>

KÖŞE YAZILARI | ÖYKÜ

Gözyaşlarımızın Tadı Aynı

Japonya ya bir ateş düştü. Geçmişte bizim de çok ağır bir şekilde yaşadığımız... (Öykü)
 
   
 
 
     Japonya ya bir ateş düştü. Geçmişte bizim de çok ağır bir şekilde yaşadığımız, tanık olduğumuz karelerdi gördüklerimizEkranda gördüğümüz bu kareler …Hem geçmişte yaşadığımız acıları tazeledi.Hem gelecekte olası depreme duyduğumuz endişeyi.

Japonlar güzel insanlar .Toplum olarak köklü bir kültürün izlerini taşıyorlar .Deprem onların hayatlarının bir gerçeği ve bu gerçeğe uygun mimari ile bir nebze olsun doğaya karşı koyuşları ile tüm dünyaya örnek bir duruş sergiliyorlar.. Ancak..

İnsanoğlunun doğayla savaşında doğa genellikle daha bir galip durumda .Depreme dayanıklı mimariyi başarabilen insaoğlunu tsunami ile vurabiliyor

Ve devamında daha fazla enerji elde etmek amaçlı kurulmuş olan adına NÜKLEER SANTRAL denen canavarları ile de vuruyor hem de sırf o nesili değil bıraktığı izlerle sonraki birkaç nesile kadar acımasızca ağır kayıplar izler bırakarak.

Kaç gündür Japonlarla birlikte ağlıyoruz..Aynı kadere birbirinden kmlerce uzakta bir ülkenin insanları olarak içimiz yana yana.. Televizyonlarda yaşananlara dair gördüğümüz resimler aynı … Biz yaşadık bunu : (

Sokaktaki bir annenin kucağındaki bebekle dehşet içindeki koşuşturması.Bir yaşlı amcanın elindeki onu mikroplara karşı sözümona koruması için taktığı lastik eldivenle dökülen gözyaşlarını silerken ki anı.. Her şey her şey çok aşinaydı ki gözyaşlarımızın tadı aynı ..

Aynı acıları yaşamış insanlarız biz..

Japonya dünyada teknololoji konusunda en ileri gitmiş ülke sayılmasına rağmen yaşanan çok ama çok önemli bir konuyu gelecek konusunda tüm dünya ve biz de örnek almalı ve çok iyi düşünmeliyiz.

Nükleer Santral..

Japonya yaşadığı o korkunç deprem tsunami ve devamında kontrolden çıkan peşpeşe patlamalar yaşanan santralden sızan radyasyonla mücadelede

Burda dikkat edilmesi gereken en önemli faktör bence NÜKLEER SANTRALLERDİR.Japonya dahi kontrol altına alamıyor ve böylesi bir felaketi yaşıyorsa bu olayın en ufacık şühe götürür yanı yoktur bence. Nükleerden gelecek fayda getireceği zararların yanında hiçtir..Japonya sadece bugün ölenleri ile değil gelecek nesilleri de tehdit eden radyasyon sızıntıları ile de cok ciddi acılar yaşayacaktır.. Bütün bunlar göz önüne alındığında şu an ülkemizde de olması istenen üzerinde konuşulan NÜKLEER SANTRALE HAYIR ! diyorum.. Tüm gücümle sesleniyorum;Bugün için, yarın için , ülkem için ,insanım için NÜKLEER SANTRAL e HAYIR !


İmza ;Blogunu geri isteyen Beyaz Kedi Öykü

Blog adresim ; http://beyazkedi-silbastanbaslamakgerekbazen.blogspot.com/


ÖYKÜ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>