşma yaşanabilir. Aynı durum 5 ile 24 Mart arasında da gündeme gelebilir.

Bu tarihlerde bekar ve yalnız Koçlar kendinizi, hızlı gelişen farklı bir ilişkinin içinde bulabilirsiniz. 2014 Yılının ilk yarısı bütün burçlar için zor bir dönem olacak. Bu durum haliyle sizinide etkileyecek. Özellikle de ilişkilerin bir neticeye bağlanması açısından çok önemli bir dönem olacak. Bundan dolayıda ilk 6 ay ilişkiler açısından tamam mı? Yoksa devam mı? anlamında ciddi bir önem taşıyor. İşte tamda bu süreçte sorunlu ilişkilerle, problemli evliliklerin akıbeti belli olacak, çünkü 2014 değişim yılı olacak. Buna paralel olarak bazı ilişkiler yada evlilikler biterken, bazı ilişkiler de evlilikle noktalanacak. Ayrıca bu dönemde ilişkinizi yada evliliğinizi kurtarabileceğiniz fırsatlar elinize geçecek. Her şey bu fırsatları nasıl değerlendireceğinize bağlı.

Bir çok ilişki Ocak, Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran’da sona ererken, bazı ilişkilerde bu tarihten itibaren resmiyet kazanacak ve evlilik planlarının yapılması, ailelerin tanışması, söz yada nişan gibi durumlar gündem gelecek. Evli Koçların 10 ile 25 Mart arasında maddi sorunları ilişkilerine yansıtmamalarında fayda var, aksi halde parasal sorunlar nedeniyle istenmeyen tatsızlıklar yaşanabilir. 2014 Yılının ilk 6 ayında değişim süreci tamamlanacak. Geriye kalan diğer 6 ay ise yaşanan bu değişime alışmakla geçecek. Bir çok ilişki 30 Haziran ile 23 Ekim tarihleri arasında resmiyet kazanacak ve evlilik yolunda ilk somut adımlar atılacak. İlk 6 ay, evlenmek, çocuk yapmak gibi özel hayatınızla ilgili kararlar almamanızda yada daha önceden aldığınız bu kararları 30 Haziran’a kadar uygulamamanızda fayda var.

Anne, baba ve kardeşler nezlinde aile bağlarınızın güçlü olduğu bir yıl olacak. Evli Koçlar eşinizin kardeşleriyle ilgili konularda polemiğe girmekten uzak durmalısınız. Aksi halde haklı iken hazsız konuma düşebilir, kendinizi dedikoduların oartasında bulabilirsiniz.

KARİYER VE PARA 2014 Yılının ilk 6 ayı hepimiz için zor bir dönem olacağa benziyor. Özellikle Nisan ve Mayıs aylarında iş hayatınızla ilgili canınızı sıkacak sorunlar yaşanabilir. İlk 6 ay tutumlu olmalı, gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. 30 Haziran’a kadar borçlanmak, borç vermek, kredi çekmek gibi durumlara girmeyin. Aksi halde mağdur olabilirsiniz. 15 Nisan 2014′de Terazi burcunda meydana gelecek Ay tutulması ile 29 Nisan 2014′de Boğa burcunda meydana gelecek Güneş tutulması nedeniyle Nisan ve Mayıs aylarında umduğunuzu bulamayabilirsiniz. Keza bu süreçte iş hayatınıza durağan bir dönem hakim olacak.

İş kurmak, ortak edinmek, mülk alıp satmak, tayin istemek, iş değiştirmek gibi düşüncelerinizi Nisan ve Mayıs aylarında uygulamaya koymamanızda yarar var. 30 Haziran itibariyle yılın 2. yarısı kötü geçen ilk 6 ayın zararını kapatmanız için size bir çok fırsat sunacak. Temmuz ve Ağustos aylarında iş hayatınız hareketlenecek, akıllıca davranışlar sergileyerek işinizi büyütebilir buna paralel olarakta cironuzu arttırabilirsiniz. Söz konusu bu 2 ay işsiz Koçlarada iyi bir iş vaad ediyor. Atanmak, tayin olmak, terfi etmek yada iş kurmak gibi niyeti olan Koçlar bu isteklerini Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında gerçekleştirebilirler. Jüpiter, burcunuzun 10. kariyer evine şans getirecek. Bu nedenle karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirerek hedefinize ulaşabilirsiniz.

Temmuz ve Ağustos aylarında maddi sıkıntılarınızdan kurtulabilir, Ekim ve Kasım aylarında ise yatırım yapma kararı alabilirsiniz. 2014 değişimi simgeleyen bir yıl, bu nedenle iş hayatınızda ciddi değişiklikler gündeme gelecek. Onun içinse yılın ilk 6 ayı adımlarınız çok dikkatli atmalı, sizi sıkıntıya sokacak işlerden uzak durmalısınız. Sanatsal anlamda faaliyetler yürüten Koçlar, Haziran’a kadar projelerinizi uygulamaya koymamalısınız. Aksi halde sonuçları vahim olabilir. Fakat yılın 2. yarısı, sanat, sinema, tiyatro, müzik, turizm, hukuk, gıda ve ticaretle ilgili işler yapan Koçlar oldukça başarılı projelere imza atacaklar. Özellikle de Ağustos ve Eylül ayları bulunmaz bir fırsat olacak.

Sağlık Sağlığınızı korumak için bol bol meyve tüketmelisiniz. Migren yada sinüzit gibi sağlık sorunu olan Koçların sağlıklarına dikkat etmelerinde fayda var. Ayrıca kan değerlerinizi ölçtürmenizde yarar görüyorum. Hamile olan bayan Koçlar, düşük riskine karşı doktor kontrollerini ihmal etmemeliler. Özellikle kilo sorunu olan Koçların daha dikkatli olması gereken bir yıl. İlkbahar’da polen gibi alerjik sağlık sorunlarınız tekrar orataya çıkabilir.


BOĞA BURCU 2014 YORUMU

2014 sizin için oldukça durgun başlıyor. Biliyoruz, başka burçlar için bu çok da iyi bir yorum değil. Ama söz konusu siz olunca sevgili Boğa, temkinli adımlar tam size göre diyebiliriz. Bu senenin büyüsünü de günler geçtikçe kendi yolunuzda bulacaksınız. Venüs (yönetici gezegeniniz) Ocak sonuna kadar geriliyor. Aslında tek gerileyen Venüs değil. Hemen ardından Merkür gerilemeye başlayacak. Bunu da Mars takip edecek. Bu da sizin için durgunluk demek. Ama aynı zamanda 2014’ün ilk dört ayının uyum ve başlangıçlar getireceğini de ekleyelim.

Hemen hemen bütün burçları direkt etkileyecek Büyük Kardinal Çarpışması, Nisan ortalarında yaşanacak. O da ne diyen Boğa burçları için açıklayalım: Özeti, herkesi kozmik boyutlarda bir lunapark trenine bindirecek olan büyük bir değişim süreci! Bu astrolojik olay, sizin bilinç altı kuşağınıza çarpacak. Bu da hislerinizi gözden geçirmeniz açısından neredeyse hayati önem taşıyor. Genel anlamda sizi bu sene etkileyecek bir kozmik olay daha var. 29 Nisan’da son derece keskin olan bir güneş tutulması burcunuza gerçekleşecek. Bu sizin için çok güçlü değişiklikler demek! Altı ay öncesini bir gözden geçirin.

Neye karar vermiş, ne inşa etmeye başlamıştınız? 2013 sonbaharında oluşturduğunuz niyetleriniz nihayet bu baharda meyvelerini vermeye başlayabilir. Bir tutulma mevsimi daha var bu seneki astrolojik incelemenizde. Bu da Ekim sonlarına geliyor ve beraberinde azminizi test edecek bir ilişkiler düellosu da getiriyor…

Bu dönemi atlatmak için sizin açınızdan en doğru olan tavrı benimseyin: Sezgilerinize güvenin! Böylece adeta bir gökkuşağı içerisinde bu testten renkli bir biçimde geçebilirsiniz! Son birkaç yıldır ters burcunuzda olan kozmik işvereninizle olan tangonuz Aralık ayında sona gelecek. Öğrendiğiniz derslerden muazzam bir güç hissi alarak tamamlayacaksınız bu dönemi. Evet biliyoruz, zaman zaman oldukça zorlandınız ama Satürn’den size hediye olarak hayranlık uyandıran bir ilişki bilgeliği kalacak…

AŞK Satürn 2012 ortalarından beri sizin ters bucunuzdaydı ama neyse ki 2014 sonu itibariyle ilişki kuşağınızı terk ediyor (Küçük uyarı: 2015’ te kısa bir dönüşü olacak). Bundan sonra tam 29.5 yıl boyunca da tekrar geri gelmeyecek. Özetle son zamanlarda özellikle ilişkilerde yaşadığınız tüm zorlukların ödülünü almak üzeresiniz. Eğer evliliğiniz veya romantik ilişkinizde zorluklar yaşadıysanız, bilin ki bir sebebi vardı: Sizi olgunlaştırmak ve bir eş olarak kendi değerinizi fark etmenizi sağlamak.

