>

KÖŞE YAZILARI | Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu

Estetik Dokunuşlarla Vücudunuzu Baştan Yaratın!

Yaşlılık belirtilerinden kurtulmak ve daha çekici bir görünüme kavuşmak isteyenlerin tercih ettiği estetik işlemleri...
 
   
 
 
     

Bakımlı ve güzel görünmek isteyenlerin ilk durağı olan estetik merkezleri, kadınların hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Yaşlılık belirtilerinden kurtulmak ve daha çekici bir görünüme kavuşmak isteyenlerin tercih ettiği estetik işlemleri, Kışlaoğlu Estetik Merkezi’nden Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu anlatıyor…

Gerektiğinde sağlık amacıyla uygulanan estetik ameliyatların yanı sıra güzel ve seksi bir görünüm için talep edilen ameliyatları Prof. Dr. Kışlaoğlu şöyle sıralıyor;

BREZİLYA KALÇASI:

Bu işlem, Brezilya tarzı yüksek, dışa bombeli ve selülitsiz popolara sahip olmak isteyenlere uygulanıyor. Popo estetiğiyle ilgili günümüzde uygulanan birkaç değişik yöntem mevcuttur.

* Dikişle popoyu asma yönteminde hiç iz olmaması avantajken kalıcı olmaması ciddi bir dezavantaj. Genellikle 3–6 ay arasında bu dikiş gevşiyor ve etkisini kaybediyor.

* Popo bölgesine lipofilling yapmak bir başka yöntem. Eğer fazlalık varsa basenlere yani poponun yan-alt bölgelerine liposuction yapılıyor ve poponun üst bölgelerinde yağ enjeksiyonuyla dolgunluk sağlanıyor.

* Sarkık görünen kalçalara popo kaldırma (dikleştirme) ameliyatı uygulanıyor.

Çok gevşek derili ve aşırı kilo veren insanlarda popo sarkabilir. Bu durumda belden veya kalça üstünden geçen kesilerle, beldeki ve popo üst bölümündeki sarkan deri ve yağ kısmı bir kuşak gibi çıkarılarak kalça yukarı doğru çekilir, dikişler mayo altında kalır. Genel anestezi ile hastanede yapılan 4–5 saatlik bir ameliyattır. Hasta bir gün hastanede yattıktan sonra evine çıkabilir. 10–15 gün evde istirahat ettikten sonra sosyal hayatına dönebilir.

GÖĞÜS DİKLEŞTİRME:

Yaş ilerledikçe sarkan göğüsler için uygulanan bu operasyon genellikle genel anestezi altında yapılır. Ameliyatın yapılması 1,5–3,5 saat arasında bir süre alır. Memeler ilk 1–2 gün hafif mor, şişmiş görünür ve rahatsızlık verebilir, ama ciddi bir ağrı oluşturmaz. Bandajlar 7 gün sonra çıkarılır.

GÖĞÜS BÜYÜTME:

Küçük göğüslü bayanların sıklıkla uygulattığı bu ameliyatta, göğüs altından 3 veya 4 cm. kesilerek, meme dokusunun arkasına ameliyat öncesi belirlenen implant konur. Eğer meme istenilen boyutlara geldi ise ameliyat tamamlanır. Genellikle talep, göğüs ölçüsünün en küçük boydan 85 C`ye çıkarılması yönündedir. 1–2 saatte gerçekleştirilen işlem sonrasında hasta aynı gün taburcu edilir. Ancak hastanın 2–3 gün dinlenmesi önerilir.

KARIN GERME:

Göbek kısmındaki yağlanmadan şikayetçi bayanların uygulattığı bu işlemde karın gerilir, tamamen dümdüz olur. Tekrar aynı bölgede yağ oluşumu söz konusu değildir. Karın duvarı kasları gevşemişse, dikişle karın duvarı da gerilir. Aynı esnada karın duvarının yan bölümündeki kaslara güçlendirme dikişleri konularak, bel oyuntusu oluşturulur. Göbek deliği yeni yerine yerleştirilerek işlem sonlandırılır.

BACAK KONTÖRÜ:

Kasıktan başlayıp arkada kalça kıvrımına uzanan bir kesi yapılır. Bacak derisi yukarı doğru gerilir. Deri şekillendirilip, fazlası atılır ve işlem kalıcı dikişlerle tamamlanır.

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı


Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>