>

KÜLTÜR-SANAT

Elazığ Çayda Çıra Film Festivali Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

8.si düzenlenen Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali’nin galası görkemli şekilde gerçekleştirildi.
 
   
 
 
     

Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde yapılan 8. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali’nin galasına Vali Murat Zorluoğlu, Milletvekili Şuay Alpay, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Hindistan Film ve Festival Direktörü Sanjoy Ghosh, Yeşilçam’ın unutulmaz isimleri Nuri Alço, Ediz Hun, Suzan Genç’le birlikte sanatçılar Mehmet Ali Arslan, İlker Mutlu, Sevgi Mutlu, Ali Can Sekmeç, Nursel Yarbasan, Muharrem Erdemir, Serap Gedik, Cenk Babaeren, Tuğçe Babaeren, Tuğrul Meteer, Mehmet Güleryüz, Levent Bıyıkoğlu, Kıvanç Terzioğlu, Talip Cabaz, Devlet Devrim, Bahar Öztan, Meral Konrat, Aydan Canbula, Anta Toros, Resul Aydın, Mehmet Güngören, İrfan Calban, İhsan Taş, Sayım Çınar, Meltem Miraloğlu, Sibel Miraloğlu, Burhan Akdağ, Ececan Gümeci, Suat Ünal ve Yakup Yavru ile birlikte protokol üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Festival vesilesiyle aramızda bulunan sinemamızın seçkin sanatçılarını ve diğer davetlileri ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olan Elazığ’da ağırlamaktan, misafir etmekten büyük bir mutluluk ve memnuniyet duyduklarını ifade eden Vali Murat Zorluoğlu; "Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali, Hazar Şiir Akşamlarıyla beraber ilimizin uluslararası boyutu olan en önemli ve etkili kültür etkinliklerinden bir tanesidir. Yüz yıllar boyunca birçok ilim adamı, şair ve edebiyatçı yetiştiren, ilim ve irfan kültür diyarı Harput coğrafyasının sanat ve sanatçısının oldukça zengin olduğunun sanata olan ilginin burada çok yoğun olduğunu memnuniyetle ifade etmek istiyorum. Her yıl daha büyüyerek, daha da gelişerek, daha da zenginleşerek, icra edilen bu festival esasında Elazığ insanının sanata ve sanatçıya vermiş olduğu kıymetin en iyi göstergesidir. İlimizin tanınmasında katkılar sağlayan festival bir taraftan Türk sinemasının büyük yıldızlarını sanatsever halkımızla buluştururken diğer taraftan da film gösterileri, söyleşiler ve şiir akşamlarıyla ilimizde çok farklı bir atmosfer oluşturmaktadır” dedi.

Milletvekili Şuay Alpay, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ETSO Başkanı İdris Alan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, Hindistan Film ve Festival Direktörü Sanjoy Ghosh, Elazığ Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Serdar Kara’ nın konuşmalarının ardından Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kürsübaşı ekibi eserlerini seslendirerek, sevilen sanatçı Emrah Güllü’ de konser verdi.

8. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali onur ödülüne layık görülen Yeşilçam sanatçısı Ediz Hun’a onur ödülünü Vali Murat Zorluoğlu verdi. Ediz Hun da konuşmasında, ”Çok güzel bir gece, çok güzel insanlarsınız Elazığ halkı olarak geldiğimizden beri sadece sevgi gördük. Nefretten, kinden, kavgadan usandık, artık sevgiyle kucaklayalım birbirimizi” diye konuştu.

Kapanış gecesinin ardından festival dün ve bugün Ulusal Uzun Metraj film gösterimleriyle Açık Hava Sineması İlçe gezileri ve Minder sohbetleriyle kaldığı yerden devam ediyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>