Eğer son iki yılı bekar geçirdiyseniz ve bu sinirlerinizi bozduysa, hemen müjdeyi verelim: Bu 2014’te değişmeye başlayacak, özellikle de eğer 8 Mayıs’tan önce doğduysanız. 8 Mayıs’tan sonra doğan Boğalar ise ağustostan sonra belirgin bir gelişme görecekler. 23 Ekim’deki güneş tutulması aşk hayatınızda fırtınalı bir dönem yaratabilir. Ama çıkan problemlerin çözümü de bir ay dolmadan gelecek!

KARİYER VE PARA Şans gezegeni Jüpiter, temmuz ayına kadar iletişim kuşağınızda kalacak. Bu da sizin için onun canlı, pozitif enerjisinden bolca faydalanmak demek. Yazma, konuşma ve yayıncılık oldukça etkili ve başarılı olabileceğiniz alanlar haline gelebilir. Bol bol yazın, kafanızdakileri tereddütsüz söyleyin… Söyleyin, çünkü etrafınızdakiler sizi duyacak ve saygı gösterecekler.

Ateşli Mars yılın başından temmuz ortalarına kadar iş kuşağınızda kalacak. Bu da mevcut iş hayatınızda asal sıçrayışlar yapmanız için hem çok nadir hem de muhteşem bir fırsat. Bu yıldız sizin hem başarılı olma dürtünüzü hem de kendi değerlerinizi birleştirmenizi kolaylaştıracak. Bu yüzden sizin açınızdan anlamlı olan ne varsa onu ertelemeyin. Not: Mars mart, nisan ve mayıs aylarının çoğunda geriliyot. Bu da ofis hayatı açısından biraz zorlayıcı olabilir, dikkat etmekte fayda var.

SAĞLIK Sağlığınız, yıl genelinde oldukça kuvvetli. Bunu da Mars’ın sizin iyilik kuşağınıza olan geniş ziyaretine borçlusunuz. Mart ve mayıs ayları arasında Kırmızı Gezegen’in gerileyişi sırasında kendinizi bitkin hissedebilirsiniz ama bu sadece kendinizi fazla zorladığınız takdirde ortaya çıkacak bir durum. Özellikle bu dönemde stres seviyelerinizi kontrol etmeye özen gösterin deriz.

Kendinizi aşırı yormamanız da önemli. Bu aynı zamanda farklı projeler ve sorumluluklar altında olacağınız bir döneme gireceğiniz için enerjiniz de bu dönemde hızlı tükenebilir. Kendinize iyi baktığınızdan emin olun! Vücudunuzun size verdiği sinyalleri ve ihtiyaçları göz ardı etmeyin. Bir parça sıcak çikolata sizi şişmanlatmaz ama enerjinizi bir anda yenileyebilir…


İKİZLER BURCU 2014 YORUMU

2014 yılında yaratıcılık sizin var olma sebebiniz olacak. Yüzeysel veya rutin işleri unutun sevgili İkizler, artık sadece sizin için önemli olan şeyleri arzulamaktasınız. Mars’ın yılın ilk yedi ayında Terazi’de olmasıyla birlikte tüm hayatınızı değiştirebilecek çok anlamlı bir projeye odaklanacaksınız. Kozmik evreninizdeki tek pürüz, peşpeşe gelecek bazı gerilimlerin ilk başlarda işleri yavaşlatabilecek olması. Venüs, Merkür (sizin yönetici gezegeniniz) ve Mars bahar boyunca belli zamanlarda geriye kayacaklar.

Bu sıkıntı verecek bir durum gibi gözükse de aslında doğal bir hediye gizli burada. Çünkü yaptığınız işleri tekrar tekrar yapmaya zorlanacaksınız. Bu da sizin kendiniz ile gurur duyacağınız, tamamen size ait bir şaheser ortaya koymanıza vesile olabilecek. Nisan ayı Büyük Kardinal Çakışması’nın dönemi. Yani daha anlaşılır bir dille, önemli değişimlerin. Tüm burçlar için çok çekişmeli geçebilecek bir dönem. Sosyal ve romantik kuşaklarınız çok güçlü olarak etkilenecek. Yılın başlarında Mars sayesinde romantizm konuları oldukça ateşli olacak. Temmuz başlarındaysa Jüpiter iletişim kuşağınıza geçerek size tonlarca şans getirecek.

Hatta iş yazma ve konuşmaya geldiğinde normalden çok daha fazla yetenekli olacaksınız. Satürn Aralık ayında sizin ters burcunuza girecek. Bu da hem iş hem özel ortaklıklarınız mikroskop altında olacak demek. Size özel bir not: Merkür, sizin yönetici gezegeniniz 6 Şubat’tan 28 Şubat’a, 7 Haziran’dan 1 Temmuz’a ve yine 4 Ekim’den 25 Ekim’e kadar gerilemede olacak. Aksaklıkların yaşanabileceği bu tarihleri not edin ve planlarınızı buna göre yapın deriz.

AŞK Sevgili İkizler, yılın ilk yarısında romantik hayatınız ‘alev alev’ diyebiliriz. Mars, yani tutku gezegeni, ocaktan temmuza kadar sizin aşk kuşağınızda. Bu evrede siz çok daha maceraperest ve cüretkar olacaksınız. Ancak unutmayın ki Kırmızı Gezegen bu dönemi de içine alan marttan mayısa kadar gerilemede kalacak. Bu demektir ki en cesur aşk planlarınız için uygun zaman ocak, şubat, mayıs sonları ve temmuz ortaları. Mars’ın hareketleri önemli.

Çünkü onun devre dışında olduğu aylarda ilişkilerinizde çok fazla itişme ve çekişmeler olabilir. Bu zamanlarda çok agresif veya pasif agresif olmamaya çalışın. Jüpiter temmuzda tüm burçları etkiliyor. İlişkilerinizi yumuşatmaya yardımcı oluyor ve daha net iletişim kanalları için yer açıyor. Venüs kasım ve aralık ortalarında ortaklık kuşağınızda yer alacak. Bu dönem yeni bir aşk için veya uzun dönem ortaklıklarınızı daha derinleştirmek ve bağlanmak için harika bir zaman olabilir.

KARİYER VE PARA Bu sene iş hayatınızda rekabet var. Bu yüzden değişikliğe hazır olun. Kariyerinizi boşlamayın. Onun bir anlamı olduğundan emin olun ve bu enerjiyi akışı devam ettirmek için kullanın. Bunu yapamasanız bile en azından işinizi daha iyi anlamaya çalışın. Profesyonel anlamda, işinizdeki uyumla ilgili değişiklikler aslında 2012’den beri oldukça yoğun şekilde devam ediyor. Nisandaki Büyük Kardinal Çarpışması’ysa bunu tamamen yeni bir seviyeye getiriyor.

Değişiklikler kaçınılmaz, dolayısıyla onlara hazır olun. Ama bilin ki bu tarz gelişmeler aslında olumludur. Büyük bir deprem ve ardından ayrılma olsa bile tüm kariyer konseptinizi gözden geçirmeniz için iyi bir fırsat oluşacak. Eğer işiniz yoksa ve uygun bir iş arıyorsanız 23 Ekim’deki güneş tutulması ihtiyacınız olan bağlantıyı size getirebilir.

SAĞLIK Nisan astrolojisi biraz külfetli. Bu yüzden bu dönemlerde sağlığınız konusunda özenli olun. Detoks için para biriktirin, vücudunuzu arındıracak yeşil içecekler için ve hepsinden de öte düzenli ve derin nefesler alıp vermeyi sakın unutmayın. Burcunuz ciğerleri yönetiyor. Bu yüzden uygun nefes almak son derece önemli.

Özellikle de mental zorlanmalarda vücudunuzu tam olarak oksijenle doldurun. 23 Ekim’deki güneş tutulması zorlayıcı olabilir, çünkü yılın en önemli zamanlarından biri! Bu yüzden zihin ve vücudunuzun mükemmel bir uyum içinde iletişim halinde olduğundan emin olun.


