>

KÖŞE YAZILARI | BURCU MERİÇ

Mart Kapıdan Baktırır!!!

Hiç uyumayan şehir İstanbul, Mart ayında da birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. (Burcu Meriç)
 
   
 
 
     

Havalar tam ilkbahar geldi dediğimiz günlerde yine soğumaya başladı. İstanbul, !f İstanbul telaşını yağmurlu, zaman zaman karlı günlerde, sokak kestanecilerinden alınmış sıcacık kestaneler eşliğinde yaşadı. Her şehrin ayrı mevsimi varsa İstanbul'un mevsimi bence kıştır. N'asıl cayır cayır yanan yaz mevsiminde gözler Bodrum'a, Bozcaada'ya, Çeşme'ye çevriliyorsa, yüzyıllardan beri İstanbul'da yaşayan bir ailenin çocuğu olarak ben kış mevsimini, karı, yağmuru, trafiği, koşturmacayı İstanbul'a çok yakıştırırım. Herkesin şikayetçi olduğu bu şehirde kimse düşünmez İstanbul'u İstanbul yapanın asıl bu şikayet ettiğimiz şeyler olduğunu. Kalabalık azalsa, geceler şehirde bu kadar uzun sürmese, imkanlar bu kadar çok olmasa bu güzel şehrin diğer yerlerden ne farkı kalırdı.

Hiç uyumayan şehir İstanbul, Mart ayında da birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor;Cirque du Soleil: Saltimbanco yoğun talep üzerine gösterilerine 6 ek gösteri daha ekledi. DÜnyaca ünlü Kanadalı topluluk Abdi İpekçi Arena'da sahne alıyor. Sahne tasarımı, müzik, danslar, kostümler ve makyajın mükemmel uyumu ile çocuğunuzla birlikte izleyebileceğiniz bu görsel şölenin son gösterimlerini kaçırmayın! Son gün 4 Mart!

Eyvah Eyvah 2 ile gönüllerde kurduğu tahtı sağlamlaştıran Ata Demirer tek kişilik gösterisini 3 Mart-11 Mart tarihleri arasında BKM seyircilerine sunacak. Kendine has tarzını yansıttığı gösterisini çeşitli tiplemeler ve müzikal öğelerle süsleyen Ata Demirer ile katıla katıla gülmek için haklı bir bahaneniz olacak! Ve bir de tüyo: biletler tükenmek üzere!İstanbul Kongre Merkezi, ayın 9'unda Nilüfer'in son albümü '12 Düet' için kapılarını açacak. Türkiye'nin en güçlü seslerinden olan Nilüfer ve ünlü rockçılar şarkılarını 'Aile içi Şiddete Son!' demek için seslendirecek. Aralık Derneği'ne bağışlanacak konser gelirine katkıda bulunmak ve muhteşem sesleri bir arada dinlemek istersen biletleri Biletix'ten temin edebilirsin!Mart'ın kitap tavsiyesi, Muhteşem Yüzyıl ile hayatımıza giren ve tarihten günümüze kadar gelen karakter Hürrem Sultan'ın hikayesi. Erdem Anılan'ın kaleme aldığı 'Cariyelikten Hasekiliğe Hürrem' ile Osmanlı tarihinden bir kesiti yaşayacak, Mart ayının kapıdan baktırıp, kazma kürek yaktırmasına göz yumacak, evinizin sıcaklığında tarihe dalacaksınız. Köle bir kadının sultan olma yolunda sarayda gerçekleştirdiği entrikaları şaşırarak okuyacaksınız!

Mart ayının herkes için oldukça keyifli geçmesini diler, özellikle bu soğuk günlerde sokak hayvanlarını ve kimsesiz, evsiz insanları unutmadan yaşamamız gerektiğini hatırlatmak isterim. Herkesin yapabileceği bir şeyler mutlaka vardır.

Sevgiler...

http://sehirkasifi.blogcu.com


Burcu MERİÇ


BURCU MERİÇ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>