>

KÖŞE YAZILARI | Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu

Mezuniyet Balosunun En Güzel Gülüşü Sizin Olsun…

Mezuniyet balosunda ışıl ışıl bir gülümseme için yapılabilecek diş beyazlatma... (Çağdaş Kışlaoğlu)
 
   
 
 
     

“Güzel bir gülüş için düzgün dişler ne kadar önemliyse, dişlerin rengi de o kadar önemlidir” diyen Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu, mezuniyet balosunda inci gibi bir gülümseme için yapılabilecek diş beyazlatma hakkında bilgi verdi...

Mezuniyet baloları gençlerin en önemli anlarından biridir. Genç kızlar için baloda giyecekleri kıyafetin çok şık olması yetmiyor. Gençler artık estetik bakımdan da gecenin en gözdesi olmak için çabalıyor. Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu, estetik bakımdan düzgün dişlerin rengi sarı yahut lekeliyse güzel bir gülüşten söz edilmeyeceğini belirtti. Kışlaoğlu, diş beyazlatma (bleaching) hakkında merak edilen bilgiler verdi.

DİŞ BEYAZLATMADAN NE ANLAŞILMASI GEREKİR?

Diş beyazlatma son yıllarda çok rağbet edilen bir tedavi ve estetik yöntemi. Tüm dünyada kullanılan en iyi sonuç veren, en kaliteli markalar artık Türkiye`de sayılı kliniklerde bulunmaktadır. Yani beyazlatma tedavisine Türkiye`de de en iyi şekilde sonuç alınmaktadır. Beyazlatma işlemi sadece dişlerin beyaz görünmesi demek değildir. Beyazlatma işlemi uygulanmadan önce ağız ve dişler çok ciddi bakımdan geçer. Diş taşları, dişlerdeki plaklar, lekeler ve kısmi diş eti tedavisi yapılır. Bu aşama beyazlatmadan en iyi sonucu almanın ilk adımıdır.

DİŞ BEYAZLATMANIN TIBBİ GETİRİLERİ VAR MIDIR, YOKSA ESTETİK BİR OPERASYON MUDUR?

Diş beyazlatmanın aşamaları yapıldığı takdirde sağlık kısmı oldukça büyüktür. En iyi sonucu alabilmek için dişlere Dental SPA olarak adlandırılan uygulamanın yapılması gereklidir. Bu işlem aynı zamanda insan ruhuna da etki eden bir tedavidir. Çünkü aynaya baktığımızda daha temiz, daha sağlıklı ve daha beyaz bir gülüş her zaman daha fazla güven sağlayacaktır. Bu durum hayatımızda bize önemli yardımcıdır.

DİŞLER NE KADAR SÜRE BEYAZ KALIR?

Bu uygulama kişinin yeme içme alışkanlıklarına bağlı olarak 1 sene gibi bir süre kendisini korur. Çok aşırı renklendirici gıda tüketilmediği sürece eski haline hiçbir zaman dönmez.

İŞLEM KİMLERE UYGULANMAZ?

Dişlerin oluşum çağında alınan bazı ilaçlar özellikle tetrasiklin grubu antibiyotikler dişlerde kalıcı renk bozukluklarına sebep olur ve beyazlatma işlemi ile bu renk bozukluğu çok az miktarda giderilir. Bu gibi durumlarda ‘Porselen Lamina’ yöntemi düşünülmelidir.

UYGULAMADA KİŞİYE NELERİ YAPMAMASINI TAVSİYE EDİYORSUNUZ?

Uygulama öncesinde dişler hekim tarafından bakımdan geçtiği için bu durumun işlem süresince de korunması gerekmektedir. Doğru şekilde fırçalamak ve yeme-içme alışkanlıklarına dikkat etmek önemlidir.

BEYAZ KALMASI İÇİN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR NELERDİR?

Renklenmeye sebep olacak gıdaları mümkün olduğunca az oranda tüketmek gerekmektedir. Tüketildiği takdirde ise ardından dişleri fırçalamak bu beyazlığı korumanın en iyi yoludur.


Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>