>

KÖŞE YAZILARI | Dr. Zeynep Cingü Meriç

Ozon`la daha uzun yaşayın!. (4)

Kanser Tedavisi ve Önlenmesi, Romatizmal Hastalıklar, Böbreklerin Düzenlenmesi... (Dr. Zeynep Cingu Meriç)
 
   
 
 
     

KANSERİN TEDAVİSİ VE ÖNLENMESİ

Nobel ödülü sahibi bilim adamı Dr. Otto Warburg, kendisine Nobel ödülü kazandıran çalışmasında kanserin temel nedeni olarak oksijensiz yaşamı gösteriyordu. Dr. Warburg’a göre vücuttaki "onkojen"ler stres, kirlilik, radyasyon yanında oksijensizlik gibi faktörlerle uyarılarak kanser başlatabiliyor. Kanserin tek ve nihai temel nedeni oksijensiz yaşamdır, yani "anaerobiosis"tir. Normal hücreler oksijene gereksinim duyarlar, oysa kanser hücreleri oksijensiz yaşayabilir. Oksijen eksikliği, kanserin yayılmasını da kolaylaştırır. Kanser hücreleri, oksijen açısından zengin bir ortamda varlıklarını sürdüremediğinden, yeterli oksijen sağlanırsa, tümör dokusunun beslenmesinin bozulduğu ve tümör hücrelerinin öldüğü tespit edilmiştir.Ozon tedavisinin, direkt hücrelerini öldürücü etkisi yanında, bağışıklık sistemini güçlendirici, kemoterapi ve radyoterapinin yan etkilerini engelleyici etkisi de vardır.Kemoterapi-radyoterapinin tümör üzerindeki öldürücü etkilerini arttırarak tamamlayıcı tedavi olarak oldukça başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

KAS, EKLEM VE ROMATİZMAL HASTALIKLAR

Kemik deformasyonu gelişmemiş gonartrozlarda (eklem harabiyetleri), eklem içine yapılan ozon enjeksiyonları ile hem eklem içinde hava yastığı oluşturacak, hem de eklem şişkinliğini azaltarak ağrıyı giderecektir. Ayrıca kıkırdak dokunun yeniden tamir sağlamaktadır.Romatoid artrit gibi bağışıklık sisteminin sapması ile ortaya çıkan hastalıklarda bağışıklık sistemini regüle ettiğinden diğer medikal tedavilerle kombine edildiğine dramatik iyileşmeler gözlenmektedir.Ayrıca yoğun adele ağrıları, yorgunluk, uyku bozuklukları ile seyreden ve çok yaygın rastlanan bir hastalık olan fibromiyaljide de ozon başarılı tedavi yöntemlerinden biridir.

VİRÜSLERDEN KAYNAKLANAN HASTALIKLAR

AIDS, zona, uçuk gibi viral hastalıklarda virüsün vücuttan atılmasında, ozon bağışıklık sistemini güçlendirir aynı zamanda virüse direkt teması ile etkili olur.

BÖBREK FONKSİYONLARININ DÜZENLENMESİNDE

Ozon sauna ter bezlerini uyararak terlemeyi arttırma yolu ile lenfatik sistemde birikmiş toksinlerin, ağır metallerin, kimyasal maddelerin atılmasını hızlandırarak böbreğe yardımcı olur. Toksinleri etkisiz hale getirerek, deri, akciğer, böbrek ve bağırsak yolu ile atılmasını sağlar.Böbrekten 24 saat boyunca çalışmasını gerektiren ağır metallerin boşaltım işini, saunada terleme yolu ile 15 dakikada yerine getirir. Bu nedenle doktorlar, ağır böbrek hastalarına ev tipi ozon saunası önerilmektedir.

YARIN :
DERİ HASTALIKLARINDA OZON TEDAVİSİ
GÖZ HASTALIKLARINDA OZON TEDAVİSİ
BAĞIRSAK HASTALIKLARI
KADIN HASTALIKLARI
NÖROLOJİK HASTALIKLAR

AİLEM EVDE BAKIM MERKEZİ
Telefon: 0 212 437 08 84
Web: www.ailemevdebakim.com


Dr. Zeynep Cingü Meriç
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>