YENGEÇ BURCU 2014 YORUMU

2014′da Mars ve Venüs’ün etkisi altında olacaksınız. Jüpiter ve Plüton 7. ilişkiler evi üzerinde olacak. Bu nedenle ilişkiniz giderek ciddi bir boyut kazanacak. Fakat siz hem kendinizle, hemde duygularınızla çelişeceksiniz. ”Acaba benim için doğru olanı mı yapıyorum.” gibi sorularla zihninizi yoracaksınız. Ancak söz konusu bu çelişkiler zamanla yerini olumlu düşüncelere bırakacak. 2014 değişim yılı olacak. Buna paralel olarak yılın ilk 6 ayı inişli çıkışlı geçse bile 30 Haziran itibariyle değişim süreci tamamlanacak ve hayatınıza dair her şey güzel bir hal alacak.

Hiç ummadığınız bir tarihte ani bir kararla evlenebilir, sürpriz bir haberlere de çocuk sahibi olacağınızı öğrenebilirsiniz. İşte tamda bu nokta bir kaç ay sürecek bocalama süreci yaşayabilirsiniz. 15 Nisan 2014′de Terazi burcunda meydana gelecek Ay tutulması duygusal tarafınızı daha çok ön plana çıkaracak. Bu nedenle son derece hassas bir dönem geçireceksiniz. Bunun içinse 8 Nisan ile 20 Mart tarihleri arasında yakınlarınızla ilgili polemiklerden uzak durmalısınız. Aksi halde yaşanacak sürtüşmeler canınızı sıkabilir yakınlarınızla aranızın açılmasına neden olabilir.

2014 yılının ilk yarısı değişimle geçecek, geriye kalan diğer 6 ay ise bu değişimlere alışmakla geçecek. Bu değişime pararlel olarak bekarların evlenmesi, evlilerin çocuk sahibi olması, işsizlerin yeni bir işe başlaması, taşınmayı düşünenlerin taşınması gibi durumlar söz konusu olacak. 8 Ekim 2014′de Koç burcunda meydana gelecek Ay tutulması, bu tarihten itibaren alıngan bir hale bürünmenize neden olabilir.

AŞK 2014 hepimiz için zor bir yıl olacak, keza değişimleri kabullenmemiz yada söz konusu değişimlere uyum sağlayıp alışmamız açısından oldukça zor bir dönem geçireceğiz. Ocak ve Şubat aylarında içe kapanık durumunuz daha çok ön plana çıkacak. Mart ve Nisan ayları ise değişimin yoğun yaşanacağı ve sizi zorlayacak bir süreç olacak. Fakat Mayıs ve Haziran aylarında söz konusu değişim süreci tamamlanacak. Buna paralel olarak olumlu ve güzel gelişmelerin yaşanacağı bir döneme merhaba diyeceksiniz. İşte tamda bu nokta aşk hayatınızla ilgili bir çok olumlu gelişmeler yaşanacak ve evlilik yolunda ilk somut adımlar atılacak. Kısacası Yaz’a düğün var.

Sorunlu ilişkiler yada problemli evlilik için aynı şeyi söylemek biraz zor. Keza 2014 değişim yılı olacak demiştik, bu nedenle sorunlu ilişkiler yada problemli evlilikler içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Eğer sorunlu bir ilişkiniz yada problemli bir evliliğiniz var ise ilk 6 ay oldukça zor bir dönem yaşanabilir. İşte bu dönemde ilişkinizi yada evliliğinizi kurtarmak isterseniz elinizi taşın altına koymalı ve partnerinizin güvenini kazanmalısınız.

Söz konusu bu süreçte ilişkinizi yıpratacak yada partnerinizi üzecek her türlü hareketten kaçınmalısınız. Aksi halde aranızdaki sorunların büyümesi, ilişkinizin yıpranması ve birlikteliğinizin sona ermesi gündeme gelebilir. Özellikle de Mart, Nisan ve Mayıs daha dikkatli olmanız gereken bir dönem. İlişkisinde yada evliliğinde ciddi sorunları olmayan ve bu sorunlu süreci rahatça atlatabilen Yengeçleri güzel günler bekliyor olacak.

Özellikle evli Yengeçleri Temmzu ve Ağustos’da romantik günler bekliyor. Sanki birbirinize yeniden aşık olacağınız güzel bir yaz geçireceksiniz. İşte bu dönemde ani bir kararla çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz. Keza romantizmi doruklarda yaşamak anaç tarafınızı daha çok ön plana çıkaracak. Bekar ve yalnız Yengeçler yılın ilk 6 ayında başlamadan biten aşklar gündeme gelse de, Yaz aylarında hızlı gelişen ciddi bir aşk kapınızı çalabilir. Yaz’a doğru yakınlarınızın sağlık sorunlarıyla ilgili üzücü haberler alabilirsiniz.

KARİYER VE PARA 2014 Yılı iş hayatınız açısından da zor bir dönem olacak. Fakat burcunuzun 10. kariyer evinde bulunan Mars, sizi yönlendirecek, böylece sıradışı projelere imza atarak başarılı işler yapacaksınız. Mart ve Nisan ayında iş hayatınıza durağan bir dönem hakim olacak. Bu nedenle cironuz azalabilir. 5 Mart ile 17 Haziran tarihleri arasında iş hayatınızla ilgili önemli kararlar almamanızda fayda var. Ayrıca bu tarihler arasında iş anlaşmaları ve sözleşmeler yapmamalısınız. Keza zarara uğrama ihtimaliniz çok yüksek.

Nisan ve Mayıs ayları, mülk almak, satmak yada kiralamak anlamında da yanlış bir zaman. Böyle bir düşünceniz var ise bu düşüncenizi Temmuz veya Ağustos’da gerçekleştirmeniz size çok şey kazandırabilir. Ayrıca Mart, Nisan ve Mayıs aylarında tutumlu davranmalı, gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. 19 Haziran ile 3 Ekim tarihleri arasında iş hayatınız ciddi anlamda hareketlenecek, verimli bir dönem yaşanacak. Bu tarihler arasında maddi sıkıntılarınızdan tamamen kurtularak birikim yapmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca bu dönem işsiz Yengeçlere de iyi bir iş vaad ediyor.

Haziran itibariyle Gayrimenkul, ithalat, ihracat, siyaset, iletişim, tarih, moda, tasarım, gıda, cafe ve restaurant işletmek gibi alanlarda faaliyet gösteren Yengeçlerin ciddi çıkışlar yaparak adlarından sıkça söz ettirmeleri mümkün. Terfi etmeyi bekleyen Yengeçler Ağustos ve Eylül aylarında bu düşlerini gerçekleştirebilirler. Aynı şey atanma yada tayin olmayı bekleyen Yengeçler içinde geçerli. 19 Haziran ile 3 Ekim tarihleri arasındaki günleri çok iyi değerlendirerek işinizi büyütebilirsiniz.

Sağlık Yaşanması muhtemel hamilelik döneminiz bazı sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. Yengeçlerin sağlık sorunları genelde su ile alakalı olur, yani mide, böbrek, idrar yolları v.s gibi. Bu nedenle hazımsızlık, kabızlık ve idrar yollarınızla ilgili sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Ayrıca tansiyonunuza dikkat etmelisiniz. Özellikle kansızlık ve panik atak gibi sağlık problemleri olan Yengeçlerin sağlıklarını ihmal etmemelerini ve bir doktora görünmelerini tavsiye ederim. Bunların haricinde ciddi bir sağlık sorununuz yoksa 2014′de sıhhatinizin iyi olacağını söyleyebilirim.


ASLAN BURCU 2014 YORUMU

Sevgili Aslanlar, 2014 tam da yıllardır beklediğiniz gibi bir yıl olabilir. Tüm gezegenlerin en uğurlusu Jüpiter’e size sunacağı hediyeler için teşekkür edebilirsiniz. Şans gezegeni ve beraberinde bereket, yıl ortasında burcunuza giriyor ve 2015 ortalarına kadar da orda kalacak. Bu geçiş her on iki yılda bir gerçekleşir. Bu yüzden de evet, çok özel! Ajandanıza şimdiden altın harflerle işaretleyin: 17 Temmuz hatırlamanız gereken bir tarih! Eğer temmuzda doğduysanız, öncelikle ek kazançlar elde etmeye başlayacaksınız.

