>

KÖŞE YAZILARI | İMGE ÖZBEK

Stockholm Moda Haftası

"Sen senelerce Ankara’da böyle bir etkinliğe katılma, git Stockholm’de Moda Haftası’na davet edil..." İmge Özbek'in yeni yazısı...
 
   
 
 
     
STOCKHOLM MODA HAFTASI

Sonunda bu da oldu ve ben de canlı canlı birsürü defile izleme şansı elde ettim. Sen senelerce Ankara’da böyle bir etkinliğe katılma, git Stockholm’de Moda Haftası’na davet edil..Hayat gerçekten tuhafıma gidiyor bazen.Davet dediysem tabiki başvurmadan beni kara kaşım kara gözüm için davet etmediler. Başvurdum, takip etmek istiyorum dedim ve sonra birçok defile daveti gelmeye başladı.Stil sahibi bütün İskandinav kadınlar Moda haftası’nda toplanmıştı sanki. Stil sahibi derken, marka bulduğu ne varsa üzerine takıp takıştıran ya da tarz olmak adına alakasız birçok şeyi üzerine geçirip gelen kadınlardan bahsetmiyorum İstanbul Moda Haftası’ndaki gibi. İsveçlilerin gerçekten kendilerine has bir tarzları var, ne çok abartı, ne çok sade. Önceki bir yazımda sizlere bahsetmiştim birazcık bundan. Fakat böyle bir organizasyona gidip burada bile tarzlarını abartıdan uzak bir şekilde konuşturan kadınları görünce hayranlığım birkez daha arttı. E tabi genel boy ortalaması 1.80, kilo ortalaması 52-58 ,yüzlerde bebek gibi olunca ne giyseler de yakışmış bu da başka bir ayrıntıHerneyse. Defileler gerçekten çok etkileyiciydi.Özellikle de Beckmans School of Design okulu öğrencilerinin yaratıcılıklarını görünce etkilenmemek elde değildi.

Genel anlamda 2010 -2011 modasına dair bu defilelerden bir not çıkartacak olursak, kıyafetlerde zımba, taş, bağcık,deri detayları, kürk ve leopar desenlerin devamı, çamaşır suyu dökülmüş havasındaki kotlar, belli bölgeleri transparan taytlar, skinny jeanler diyebiliriz. Ayrıca kıyafetlerde hatta saçlarda bolca fiyonkların kullanılması da dikkatimizi çeken ayrıntılardan biri oldu. Erkekler e gelince; onlarda artık yavaş yavaş skinny jeanler giymeye hazırlasınlar bence kendilerini.Bu yazımda genel hatlarıyla bahsedip fotoğraflara yer vermek istedim aslında. Daha detaylı incelemek isterseniz Stockholm Moda Haftası’nın tüm detayları, kimler ne giymiş, hangi defileler olmuş, ortam nasılmış hepsi yeni blogum www.fashionordic.blogspot.com dan inceleyebilirsiniz.

www.fashionordic.blogspot.com

İmge Özbek Reyhan
imgeozbek@gmail.comİMGE ÖZBEK
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>