>

KÖŞE YAZILARI | SELMA SARIGÜZEL

Fashionable’den İzlenimler

"Beklenen gün geldi ve dünyaca ünlü tasarımcılar fashionable da buluştu." Selma Sarıgüzel`in yeni yazısı...
 
   
 
 
     

FASHIONABLE’ DEN İZLENİMLER

Beklenen gün geldi ve dünyaca ünlü tasarımcılar fashionable da buluştu.

Dolmabahçe sarayı bahçesinde 23-24-25 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen ve Moda devlerini bir araya getiren fashionable’ de kimler mi vardı?İlk gün Roberto Cavalli defilesiyle başladı. Bu defileye katılamamakla beraber nedense çok da üzülmedim. Çünkü duyduğum haberler doğrultusunda Roberto Cavalli, defilesinde diğer defilelerde kullandığı koleksiyonundan seçmeleri sergilemiş.

Daha önce FTV gemisinde yaptığı defilesinde bulunmuş ve tanışmıştım kendisiyle o gece muhteşem bir defile organizasyonu olmuştu. Bu seferki biraz show amaçlı olmuş sanki?Neyse gelelim katıldığım defilelere; 24 Ekim Cumartesi Gianfranco Ferre defilesi, 19.30 da başlaması gereken defile tabiî ki yarım saat geç başladı.

Bende gün boyunca işlerimi bitirmeye çalışıp, yetişemeyeceğimi düşünüp o kadar korkmuştum ki!..
Ama neyse ki, defile geç başladığı için kokteyle bile katılmış bulundum. Birçok ünlü, defile için yerlerini almış ve sabırsızlıkla Ferre’ nin defilesini bekliyordu. Tıpkı benim gibi : )Yukarıda Ferre’nin kendisini aşağıdaki fotoğrafta ise şuan yerine geçen baş tasarımcıları görebilirsiniz.
Ferrenin tarzını ve tasarımlarını oldum olası severim.
Özellikle saat ve aksesuarları çok hoşuma gitmiştir. Kıyafetlerde kullandığı kumaşlar, balon etekler ve klasik tarzdaki kesimler oldukça seksi transparanlar hepsi her zamanki gibi bu defilede de mevcuttu.Modelleri gördükten sonra bana hak vereceksiniz. Gece elbiselerinde kullandığı tüller, şifonlar ve iç içe geçmiş drapeler, muhteşem pililer…Anlatmakla bitiremem size bu muhteşem elbiseleri her birine hayran oldum ve aşık oldum. Özellikle bu aşağıdaki elbiselere.
Defilede hem bayan hem de erkek koleksiyonu sergilenmişti. Erkekler şık, çekici, biraz klasik tarzda bayanlar ise seksi ve futuristic tarzda göze çarpıyordu.Ferre öldükten sonra, 3 sezondur baş tasarımcılığını yapan isimler, Tommaso Aquilano ve Roberto Rimondi oldukça şirinler. Yakından görme fırsatını bulamasam da defile sonunda selam verdiklerinde ne kadar uyumlu bir ikili oldukları gözden kaçırmadım.  Ama bir görünüp bir kayboldular.Gelelim 21.30 Salvatore Ferragamo defilesi, yukarıda bizzat kendisini görebilirsiniz. Ayakkabı mucidi olarak biliniyor.

Aynı günde üst üste defile olunca eviniz defile mekânına yakın olsa dahi oradaki atmosferden uzaklaşmamak için mekândan ayrılamıyorsunuz nedense!...

Bende 2 gün boyunca öyle yaptım, defile başlayınca gittim ve defileler bitinceye kadar hem kokteylde bulundum hem de ortamı gözlemledim.Tam bir aile şirketi Ferragamo markası da. Ferragamo’ nun baş tasarımcısı, Massimiliano Giornetti çooook yakışıklı, ben daha önce bu kadar karizmatik ve yakışıklı bir erkek tasarımcı görmemiştim. Aşağıdaki fotoğrafına baktıktan sonra bana hak vereceksiniz. : )2000 yılından beri Salvatore Ferragamo markasının erkek koleksiyonunun başında olan Massimilano Giornetti, bir süre önce kadın koleksiyonunun da başına getirilmiş.1927 yılında kurulan Salvatore Ferragamo markasının ayakkabıları, sinema tarihindeki kült karelerde Marilyn Monroe, Sophia Loren, Audrey Hepburn, Rita Hayworth gibi yıldızların tercihi olmuş. Hatta Marilyn Monroe’nun “The Seven Year Itch” adlı filmdeki mazgal sahnesinde giydiği beyaz ayakkabılar da markaya aitmiş.Ferre tarzına anımsatıyor bana biraz Ferragamo’ nun tarzıda. Modern şıklıkla bağdaştırılmış şık kombinasyonlar kesimler oldukça dar, pensler, kuplar ve drapeler vücut hatlarına oturacak şekilde ayarlanmış. Baştan ayağa aynı renk ve oldukça zarif modeller.Erkekte ve bayandan da transparan gömlekleri göz ardı etmemek gerek. Etkilenmemek elde değil.Cumartesi olan 2 defileden kareler ve izlenimlerim bu şekilde. Pazar günü olan 3 ayrı defile organizasyonunu 2. bölüme saklıyorum. Çünkü hepsi için ayrı ayrı güzel yorumlarım ve detaylı fotoğraflarım olacak.

Umarım gitmiş kadar olmuşsunuzdur. : )

Modalı günler…

Moda Tasarımcısı

Selma Sarıgüzel
selmasariguzel@cosmoturk.com
www.tsrmselma.blogspot.comSELMA SARIGÜZEL
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>