Eğer ağustosta doğduysanız, 2014 sonu veya 2015 başına kadar beklemeniz gerekecek. Ama şimdiden söyleyelim: Sabrınız mükafaatlandırılacak. 2014’ün mükemmel hikayesini artık biliyorsunuz! İşte size birkaç ipucu: Yıl, gezegenlerdeki son deerece tüketici birkaç gerilemeyle başlıyor. Önce Venüs, sonra Merkür ve Mars. O kadar ki, yaptığınız her işi bitmeden önce en az beş kere kontrol etmeniz gerektiğini hissedeceksiniz. Bunları ertelemeyin! Özellikle de nisanda herşey patlamak üzereyken ve insanlar bazı sonlara doğru sürüklenirken. 8 Ekim’de ay tutulması uzun mesafeli seyahat kuşağınıza geliyor. İş veya zevk için yurt dışına çıkabileceğiniz nefes nefese bir fırsat yakalayabilirsiniz.

AŞK Öncelikle şubatın eski ilişkileriniz açısından ‘masraflı’ bir ay olduğunu söyleyelim. Buna bir de Merkür’ün gerilemesi ekleniyor ki bu direkt olarak ilişki kuşağınızı etkiliyor. Bu nedenle eski bir ateşi harlamak aldatıcı olabilir! Tamam, ateşli bir ilişki yaşayabilirsiniz. Ama uzun sürmeyebileceğini bilin! Ama hemen müjdesini verelim. Temmuzda Jüpiter yıldızınıza girdiği anda aşk hayatınız, en parlak yıldızların olduğu bir gökyüzüne bakacak! Hem de hiç bir ‘yapay ışıktan’ destek almadan!

Bu dönemde arzularınıza kilitlenebilecek, rol yapmak zorunda olmadan ilişkinizi güven içinde yaşayabilecek ve bunun özgüvenini hissedeceksiniz. Başka bir deyişle kendinize olan güveniniz otantik ve sağlam olacak ki bundan daha seksi hiçbir şey yok! Çekim gücünüz yoğun olacak. Yani birçok beklenmedik ‘taleple!’, eski-yeni birileri sizi bolca arayabilir. Aralık ayı aşk kuşağınıza ciddiyet getirmekte. Bu da, çok ciddiye almadığınız bir ilişkinin boyut değiştirmesi manasına gelebilir. Bilin ki bundan sonraki iki buçuk yıl daha orada kalacak.

KARİYER VE PARA Nisan kariyeriniz için önemli pivot bir nokta getiriyor. Büyük Kardinal Çarpışması, yani bütün burçlar için önemli değişikliklerin vesilesi olacak astrolojik bir olay çok önem taşıyan profesyonel bir olaya dikkatinizi çekiyor. Bu aslında aklınızda, etrafınızda 2012’den beri süzülmekte olan bir hadise. Şimdi atılım yapmak için bir şansınız var ama gerçekleşmesi için biraz kaostan geçmeniz gerekecek. Ayrıca bu toz bulutu da bir kaç ay düzelmeyecek!

Ocaktan temmuza kadar Mars sizin iletişim kuşağınızı güçlendirirken gevelemeden ve oyalanmadan ne demek isterseniz söyleyebileceksiniz! Siz netlik ve etkinlik üstadısınız. Ama Mars marttan mayısa kadar gerilediği için bilin ki mesajlarınız duvarlara çarpabilir. Eğer bu dönemde biraz yavaşlayıp işle ilgili önemli e-postalarınızı tekrar okumak isterseniz, bilin ki tüm çabanıza değecek! Uzun mesafeli bir iş seyehati ise ekim ayında hayatınızı tamamen değiştirebilir.


BAŞAK BURCU 2014 YORUMU

Venüs ile Jüpiter arasında 1 Şubat ve 1 Aralık’ta 2 farklı kesişme meydana gelecek. Söz konusu bu 2 kesişme size kariyer yolunu açacak. Jüpiter’in bu yıl burcunuzun 5. evine hareket etmesi, aşk hayatınızla ilgili iniş çıkışların yaşanmasına neden olacak. Yaşanacak bu iniş çıkışlar ilişkinize netlik kazandıracak ve sizi bir karar aşamasına getirecek. Venüs burcunuzun 5. evini 24 Ocak ile 17 Şubat tarihleri arasında ziyaret edecek bu nedenle çevrenizdekilere daha da politik davranmak isteyeceksiniz. Uranüs 28 Mart, 21 Mayıs ve 12 Kasım’da Jüpiter’le 60 derecelik bir açı oluşturacak bu nedenle sorunlu ilişkilerle problemli evliliklerin bitmesi gündeme gelecek.

Venüs ve Plüton arasında, 24 Ocak ve 12 Kasım’da 2 farklı kesişme meydana gelecek. Bu nedenle burcunuzun 2. evi olan kaynaklar evine Venüs hükmedecek. Venüs’ün burcunuzun 2. evine hükmetmesi ilişkinize parasal yada kişisel güç olarak bakmanıza neden olacak. İşte tam bu dönemde ilişkinizi yıpratacak yada partnerinizin güvenini sarsacak hareketlerden kaçınmalısınız. 2014 yılının ilk 6 ayını çok iyi değerlendirirseniz aşk hayatınızda mutluluğu yakalayabilir, ekonomik problemlerinizi çözerek, kariyer yolunda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

AŞK İlişkiler açısından 2014 yılının ilk yarısı zor bir dönem olacak özellikle Mart, Nisan ve Temmuz aylarında ilişikinizi yıpratacak her türlü olumsuzluktan uzak durmalısınız. 15 Nisan 2014′de 25 derece Terazi burcunda meydana gelecek Ay tutulması ve hemen ardından 29 Nisan 2014′de 8 derece Boğa burcunda meydana gelecek Güneş tutulması bunun en büyük göstergesi. Kısacası ilişkileri çıkmaza sokacak bir dönemden bahsediyoruz. Biranda biten ilişkiler, boşanma davaları, şüphe ve ciddi huzursuzlukların yaşanması gibi sizi ve ilişkinizi derinden sarsacak önemli olaylar söz konusu olacak.

Eşiniz yada partneriniz Boğa, Aslan veya Terazi burcu ise bu sorunlu süreçte daha da dikkatli olmalısınız. Bu dönemde ağzınızdan çıkacak her kelimeyi iyice ölçüp tartmalısınız. Keza bu dönem ilişkiler açısından adeta bir dönüm noktası olacak, çünkü bu dönemde sorunlu ilişkilerin yada problemli evliliklerin bitmesi gündeme gelebilir. Eğer ilişkinizi kurtarmak istiyorsanız elinizi taşın altına koymalı ve üzerinize düşen fedakarlığı yapmalısınız. Kısacası 2014 değişim yılı olacak. Bu değişime bekar Başakların evlenmesi, sorunlu evliliklerin bitmesi gibi değikişlikler diyebiliriz.

Yılın ilk yarısı ailelerinizle ilgili sorunlar nedeniyle büyük huzursuzluklar yaşamanız söz konusu olabilir. Çocuklarınızla ilgili alacağınız kararlar nedeniyle de partnerinizle sorunlar yaşayabilirsiniz. Özellikle ekonomik sorunların ilişkinize yansımaları daha çok gündeme gelecek. Söz konusu bu sorunları aşamayanlarla, sorunlu ilişkilerin yada problemli evliliklerin bitmesi gündeme gelecek. İlişkilerini kurtaramayan Başaklar kendi yollarını çizecek ve yeni bir aşka merhaba diyecekler. Yılın ilk yarısını sorunsuz atlatabilirseniz, 2014 yılının 2. yarısı güzel bir dönem olacak. ilişkilerin netlik kazandığı, bir çok ilişkinin evlilikle sonuçlandığı bir süreç olacak. Ayrıca yılın 2. yarısında bazı Başaklar sürpriz bir haberle çocuk sahibi olabilirler.

KARİYER VE PARA Plüton, 2014′te yaratıcılığınızı geliştirecek. 2014 yılının ilk 6 ayını işinize yönelik yatırım yaparak geçireceksiniz. Pratik zekalı tarafınız daha çok ön plana çıkacak ve neredeyse bütün vaktinizi iş hayatınıza ayıracaksınız. İşinizi büyütmek, müşteri çevrenizi genişletmek, veriminizi arttırmak için olağan üstü bir çaba gösterceksiniz. Zekice hareket etmeniz işe yarayacak ve Temmuz itibariyle bu çalışmanızın meyvelerini toplamaya başlayacaksınız.

2014 yılının özellikle de 2. yarısında adınızdan sıkça söz ettirecek ve başarılı işlere imza atacaksınız. Bu dönem içinde ekonomik sorunlarınızı çözerek, farklı alanlarda da boy göstereceksiniz. Yeni iş anlaşmaları, yurtdışı bağlantılı sürpriz projeler gündeme gelecek. Özellikle Temmuz ve sonrasında işinizi büyütecek, iş çevrenizi genişleterek farklı projeleri hayata geçireceksiniz. İşsiz yada iş kurmayı bekleyen Başaklar için Haziran oldukça şanslı bir dönem. Atanma, tayin, terfi, iş değişikliği gibi beklentileri olan Başaklar bu emellerine Şubat, Haziran, Ağustos veya Kasım aylarında ulaşabilirler.

