>

KÖŞE YAZILARI | AYBİKEM GÜNER

Zaman

Zamanla kocaman büyük bir kavga içerisindeyim. (Aybikem Güner)
 
   
 
 
     

Zamanla kocaman büyük bir kavga içerisindeyim. Hiçbir şeye zaman bulamıyorum. Yapmam gereken o kadar şey varken ben yerimde sayıyorum ve sonrasında zamansızlıktan şikâyet ediyorum.

Bir yerlerde yanlışlar var, çok belli. Ama bazen öyle an olur ya; kendine bile itiraf edemezsin tüm bu yanlışları. Düzeltmeye çalışırsın, olmaz. Denersin, olmaz. Yakınındaki anlamaz, uzaktaki anlamaz, zaman durmaz.. Ne yapacağını bilmeden başka yanlışlara sürüklenirsin belki de. Zamanı geri almak istersin, ya da tüm bunları düzeltmek için + saatlere ihtiyaç duyarsın, hem de bunun olamayacağını bile bile.

Eskiden akıp geçsin dediğin zaman, şimdi dondurmak istediğindir. Önemsemediklerin en önemli, umursamadığın her şey en önceliğindir.

Zamanla değişirsin sende; isteklerin, önceliklerin, beklentilerin..

Düşünürsün ben ne yapıyorum diye. Sorular sorarsın kendi kendine. Tatmin edici cevaplar bulamazsın belki de. Hayatını gözden geçirirsin de istediğin gibi olmaz bazen, yanlışlar vardır mutlaka bir yerlerde. Yolunda gitmeyen bir takım aksaklıklar olmuştur, ya da olacaktır mutlaka; şimdi ya da ileride.

Ama şimdi?
Peki ya şimdi?

Şu an her şey yolunda mı? Hayır
Olacak mı, düzelecek mi? Bilmiyorum
Önemli mi? Hem de çok

Kötü hislerin yok olması gerekiyor içimden. Sihirli bir değneğe ihtiyacım var belki de. Evet evet, bir peri gelip sihirli değneğini dokundurması gerekiyor bana ve ertesi gün uyandığımda her şeyin yoluna girmiş olması falan. Böyle bir şeyin olması tabi ki söz konusu değil de, benimki de laf işte.

Yapacağın çok şeyin olup zamanının az olması fena. Zamansızlık kötü. Belkide önceleri bol kepçeden harcadığım zamanların şimdi ceremesini çekiyorumdur. O kadar zamanın içinde yapacak hiçbir şeye zaman bulamamak! Uzun bir maraton bu, yolun sonu gözükmüyor ama hızlı koşarsam yetişebilirim. Eğer zamanlamalarım daha düzgün olabilseydi hayata tur bile bindirebilirdim (!) hatta. Ama gel gör ki zamanlama kötü. Olsun, şimdi her şeyi yoluna koymak için tam 'zaman' ı. Önümdeki onca zamanı doğru değerlendirebilmem için tam zamanı. Zamanın içinde, zamansız kalmamak için zamanlama yapmanın en mantıklı ve en iyi zamanı.

Şimdi koşma zamanı.


AYBİKEM GÜNER
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>