>

KÖŞE YAZILARI | CENK BABAEREN

Doğmamış çocuğuma….

"Uzun yıllardır senin hayalinle yaşıyorum. Hayal ettikçe şu an yanımda olmadığından dolayı kendi kendime kızıyorum. Bu yaşıma kadar seni dünya ile tanıştırmadığım için..." Cenk Babaeren`in yeni yazısı.
 
   
 
 
     

Doğmamış çocuğuma….

Uzun yıllardır senin hayalinle yaşıyorum. Hayal ettikçe şu an yanımda olmadığından dolayı kendi kendime kızıyorum. Bu yaşıma kadar seni dünya ile tanıştırmadığım için. Belki de korkmuştum. Bu dünyanın kötülüklerinden uzak kalmanı istemiştim, işimi bahane ederek. Ama şunu bilmeni isterim bebeğim, seni hayal etmeye hiç ara vermedim. Yanımda oturduğunu, gülümsediğini, ağladığını ve her anını….

Sen benim hayallerimde yaşayan, bir gün gerçek olacağını tahmin ettiğim en değerli varlıksın. Dünyaya gelmek için biraz geç kaldın… Bunu biliyorum ve bu benim suçum. Doğduğunda aramızdaki yaş farkı belki de bizi etkileyecek. Baban bazı şeyleri kaçırmış olacak. Belki benim şu an hissettiklerim sana komik gelecek. Belki de beni küçümseyip yaşayacağın dünyaya nefretle bakacaksın. Ama şunu bilmeni isterim bebeğim, kokun her yanımı şimdiden sarmış durumda…. Korkma bebeğim. Ben her zaman yanında olacağım.

Ne çok isterdim senin şu an dünyaya gelmeni. Seni göğsümde gezdirmeyi. Bakın, bu yaramaz benim çocuğum diyerek haykırmayı… Parkta beraber oynamayı. Bir zamanlar benim ailemin bana satın aldığı macun şekerden almayı.

Hayat bu işte. Tam olacak derken hiç beklenmeyen bir nedenden dolayı yine seni bu dünya ile tanıştıramadım. Sen varsın ama yoksun. Yanımdasın ama değilsin. Gerçeksin ama hayallerimdesin.

Zaman hızla akıp geçiyor bebeğim ve ben sana bundan sonra belki hiç kavuşamayacağım.

Şimdi anlamayabilirsin baba hasretinin yüreğimde açtığı yarayı. Ama zaman gelip sen de çocuk sahibi olmak istediğinde anlayacaksın ne demek istediğimi.

Ben hatalıydım bebeğim. Senin dünyaya gelmen için daha çok savaşmalıydım. Kavga etmeliydim. İşimi bahane etmemeliydim. Seni ne kadar çok istediğimi haykıra haykıra bağırmalıydım. Hatayı baştan ben yaptım.

Özür dilerim bebeğim.

Bir gün gelecek, sen bu yazıları okuyacaksın. Ve ben yanında olacağım. Ve sen bu yazıyı okurken gözlerinin içine bakacağım.

Ve yanağına güzel bir geç kalmışlık öpücüğü konduracağım…

Seni çok seviyorum bir gün doğacak bebeğim.

Cenk Babaeren
cenkbabaeren@cosmoturk.com


 


CENK BABAEREN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>