Sanat, sağlık, inşaat, siyaset, eğitim yada güvenlik alanlarında çalışan Başaklar çok daha verimli işler yaparak herkesin takdirini toplayacak ve bu yönde ciddi bir ilerleme kaydedecekler. Bu süreçte sağlık alanında çalışan Başaklar, uzun yıllar konuşulacak ve insanlığa faydalı olacak buluşlara imza atabilirler. Başak burcu siyasetçiler ise herkesin beğenisini kazanarak önemli yerlere gelebilirler. Sanat sinema ve televizyon dünyasıyla ilgili işler yapan Başaklar ise kendilerinden uzun süre söz ettirecek başarılı işlere imza atarak ödül üstüne ödül alabilirler.

Sağlık Zihinsel, bedensel ve ruhsal yorgunluk daha çok ön planda olacak. Yoğun iş temposu nedeniyle eklem, kas, bel ve boyun ağrılarınız artabilir. Böbrek, kalp ve karaciğer yağlanması gibi sağlık sorunu olan Başakların daha dikkatli olması gereken bir dönem. Hamile olan anne adayları ise doktor kontrollerini ihmal etmemeli.


TERAZİ BURCU 2014 YORUMU

Sizin açınızdan, 2014’ün en büyük yeniliği ilişkilerde yaşanacak ve kesinlikle de çok keyifli olacak! Bundan böyle yalnız gecelere son, sevgili Terazi. Adeta herkesin istediğinin siz olduğunu hissederek yaşayacağınız bir dönem geldi. Zaten bir beraberliğiniz varsa, o zaman çok romantik bir döneme, uzun süreli söz vermeye ve hayatınızı değiştirecek olaylar serisine hazırlanın. Bu yıl ayrıca bağımlılık alışkanlıklarınızı toptan ortadan kaldıracağınız bir yıl olacak.

Eğer söz verme konusunda güçlük çekiyorsanız, Satürn ve kaderi ifade eden ay düğümlerinden, karar vermekten kaçınan özelliğinizden sizi uzak tutması konusunda müthiş destek göreceksiniz. Mart ayındaysa Kuzey düğümü sizin burcunuza ilerlediği zaman büyük bir değişiklik meydana gelecek. Bu da önümüzdeki bir kaç yıl içinde ortaya çıkacak kaçınılmaz, hayat değiştiren olaylar dizisini ve kaderde olan ilişkileri tetikleyecek. İlişkileriniz de sizin gösterdiğiniz bu dönüşümden etkilenecek.

Sadece romantik olanlar değil! Genel olarak ilişkilerdeki davranışınız kökten dönüşecek. Denge, adalet ve güzellik temaları ilkbahardan başlayarak yoğun şekilde ortaya çıkacak. Siz kendi duruşunuzu korurken, etrafınızdakiler diplomasi sanatını öğrenip değişiklik yapmaya sizinle uzlaşma yoluna gidecek. Son olarak, Satürn 23 Aralık’ta iletişim bölgenize girerek, sizden neleri hoşgörüp neleri hoşgörmeyeceğiniz konusunda net olmanızı isteyecek. Bu da sizin genelde kullanmaktan kaçındığınız bir kelimeyi bundan böyle rahatça kullanmanızı sağlayacak: “Hayır”!

AŞK 2014 yılı, Venüs’ün (sizin yönetici gezegeniniz ve aşkın koruyucusu) gerilemesi ile başlayarak, sizi geçmişteki ilişkilerinize doğru nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor. Yılın ilk ayında ilişki tarzınızı baştan sona gözden geçireceksiniz. Neyin işe yaradığını, neyin sizi incittiğini anlayarak, Mart ayında başlayacak büyük söz verme döneminize hazırlanmak amacıyla gerekli tüm düzeltmeleri yapacaksınız. Bu dönemde, ortaklıklar evinize yerleşecek olan Uranüs’ün de yardımıyla, bir kaç yıl önce, geçmiş ilişkilerinizde size yük olan engelleri ve artık işe yaramayan bazı tarzlarınızı düzeltme fırsatına sahipsiniz ve artık nihayet eski davranışlarınızı bıraktığınız için hem aşka hem de ait olmaya yönelik gerçek bir yeni başlangıç yapabilirsiniz.

Gezegenler size ilişkilerinizde ciddi olmanız konusunda baskı yaptığı için her türlü “sev ve bırak” tipi kendinizi koruma yöntemlerini bırakmaya da artık son derece hazırsınız. Çoğu zaman, sevdiğinizin haberi bile olmadan, fikrinizi değişme ihtimaline karşı bir ayağınızı hep kapının dışında fakat bu aşk hayatınıza farkına vardığınızdan daha fazla zarar veriyor. Bu kararsız tarzınızın kökünü kazıyacaksınız ve bu tarzınızın geçmişte sadece aşk ilişkilerinizi sabote etmeye hizmet ettiğinin farkına varacaksınız. Hala çok çalışmanız gerekse de artık gerçek ve uzun sürecek bir ilişkiye hazırsınız.

KARİYER VE PARA Genel olarak, kariyeriniz bu yıldan daha iyi durumda olamaz sevgili Terazi. Şu an en tepedesiniz. Sizi bir sonraki seviyeye çıkaracak olan anahtar ise etrafınızdakilerin sizin dünyaya sunduğunuz güzelliğin farkına varması. 2014′ün ilk yarısında, şöhret ve servet gezegeni Jüpiter size bolca başarı ve fırsat getirmeye devam edecek. Bu müthiş dalganın tadını çıkarın sevgili Terazi. Aralık ayı boyunca Satürn size para ve değerler ile ilgili etkili dersler vermeye devam edecek. Onu düşmanınız değil müttefikiniz olarak kabul edin, çünkü bütçe yapmanın ve ona uymanın ne kadar önemli olduğunu görmeye başlıyorsunuz.

Zaman veya kaynak kaybı yaşamamanız için Satürn size para ile olan ilişkinizi yeniden düzenlemeniz konusunda yardımcı oluyor. Burada anahtar, sadece değerli bulduğunuz şeylere zaman harcamanız. Geçmiş 12 yılda yaptığınız tüm yoğun çalışmalarınızın karşılığını tamamen alacaksınız. Temmuz ayında, kariyer odağınız uzun vadeli hedeflere yöneleceği için vizyonunuzu destekleyecek ortamı bulma ihtimaliniz çok yüksek.

SAĞLIK Neptün ve Kayron hala sağlık evinizde. Bu da size iyi gelmeye devam ediyor sevgili Terazi. Ayrıca her zamanki süreden daha uzun olarak, tam yedi ay boyunca Mars yıldızlarınızı ateşleyecek. Kısaca, Mars temmuza kadar burcunuzda dolaşacak. Bu da hem bedeninizi hem de kondisyonunuzu ciddiye almaya başlamanızı sağlayacak.

Öfkenizi içselleştirecek her türlü eğilime dikkat edin çünkü bu bağışıklık sisteminize zarar verebilir. Bu fazla enerjiyi yönlendirmeniz için çeşitli çıkışlara ihtiyacınız olacak. Mars, mart ayından mayıs ayının ilk günlerine kadar gerileyecek. Bu nedenle yıpranmayı önlemek için yaşam gücünüzü koruma altına alma ve düzenlemenin tam zamanı. Yavaşlamaktan ve kendinize çok dikkat etmekten korkmayın. 2014′te size yoga ve benzeri rahatlama egzersizleri iyi gelecek.


AKREP BURCU 2014 YORUMU

Küllerinden yeniden doğan Anka kuşu imgesi, sizin bu seneki yolculuğunuzu ifade etmek için daha uygun olamazdı. Bu sembolün genellikle sizin burcunuzla bağdaştırıldığı doğrudur, ancak 2014 yılı bu sembolü tamamen sizin için hayata geçiriyor. Geçen yıl boyunca çok fazla şeyi geride bıraktınız ve nihayet 14 Mayıs’ta Akrep burcundaki dolunay ile birlikte yeniden doğuşa hazırlanıyorsunuz. Eski bağlarınızın üst üste gelen düğüm katmanlarını söküp onlardan kurtulduktan sonra, artık yeni ve daha iyiye hazırsınız. 2014 yılı tutkularınızı anlamanızın ve elinizden gelen en derin şekilde kendinizi onlara adamanızın tam zamanı.

