>

KÖŞE YAZILARI | SEVİNÇ ÇAKMAZ

İstanbul`da aşk kokusu var …

"Ya benim yüreğim burnunun dikine bir koku peşinde koşturuyor… Ya da havaya bir şey attılar aşk bombası gibi..." Sevinç Çakmaz`ın yeni yazısı...
 
   
 
 
     

Ya benim yüreğim burnunun dikine bir koku peşinde koşturuyor… Ya da havaya bir şey attılar aşk bombası gibi...

Aşkın kokusu olur mu? Hava aşk kokar mı? Kokar iki gözüm öyle bir kokar ki bir bakmışsın sen o koku ile başın dönmüş dans ederken bulmuşsun kendini. Eteklerin havada uçuşur olmuş kelebeklere inat, bir demet papatya gibisindir en güzel hediye tadında.

Sokaklar papatya doldu ya yine. Benim aşk böceklerim en sevdiği çiçek ile sevişmeye başladı. Mevsimidir de ondan. Yüreklerimizde açtı pencelerini, aralandı perdeler puslu akşamlardan sabaha.

Yer gök toprak kokuyor, sümbüller, fulyalar sardı heryanı.Yeni aşkların özlemi sardı bedenlerimizi, yeni heyecanlara kucak açtık bu aralar. Bir çift gözle buluştu mu gözlerimiz yoksa arar halde mi? Gece yıldızlarla konuşup hey neredeysen gel iki gözüm dilekleri mi var kayan yıldızı yakalamaktayken.

Bulutların arasında bir çift göz var uzun zamandır gördüğüm. Ara sıra bana göz kırpan. Bazen deniz bazen kömür kokan, tam ayırt edemediğim rengini. Ama bana ait olacağı umudu ile bakan, beni çağıran. Her gece göz göze çıktığımız yolculuğun buğusu ile dönüşler daha bir keyifli bir sonraki buluşmaya kadar. Derinden çalan bir şarkı kulaklarımızda, baş döndüren zaman zaman.

Havada aşk kokusu var, mis gibi… deli dolu… baştan çıkarıcı…

İstanbul da aşk kokusu var… Size de geldi değilmi aşkın kokusu, İçinize çekin ki en derinden hep orada kalsın, en değerlisinden...

İstanbul’umun hediyesini alıp koynuma soktum. Şimdi heryanım aşk kokuyor…

09/03/2007
Sevinç Çakmaz
sevinc@cosmoturk.com
 


SEVİNÇ ÇAKMAZ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>