>

KÖŞE YAZILARI | BETÜL MARANGOZ

Rengarenk Hayatlar, Farklı Kokular

Seçtiğiniz renkler kokladığınız kokular ile de uyumludur. (Betül Marangoz)
 
   
 
 
     

Hayatın her döneminde herkes kendisine farklı bir renk, farklı bir koku seçer. Seçimlerini yaparken de kimi zaman ne seçtiğinin farkında olmaz. Kıyafet ya da parfüm seçer gibi de seçmez! O an ne hissediyorsa, ruh haline göre istediğini seçer.

Seçtiğiniz renkler kokladığınız kokular ile de uyumludur. Renklerden mavi, pembe gibi enerji veren cıvıl cıvıl renkleri sevenlerin kokusu daha fresh, daha enerjiktir, daha yaşama bağlayan kokulardır. Gri, siyah, kırmızı gibi renkleri benimseyenler ise “Ben buradayım!” dedirtecek kadar cesur ve iddialı kokuları sever, fakat o kokuda hep bir hüzün vardır. ‘Daha az önce sevgilim beni terk etti hüznü’ diyorum ben buna. Kısacası herkesin bir rengi, kokusu vardır.

Eskiden her günüm gri ve siyahtı. Farkında olmadan her şeyde griyi ya da siyahı seçerdim. Gri ve siyahı seçmemin sebebi var mıydı bilemiyorum. O zamanlar sanki hayat o renklerden ibaretti.

Ne zaman o hayatıma girdi okyanusun maviliklerinden turkuazı da bana getirdi. Ve bana yakışanın bu olduğunu, yaptığımız her renk seçiminin o anımıza yansıdığını masal gibi anlattı. Ben inatla her seferinde griyi seçerken o da hep turkuazı uzattı. Onunla birlikte hayatıma önce turkuaz girdi sonra Aşk’ın rengi kırmızı... Gri ve siyahla birlikte yaşananların hüznü gitti yerini rengarenk hayatlara, turkuaza bıraktı. Aşk’ın kırmızısı güçlendi, turkuaz daha bir canlandı... Hayatta farklı renklerin, farklı yaşamların da olduğunu onunla hissettim. Seçtiğim renklerle ve onunla hayatım gökkuşağına döndü.

Şimdilerde benim rengim turkuaz, kokum ise yasemin... Peki sizin renginiz, kokunuz hangisi?


BETÜL MARANGOZ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>