Siz bir “ya hep ya hiç” burcusunuz ve her şeyi barındıran doğanızı olduğu gibi kucaklamalısınız. Hayatı, cehenneme gitmek veya gerilemek pahasına bile dolu dolu yaşamak istiyorsunuz. Sizi böyle ateş üstünde hissettiren ve en üst sınırınıza kadar zorlayan da bu. Büyüdüğünüzü ve en derin korku ve güvensizliklerinizle yüzleştiğinizi, böylece son derece güçlenerek geri döneceğinizi bilmek istiyorsunuz. 2014 yılında yükselmeye hazır olun sevgili Akrep’ler. En yükseğe ulaştığınızda o meşhur küllerin de tepesine çıktığınızı göreceksiniz.

AŞK Açıkçası geçtiğimiz bir kaç yıl içinde en dibe girip çıktınız sevgili Akrep. Bu noktada, artık güvenli ve sağlam bir yere demir atmak istiyorsunuz. Tercihen de güvenilir ve sevgi dolu bir partnerin kollarına. İstikrar ve güvenlik arıyorsunuz. Aynı zamanda aradığınız kök salmanın da bunların içinde olduğunu anlamaya başlıyorsunuz. Mars (yönetici gezegeniniz) yılın ilk yarısında ilişki burcunda olacağı için partner konusuna özel vurgu yapacak.

Sizin güç abidesi haline gelmeniz gelecekteki partnerinize çok seksi görünecek (veya zaten bir ilişkiniz varsa bu partnerinize!). Fakat yine de hala romantik ilişkilerdeki bağlılık ve hoşgörü dereceniz test ediliyor. Yakınlık en çok arzu ettiğiniz şey fakat bu Satürn yıldızlarınızı hala sallarken pek kolay gerçekleşemiyor. İlişkinizin devam edebilmesi ve derinleşmesini istiyorsanız tüm günahlarınızla yüzleşmeniz gerekir. Satürn burcunuzu Aralık ayında terkederken, size ilişkide zor derslerin öğrenildiğini fakat eriştiğiniz olgunluğun herşeye değer olduğunu hatırlatacak.

KARİYER VE PARA Jüpiter, 2014 yılında kariyer bölgenize bolluk getirecek. Siz bir para elde etme uzmanısınız sevgili Akrep. Buna ilaveten, borçlarınızın esiri olmamak için de kararlısınız. Kaynaklarınızı ve bağlantılarınızı güçlü insanlarla güçlendirip, şansınızın ne kadar hızlı arttığına şaşıracaksınız. Bu dönem insanların adeta üzerinize para akıtmak istedikleri nadir görünen zamanlardan biri. Borç bulmakta şanslı olmanıza rağmen, Akrep burcundaki Satürn, sizden borçsuz kalmanızı istediği için borçlanmaktan vazgeçebilirsiniz.

En iyi işlerinizden bazılarını, Mars’ın bu yaz yıldızlarınızı ateşlemesi ile birlikte başlayacak dalgalanmaya karşı hazırlanırken yapacaksınız. Temmuz başında uğurlu Jüpiter, sizi önemli başarılara sürükleyecek. Yılın ikinci yarısında, mali ufkunuzu genişletecek yollar düşüneceksiniz ve en büyük hayalinizin gerçekleşmesi için Jüpiter müthiş şekilde size arka çıkacak. Normal başarı kavramınızın ötesine gidin ve sınırlarınızı zorlayın.

SAĞLIK Satürn, bir yıl daha yıldızlarınızın üzerine baskı koymaya devam edecek, fakat bu noktada kendinize dikkat etmekte uzmanlaşıyorsunuz sevgili Akrep. Erken yatmak ve sağlıklı bir düzende yaşamak vücudunuzu, zihninizi ve ruhunuzu yüksek formda tutmanızı sağlıyor. Hırs ve azim derecenizi göz önünde bulundurursak sizi yavaşlatmak ve dinlenmenizi sağlamak sürekli bir çaba gerektirmekte. Tipik yoğun çalışma tarzınızla yere serilmeden önce kendinize her gün ara vermeyi hatırlatmanız gerekiyor.

Nisan ayında büyük bir tutulma yaşanacak. Bu da özellikle sağlığınızı zorlayabilir. O nedenle bu turbülanslı dönemde yeterince tatil ve dinlenme-canlanma terapileri planlayın. Uçlarda yaşamak sizin doğanızda var. Bu nedenle çılgın bir tempoyla koşturmakla doğru düzgün dinlenmek arasında bir denge bulmak sizin için kolay değil. Bütün gücünüzle bunun ortası için savaşacaksınız ve geçekten de buna herşeyden daha fazla ihtiyacınız olacak.


YAY BURCU 2014 YORUMU

2014′ün her anı partiyle dolu olacak sevgili Yay. 2013′de hissettiğiniz yalnızlık duygusu nihayet sona eriyor ve sosyal hayatınız tam anlamıyla canlanıyor. Özgür ruhunuzun yalnız bırakılması kadar dayanamadığınız başka bir şey yok! Neyse ki bu yıl bunun tam tersi durumlar söz konusu. Hatta, yıl sonuna doğru, durmaksızın kaynaşma faaliyetlerinden sonra kendinize gelebilmek için bir terapi arzulayacaksınız. Burcunuzda gruplar, arkadaşlıklar ve uzun vadeli hedefler çok fazla ön plana çıkıyor.

Siz amaçlarınız ve mücadeleler için yaşamayı tercih edip en yüksekleri hedefliyorsunuz. Bu sene hayalinizdeki tüm sınırları zorlayıp onları aşacaksınız. Her işin üstesinden gelmenize kendiniz de şaşıracaksınız. Buna ilaveten, arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınızdan o kadar fazla destek göreceksiniz ki, yükselmek dışında başka seçeneğiniz zaten yok. Önümüzdeki iki buçuk yıl boyunca yaşınız kaç olursa olsun gerçek bir yetişkin haline geleceksiniz.

AŞK 2014′ün ilk yarısında, süper uğurlu yönetici gezegeniniz Jüpiter, cinsellik alanınızı şereflendirmeye devam edecek. Bu da size en derin ve en seksi yaşam gücünüzü ifade edebilmek ve deneyimlemek için geniş fırsatlar sağlayacak. Yılın ilk yarısında yaşayacağınız yakın ilişkiler sizin için inanılmaz besleyici olacak. Jüpiter, uzak mesafe seyahat alanınıza gireceği için, yılın ikinci yarısı seyahat ve romatizmi bir araya getiriyor.

Dünyayı dolaşmanın güzel taraflarının yanı sıra, bekarsanız seyahatiniz sırasında özel birisiyle tanışmanız da olası. Sınama ve söz verme gezegeni Satürn, rüya, inziva ve hayal gücü evinizde turlamaya devam edecek. Bu da kendinizle ve kendi iç dünyanızla daha yakın olma isteğiniz anlamına geliyor. Bu size, başkasının ihtiyaçları ve hayatında kaybolmaktan daha çekici geliyor. Ciddi bir ilişkideyseniz bile, aralık ayına kadar, yalnız kalma ve iç dünyanıza bakma isteğinde olacaksınız.

KARİYER VE PARA 2014′te insanlar sizin profesyonel girişimlerinizi desteklemek isteyecekler. Yöneticiniz olan Jüpiter yıl boyunca sizi diğer insanların parasıyla adeta yıkayacak. Yılın ilk yarısında borç ve diğer yatırımları bulmak sizin için kolay olacak, bu nedenle yardım istemekten korkmayın. Bu gibi özel mali desteği her 12 yılda bir, diğer insanların parasının olduğu sekizinci evinizde görebilirsiniz.

Bu tamamen 2014′te kimi tanıdığınızla ilgilidir sevgili Yay! Ve yıl boyunca dost ve iş arkadaşlarınızın coşku ve destek bombardımanına tutulacaksınız. En önemli alan sosyal bağlantılar. Bu bağlantıların işinize yarayan gücünü sakın küçümsemeyin. Nereye giderseniz yanınızda mutlaka kartvizitiniz bulunsun ve olabildiğince çok daveti kabul edin. Işıldayan zekanız ve bulaşıcı coşkunuz iki “öldürücü” birleşiminiz.

SAĞLIK Satürn’ün yıl sonunda burcunuzla kesişmesiyle başlayacak hayata ve iyi olmaya yönelik yepyeni bir yaklaşıma hazırlanıyorsunuz. 2014 yılında, içe dönmek için daha fazla zaman ayırmanız gerekecek ve bunun da sağlığınızla doğrudan bağlantısı olacak. Ancak enerjinizin çoğu sosyalleşmeye harcanacak gibi göründüğü için sessiz ve derin düşüncelere dalabileceğiniz zamanı yaratmak açısından bilinçli çaba harcamanız gerekiyor.

