>

KÖŞE YAZILARI | NEMZA SİNANOĞLU

Sevgili okuycular….Merhabalar hepinize

Bu yazımda öyle bir yazı işte... (Nemza Sinanoğlu)
 
   
 
 
     

Nice sevgilere, yaşantılara ve her güne gebe olan yeni hayattan yansıyanları , kaleme almaktayım ve bana yaşatmaktayım ı, beynimde yaşadıklarımı ……dökmekteyim sayfalara. Bu yazımda öyle bir yazı işte, hayatımda önemli yeri olan, sohbetlerimizde, beraber geçirdiğimiz zamanlarda, bana yansıttırdıklarını…ilk cümlesiyle başlayıp ,son noktasında kendimi bulduğum, onun içine girip onunla ,yaşayıp yazdığım bir yazı şimdi karşınızda sizlerle…Bakalım niceleriniz bu yazının içinde bulacak kedini…..

Hayaller geçiyor, bir bir resimlerin ardı arkası kesilmiyor,....siyah beyaza boyanmış, tozlanmaya terk edilmiş beynimin her bir rafında, tarihleriyle birer tarih olmaya terk edilmiş....gençliğim tüm hayallerine karışmış, telaşıyla-hüznü katarak karmakarışık birbirine, ama hangi gelen aşka gelme diyebilir insan, evet bazen soruyorum kendime.....hangimizin karnı tok bu aşk denilen kimyası bozuk duruma?

Yanlızlık mı? yine mi? aşkın içinde mi? aşk böyle bir şey işte varlığın içinde yokluğu çekmek, varken özlemek, yokken yanmak-üşümek, hastalıklı bir durum değil mi sanki? bağışıklığımızı eline alan, bizi kendine bağlayan...dünyamız kendi elindeyken, isterse döndüren , isterse durduran, isterse karartan..

Sesler var etrafta bi sürü, hayallerimin canlandığını sanarken, çoğunda uykumdan uyanmaktayım, gerçekleştiğini sanma sevinciyle....

Neden sorusu boş geliyor.....nedeni yok bu da bir zaman hikayesi, bir olan bütünün bölünmesi yada evrimini tamamlanmış bir durumun başka boyuta geçmeden öndeki son hali..

Yanmakta var ......sönmekte, sevenlerin buluşup birleşmesi de var......birleşememesi de, yok olup gitmek de var, sonsuzluğu bulmak, sonsuza dek sevmek de...

Masallara inanmak ya da masallara inanmamak da var masalların içinde kendi masalını yaratmak da. Hayallerle geçiyor hayat, ya bir külkedisisin şöminenin başında perisinin yardımına muhtaç , ya bir at arabası insan yükü çeken ya da bi prensessin insanların istediklerinin tümünü barındıran, onlar iç çekip ardından konuşurken, sen hep gülümseyerek hayatta bakan..


NEMZA SİNANOĞLU
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>