>

KÖŞE YAZILARI | GABRIELA OLARU

Karma

"Evet itiraf ediyorum şu Cosmo aleminde kıskandığım iki kişiliktir kendileri." Gabriela Oana Olaru`nun yeni yazısı...
 
   
 
 
     

KARMA

Allah sizi inandırsan sırf Cenk’e karşı olan saygımdan dolayı, bu günlerde iflah olmayan bünyemi düzene sokup yazılarımı yazmakla kalmıyor, aynı zamanda okumam gereken kitapları okuyup, yazmam gereken makalelerim için kaynak taraması yapıyorum.

Kimileri için bu kadar günlük bir dilde, içleri pek de dolu olmayan yazılar yazan bir hatunun doktora yapıyor olması inanılmaz gibi görünse de, bendeniz doktora eğitimimi her şeye inat tamamlamaya çabalıyorum. Kalembiti ve Murat Dinde kadar başarılı ve aşk kokan yazılar yazmak için neler vermezdim… Ama ne yazık ki yeni yazılarını okuyup, orta şiddetli kıskançlıklar içerisinde : ben de yazabilirim, ne var bunda diyerek kendimi avutuyorum. Evet itiraf ediyorum şu Cosmo aleminde kıskandığım iki kişiliktir kendileri.

***

Yılbaşı hazırlıklarını sürdüren insanlarla dolu etrafım okuyucu. Sevgili Manitam da bu hazırlıkları yapan “şanlı dünyalılar” arasında yer alıyor. Kendisi yeni yıla İtalya’da giriyor olacak. Beni soracak olursanız, “modern zaman kölesi” olarak otelimizde eğlenmeye gelen müşterilerimize şefkat dağıtıyor olacağım. Otelcilik hakikaten zor bir uğraş ve bu sayede kariyerimi akademisyen olarak sürdürme konusunda ki tüm tereddütlerimin yerini kararlılık almıştır.

***

Yeni yıla belki azıcık paralı girerim diyerek hayatımda ilk defa “kendi paramla” çeyrek bilet aldım. Eğer zengin olursam uzun bir süre benden haber alamayabilirsiniz, nitekim ilk işim görmek istediğim şehir ve ülkeleri gezmek olacak. Ama merak etmeyin oralarda bol fotoğraf çeker,dönüşümde buradan paylaşırım.

***

Zengin olma ihtimalim yüksek bir ihtimal ya! Diyelim olmadı, o zaman bir an önce doktora derslerimi tamamlayıp, yeterliliği vermem gerekir ki, öğretim görevlisi olarak üniversitelere başvurduğumda “kollarını açarak” beni kucaklasınlar.

***

Son olarak Noel Baba’dan istediğim hediyeleri sıralayarak sizlere sevgilerimi gönderiyorum(yazımı okuyan yakınlarım almak isterlerse zorlanmasınlar diye bunu yapıyorum)

1. Odam için dvd player
2. I-phone (bu imkansız ama belki Noel Baba özel kontenjandan verir)
3. Uzun, şık ve sıcak tutacak gri renkte bir mont
4. MAC’ten makyaj malzemeleri (400 tl’lik çek de işimi görebilir)

Şimdiden Mutlu Noeller

Kovalasın sizi geyikler :)

Gabriela Olaru
gabrielaolaru@hotmail.com
www.gabrielaolaru.com

 


GABRIELA OLARU
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>