Yoğun programınızı rahatlatmak için seyahatlere çıkmayı planlayın. 29 Nisan’da sağlık evinizde meydana gelecek yeni ay-güneş tutulması sizin açınızdan dinlenmeniz için zorunlu bir zaman dilimi olacak. Nisan ve mayıs aylarında enerjiniz düşük enerjiniz olabilir, fakat sonbaharda tempolu hayata ve şarj olmuş enerjinize kavuşacağınızı unutmayın.


OĞLAK BURCU 2014 YORUMU

Tamamen sıradışı bir yıla hazırlanın sevgili Oğlaklar, özellikle kariyeriniz söz konusu olduğunda. Büyük gezegensel enerjiler toplanarak sizi bir üst aşamaya doğru itiyorlar. Bu sayede 2014 en başarılı yıllarınızdan birisi olabilir. Profesyonel hedefleriniz her zaman sizin için önemli, fakat en yükseğe erişme arzunuz bu sene daha belirgin. Mart boyunca burcunuza tatlı duygular, romantizm ve güzellikler getirecek olan Venüs, doğum günü ayınız olan Ocak ayında gerileyecek.

Bu nedenle de 2014′ün ilk ayında eski değerlerinizi ve geçmiş ilişkilerinizi yeniden gözden geçirme isteği duyabilirsiniz. Acaba içinizde hiç aşk acısı kaldı mı? Ayın yıldızlarınıza giriş yapacağı 12 Temmuz sizin için önemli bir zirve olacak. Mars (eylem gezegeni) ocak ayından temmuz ayına kadar olan geniş bir zaman diliminde burcunuzu ziyaret ederek, gücünüzü arttıracak. Kaderin Kuzey Düğümü’nün Mars ile karşılaşması ile mart ayında profesyonel alanda büyük bir gelişme olacak. Bu durum, yıl sonuna kadar sizi hak ettiğiniz başarıya götürecek.

AŞK 2014 yılı, aşk ve güzellik gezegeni Venüs’ün sizin burcunuzda olmasıyla başlıyor, ancak ocak sonuna kadar gerilemeye devam edeceği için ilişkilerle ilgili daha çok eskiye dönük ve düşünceli bir ruh halinde olacaksınız. Bitmemiş durumlar söz konusuysa, eski sevgililer yeniden ortaya çıkabilir! Bu dönem sizin için güçlü bir iç gözlemde bulunma ve düşünceli olma dönemi. Bir ilişkiniz varsa, biraz ara vermeyi içinizden geçiriyor olabilirsiniz. Ara veremeseniz bile bunu ciddi ciddi düşüneceksiniz.

Önemli kararlar almak veya partnerlerle ileriye dönük hareket etmek için uygun bir dönem değil. Eğer sevdiğinizle para konusunda anlaşamıyorsanız, şubat ayına kadar, önemli mali konular hakkında konuşmayı askıya alabilirsiniz. Venüs gerilemesi bittikten sonra ilişkinizde ilerleme sağladığınızı hissedeceksiniz. 2014, bağımlı kısır aşk döngüsünü sonlandırmanızda size yardımcı olacak. Bu yaz, cinsellik bölgenize ilerleyecek olan Jüpiter, sevdiğinizle tutku dolu ve derin duygular yaşamanız için size pek çok fırsat sunacak.

KARİYER VE PARA 2014 yılı size kariyerinizde kutlamalar yapmayı vaad ediyor sevgili Oğlak. Geçtiğimiz bir kaç yıl, Plüto ve Satürn sizi rahat alanınızdan çıkmanız için zorluyordu. Artık bunun ödülünü almaya başlayacaksınız. Hatta yılın ilk yarısında Mars’ın sizi ittirmesiyle dinlenmeye fırsat bulamayacaksınız. Yönetici gezegeniniz Satürn yıl sonuna kadar birlik ve uzun vadeli planların olduğu bölgenizi ön plana çıkartıyor. Sizi destekleyecek daha fazla insan oldukça davanız daha güçlenecektir.

Uğurlu Jüpiter, temmuz ayından itibaren, diğer insanların parasının bulunduğu evinize giriş yapacak. Borç almak veya büyük yatırımları destekleyecek yatırımcı bulmak için yardıma ihtiyacınız varsa bu mükemmel etkileri olacak bir durum. 2014 yılının ikinci yarısında insanların cömertliği sizi şaşırtacak. Para kazanma güdünüz özellikle şubat ayında güçlü durumda, dolayısıyla nakdinizi gelecek planlarınız için saklamak isteyebilirsiniz.

SAĞLIK 2014′te sağlığınız, ilişkilerinizin durumuyla yakından ilintili sevgili Oğlak. Sevdiğinizle uyum içindeyken bağışıklık sisteminiz güçlü durumda. Ancak, anlaşmazlık durumları ortaya çıktığı zaman yaşam gücünüz çabucak zayıflayarak sizi etrafta olup bitene karşı kırılgan bir hale getiriyor. Sizin için en iyisi aşk hayatınızdaki kaçınılmaz iniş ve çıkışlara rağmen, sakin ve aklı başında kalabilmeniz.

Nisan ayında meydana gelecek hem “Büyük Geçiş” hem de tutulma dönemi, kendinize daha da dikkat etmeniz gereken bir dönem olacak. Dinlenmeye özen gösterin ve hatta kendinizi yeniden şarj edeceğiniz bir tatil düşünün. Mars’ın gerileyeceği mart ve mayıs arasında, yavaşlamanız ve düşünmeniz sizin için iyi olacak. Canlılığınızın en iyi durumda olacağı yılın ikinci yarısında ise ileriye doğru uygun adımlarla yürüyeceksiniz.


KOVA BURCU 2014 YORUMU

Uzak yerlere seyahat, zihin çalışmaları ve bilinçlilik artırıcı faaliyetler, 2014′deki tutkularınız olacak sevgili Kova. Eğer bunca zaman evde saklanıp durduysanız, artık toparlanma yılı. Eşi görülmemiş bir macera sizi bekliyor. Hayat sizi dünyayı sarsan doğruları direkt olarak deneyimleyeceğiniz bir serüvene doğru götürecek. Mars, yılın ilk yarısının tamamında seyahat evinizi yakacak. Özellikle ocak-haziran ayları arasında, dünyayı görme isteği ve seyahat ateşi ana konularınız olacak.

Jüpiter, temmuza kadar sizi beklediğinizden daha fazla iş projeleriyle meşgul tutacak. Günlük rutininiz zengin ve geliştirici olsa da sizi maksimumda meşgul edecek. Biraz ara verip soluklanabilecek miyim diye merak edeceksiniz fakat şansınıza bu enerji yaz aylarında değişecek. Temmuz ayı geldiğinde, yeni bir döneme gireceksiniz. İlişkileriniz ön plana çıkarken günlük işleriniz arka planda kalacak. 10 Ağustos’u takviminize işaretleyin: Dolunay bu yılki ateşinizin zirve yapmasını sağlayacak.

AŞK Kaderin Kuzey düğümü, mart ayında ilişki burcuna girerek uyum ve dengeyi ortaya çıkartacak. Eğer aşk hayatınızdaki denge bozulmuş gibiyse, bu yeni düğümsel dönem sizin ve sevdiğiniz kişinin arasındaki eşitliği düzenleyerek sizin için mükemmel bir ilişki onarma fırsatı yaratacak. Bu durum sizin açınızdan, uyum sağlamaya çalışmayı ve taviz vermeyi gerektirebilir sevgili Kova ancak sonuçları buna değecek.

Emek harcarsanız 2014′te aşk hayatınızda daha fazla huzur ve memnuniyet bulacaksınız. Seyahat ve romantizm bu yıl neredeyse eş anlamlı. Jüpiter yaz aylarından itibaren ilişki bölgenize büyük mutluluklar getirecek. Bu sadece sosyal olarak değil, gelecekteki partnerlerle olan ilişkiniz için de geçerli bir durum olacak, öyle ki pek çok seçenekle karşılaşacaksınız.

KARİYER VE PARA Çalışma ve kariyer hedefleri 2014′te hala öncelikler listenizin başında bulunuyor sevgili Kova. Hangi yeni projeyi üstlenirseniz üstlenin, başarıyla gerçekleştirmeniz için pek çok gezegensel destek arkanızda. Yılın ilk yarısında ajandanızda aşırıya kaçmanız olası. Bu nedenle ağzınıza çiğneyebileceğinizden daha fazla lokma atmamaya dikkat edin. Satürn en sevdiği yer olan burcunuzda olacağı için, tüm yıl boyunca güçlü konumda olacaksınız.

