>

KÖŞE YAZILARI | GAMZE ERKUL

Noktalama İşaretlerim var, yaşamın her anında…

Virgüllerim var bitmeyen cümlelerimin arasında... (Gamze Erkul)
 
   
 
 
     

Noktası olmayan cümlelerim var,asla sonuna kadar gidemediğim aşklarım.

Virgüllerim var bitmeyen cümlelerimin arasında, bitmek bilmeyen umutlarıma benzeyen.

Ünlemlerim var her bir cümlenin ardında beliren,yaşadığım şaşkınlıklarım,dikkat etmem gerekenler ve yanlışlarım var doğrularımın arasında.

Bitmesini hiç istemediğim anlarım var,sonuna hep 3 nokta getirdiğim…

Sıkça sorduğum sorular var hayata, kendime, insanlara… Cevabını asla alamadığım alsam da tatmin olmadığım cevaplar,bu yüzden en çok soru işaretlerine kızgınım sanırım.

Ama’larım,keşkelerim var umutsuz anlarımda ve yine sıkça söylediğim iyiki’ler var huzurlu,güvenli ve sevgi dolu anlarda.

Geleceğe açılan sonsuz kapılarım var,her bir kapının altından süzülüp gözümü alan berrak ışıklarım var.Işığa yürürken ardımda noktalarımı bırakırım geçmişe.Güvenle uzanırım sonsuza,iyiki’ye,umuda,huzura…İşte yaşamak bu demek nazarımda.Her yağmurlu gün gökkuşağıyla süslenir maviliğimde,her kış ilkbaharı bekler.Ağlayan çocuklar renkli bir şekerleme tanesiyle gülümser hayata.Solgun ağaçlar gelin gibi süslenir her bahar ve ben her mevsim tazelenir,yeşeririm.Umutlarımla çoğalır,büyür meyve veririm korkularıma,susturmadan,sevgiyle uğurlarım evrenin sonsuzuna.Ve bir daha gelmemelerini fısıldarım kulaklarına.

İşte böyle bir anlaşma benimki, hayatla...


GAMZE ERKUL
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>