>

KÖŞE YAZILARI | Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu

Duru Bir Güzellik İçin...

Yüzünüz o canlı, pembe rengini kaybederek gözaltları mor, rengi soluk sarı bir görüntü halini mi aldı? (Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu)
 
   
 
 
     

Geride bıraktığımız çetin kış mevsimi ile cildiniz rengini, canlılığını mı kaybetti? Yüzünüz o canlı, pembe rengini kaybederek gözaltları mor, rengi soluk sarı bir görüntü halini mi aldı? Kendinizi çirkin ve bakımsız mı hissediyorsunuz?

Göz alıcı, canlı bir cilt için en önemli şey bakımdır. Bakımın ana kuralı ise cildin ölü derilerden arındırılmasıdır. Kışın etkilerini cildinizden arındırmak ve bahar mevsimine yeni bir cilt ile merhaba demek için peeling ile cildinizi canlandırarak cildinize nefes aldırabilirsiniz. Estetik ve Plastik Cerrah Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu peeling tedavisi hakkında bilgi vererek uygulama öncesi ve sonrasını anlattı.PEELING CİLDİNİZİN TAMAMEN YENİLEYEREK SAĞLIKLI TABAKAYI ORTAYA ÇIKARIR

“Peeling üst derinin soyulması ile derinin yenilenmesi ve cilt sorunlarının giderilmesinde uygulanan en etkili yöntem. Peelingde temel amaç cildin hasar görmüş tabakalarını kaldırarak sağlıklı tabakayı ortaya çıkarmak ve cildi canlandırmaktır. Cildin uyarılması ile yeni hücre oluşumu hızlanır ve bu sayede cilt daha sağlıklı parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

Peeling ile yüzdeki kırışıklıklar cildin erken yaşlanması, cilt kuruluğu, genişlemiş gözenekler, cilt yorgunluğu, cilt lekeleri çatlaklar ve elastikiyet kaybı gibi sorunlar giderilir. İşlem sonrası bu bölgelerdeki cilt daha genç daha parlak ve daha elastik bir hale gelir.

PEELING İŞLEM DERİNLİĞİNE GÖRE BELİRLENİR

“Biz peelingleri derinliğine göre; yüzeysel, orta derinlikte ve derin olarak üçe ayırıyoruz. Peelingin derinliği arttıkça etkisi de artar fakat riski de bununla doğru orantılı olarak büyür. Bu bakımdan orta ve derin peelinglerin mutlak surette uzman kişiler tarafından uygulanması gerekir.”MEYVE ASİTLERİ İLE HAFİF PEELING UYGULAMASI

”Meyve asitleri (glikolik asit ve AHA) ile yapılır. Cildin üst tabakası yüzeysel olarak soyulur. 5 dakika içinde yapılan uygulama esnasında ciltte hafif bir yanma ve hafif bir kızarma olur. Hemen sosyal hayata dönülebilir. Haftada 1 defa olmak üzere 5- 6 kere tekrarlanabilir.

ÜST DERİNİN ORTA DERİNLİKTE SOYULMASINA DAYANAN PEELING İŞLEMİ


“Üst derinin orta derinlikte soyulmasıdır. Yüzdeki kırışıklık, leke ve sivilce izlerine daha etkilidir. Uygulama 5 dakika sürer, yüzde 1 -2 dakika süren bir yanma hissi olur. Yüz önce beyazlaşır, daha sonra hafif bir kızarıklığa dönüşür. İki gün sonra cilt üst tabakası dökülerek yeni ve taze deri ortaya çıkar. Yüz üst derisinin yeni deri ile değişmesi 7 -10 gün sürer.10 gün sonra cilt daha pürüzsüz, daha temiz bir hale gelir. Sivilceler ve kırışıklıklar azalır. 1,5 -2 ay sonra tekrarlanabilir.”PEELINGTE EN UYGUN ZAMAN, BAHAR MEVSİMİ…

Estetik ve Plastik Cerrah Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu peeling için en uygun mevsimin bahar ayları olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Peeling bazı cilt tiplerinde kişiye özgü bazı rahatsızlıklar bu uygulamayı riskli hale getirebilir. Bu sebeple doktorunuzun alacağı ayrıntılı peeling tedavisi önem taşır. Uygulama sonrası güneş ışınlarından korunmalı ve makyajdan kaçınılması gereklidir. Eğer peeling tedavisi olmayı düşünüyorsanız doktorunuza sorularınızı çekinmeden sorun ve baharı karşıladığımız bu günlerde, hemen uygulamaya geçin. Güneş peeling için en büyük tehlike ve bu tedavi için en iyi zaman bu aylardır.”


Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>