Jüpiter, temmuz ayında müşteri ve ortaklık evinizde olacağından doğru insanlarla birlikte çalışmanız çok yararlı olacak. Güçlü alanlarınızı tamamlayacak ve zayıf alanlarınızı dengeleyecek insanlarla birlikte çalışmaya gayret etmelisiniz. Bu yıl her zamankinden farklı olarak tipik bir ‘Yalnız kurt Kova’ özellikleri göstermeyeceksiniz. Öte yandan insanları toplayıp birlikte çalışmak konusunda uzman olmanıza rağmen bire bir iş dinamiklerine uyum sağlamakta zorlanabilirsiniz.

SAĞLIK Günlük rutininiz maksimum seviyede dolu fakat zengin ve besleyici nitelikte. Jupiter sağlık bölgenizde Temmuz ayına kadar bulunmaya devam ediyor, bu nedenle bu cömert etkinin avantajından yararlanın ve formunuzu mükemmelleştirin. Yaz boyunca sağlık ve formunuza odaklanacaksınız, bu nedenle spor salonu üyeliğinizin geçerli olduğunu kontrol edin veya genelde en yeni trendleri yakından takip ettiğiniz için Soul Cycle’a katılın. 2014′un ikinci yarısında enerjiniz ve dikkatiniz ilişki alanınıza geri gelecek.

Yaz sonundan başlayarak, yıl sonuna kadar partnerinizin ön planda, işinizin arka plana kalacağı yeni bir döneme gireceksiniz. Bunun için Ocak, Temmuz arasını formunuz ve sağlık rutinleriniz için kullanmanız önemli. Bedeninizi, zihniniz ve ruhunuzu rahatlatacak mükemmel ritüellere başlayıp bunları düzenli alışkanlıklarınız haline getirmeniz, yıl boyunca sağlıklı olmanızı sağlayacak.


BALIK BURCU 2014 YORUMU

2014 yılı mucizevi dönüşümle ve hatta yeniden doğuş başlıyor diyebiliriz sevgili Balık. Öyle büyük bir kişisel yenilenme yaşayacaksınız ki, göz alıcı iç dünyanız bir daha asla eski halinde olmayacak. İç dünyanıza yönelik yapacağınız bu çalışma, yaşamınızı hem profesyonel hem özel, olağanüstü şekilde ve tamamen değiştirecek. Yılın ilk yarısı romantizmin ve keyfin tadını şahane şekilde çıkarmak için harika bir dönem. Geçtiğimiz yaz hayatınıza akmaya başlayan aşktaki baş döndürücü bolluk, bu yıl temmuz ayına kadar daha da artan şekilde devam edecek.

Burada konu ne zaman çılgınca aşık olacağınız değil, neredeyse günlük bazda tekrar tekrar aşık olmanız. Bu büyü yaz aylarına kadar bozulmayacak, bu nedenle film gibi aşk hayatınızın tadını çıkarmaya bakın. Bu yıl nihayet bir seçim yapıp söz vermeyi arzu edeceğiniz bir dönem olacak. Uğurlu Jüpiter’in etkisi, yaratıcı hayatınız için de baş döndürücü olacak ve yılın ilk yarısı içinizdeki sanatçıyı uyandıracak. Bu durumu ikinci (veya üçüncü veya dördüncü) çocukluk döneminiz olarak düşünün, zira oyun oynamanın ne kadar eğlenceli olduğunu size hatırlatacak. Satürn, yıl sonunda, 23 Aralık’ta haritanızın en tepesine ilerlediği zaman, kariyerinizde çok ciddi ilerleme yaşayacaksınız.

AŞK Kuzey Düğümü, doğum gününüze yakın bir tarihte ortaklık alanınıza girecek ve 2014′ün geri kalanında orada kalarak ilişki temasına vurgu yapacak. Çevrenizden etkilenmeye ne kadar meyilli olduğunuzu da dikkate alırsak bir ilişki yaşama arzusunun ne kadar bulaşıcı olduğunu göreceksiniz. Genelde yalnızlığa meyiliniz olmasına rağmen, kendinizi bir eş ihtiyacı hissederken bulacaksınız. Her iki duruma da hayatınızda yer açabilirsiniz sevgili Balık. Siz hem hayal kurmak hem de sevgilinizle olan ilişkinizi düzeltmek için gerekli zamanı yaratmaya her zaman istekli bir partnersiniz. 2014, hayallerinizi ve vizyonunuzu gerçeklerinizle birleştireceğiniz bir yıl olacak. Yılın ilk yarısı olağanüstü romantik olacak.

Bu aşk dolu dönemden mevcut aşkınızın tadını çıkarmak için veya yeni ateşler yakmak için yararlanın. Her şekilde bu aşk enerjisi temmuza kadar zirve yapmaya devam edecek. Jüpiter’in evcil etkileri, yuva ve romantizmin bu dönemde sizin için kolayca içice geçmesine yol açacak. Sevgiyle bakma ve bakılma iç güdüleriniz inanılmaz derecede güçlü seyredecek. Yılın ortasında bu güdüler değişmeye başlayacak: Yıldızlar sizden romantizminizi gerçek dünyaya dönüştürmeniz için çaba göstermenizi isteyecek. Bunu gerçekleştirmek zor gelse de elde edeceğiniz sonuçlar bu çabanıza değecek.

KARİYER VE PARA Bu yaz, zenginlik ve bolluk gezegeni Jüpiter, çalışma alanınıza ilerleyecek. Bu nedenle proje yığınlarına hazırlıklı olun sevgili Balıklar. Bu yoğunluk başlayınca bir zamanlar yeterince iş yoğunluğunuz olmadığı için nasıl şikayet ettiğinizi hayretle anımsayacaksınız. Temmuzdan yıl sonuna kadar olan bu dönem sizi meşgul tutma garantisi veriyor. Başınızı suyun üzerinde tutmak için bayağı bir çaba harcayacaksınız! Zaman yönetimi artan talepleri karşılayabilmeniz için anahtar. Bu çılgın temponuzda yeterince dinlenmeye ve hayatınızı dengede tutmaya dikkat edin.

Çok fazla çalışmanın sonunda gelecek sağlık sorunlarına izin vermeyin. Etrafınızda bulunan enerjiye aşırı duyarlı olduğunuzu unutmayın. Bu nedenle kendi enerjinizi canlandırmak için zaman yaratmaya bakın. Görselliğin gücünün nasıl işe yaradığını biliyorsunuz. Neptün ve Kayron bu yıl hala yıldızlarınız arasında dolaşırken görsellikten kar elde etmek konusunda uzmanlaşabilirsiniz. Para öncelikleriniz arasında en arka sırada. Tabii paradan zarar gelmeyeceğinin de farkındasınız!

SAĞLIK Burcunuzdaki Neptün, Kayron etkisi 2014′te de devam edecek. Şimdi artık beden ve ruhunuzun ne kadar duyarlı olduğunu keşfetmekten memnun olmaya başlıyorsunuz. Bazı besin maddelerine karşı tuhaf şekilde alerji veya tepki vermeye başladınız, hatta artık sağlığınıza zararlı gelen bazı insanlara bile! Huzura ihtiyacınız olacak. Aynı şekilde ruhunuza ayıracağınız vakte de! Bu isteklerinize saygı duymayı öğrenmelisiniz sevgili Balık’lar. Bunlar lüks ihtiyaçlar değil, tam anlamıyla gerçek ihtiyaçlar!

Bu yıl ayrıca, başta sağlığınız olmak üzere tüm hayat alanlarınızda daha fazla denge için çaba göstereceksiniz. Uykuya daha fazla ihtiyacınız var ve bu utanlılacak bir şey değil. Elinizde olmayan psikolojik sünger özelliğiniz nedeniyle, başkalarından gelip ruhunuzda biriken duygusal atıklarından kendinizi arındırmak için zaman ayırmanız gerekiyor. Esans özlü yağlar ve banyo tuzları sizin en iyi arkadaşınız olacak. Refleksoloji ve akupunktur da hassas sinir sisteminizi desteklemesi bakımından harika seçenekler.

İLETİŞİM ADRESİ:

Astroloji ve Kişisel Danışmanlık Merkezi
Medyum Kağan (Oğuz Mutlu)
0242 244 66 22 - 0507 533 60 60


ASTROLOG MEDYUM KAĞAN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>