>

KÖŞE YAZILARI | SEVİNÇ ÇAKMAZ

Ruh İkizi Mi, Gerçek İkizler Mi ?...

Yıllarca ruh ikizini arayıp duranlara rastladık... (Sevinç Çakmaz)
 
   
 
 
     

Yıllarca ruh ikizini arayıp duranlara rastladık, onları dinledik merakla, bulanlara imrendik, bulabilmek için neler neler yaptık.

Bir kaç yıl önce bende ruh ikizimi bulduğumu düşünmüştüm, hatta onun bir önceki ilişkisinde ruh ikizini bulduğunu ama yürütemediklerini bilme pahasına.Olsun ben onun değil ama o benim ruh ikizim demişdim, omuz silkerek,kime ne ?

Ayrıca bilmesine de gerek yok, ben öyle hissediyorum ya.

Bu konuya dair yıllardır birçok hikaye dinledim;”İlk görüşte hissedersin,sanki yıllardır birbirini tanıyormuşcasına bütünleşirsin, iki günde iki yıl yol katedersin, ahh maalesef ruh ikizleri ömrünün sonuna kadar beraber olamaz ayrılık bu işin doğasında var” gibi sayısını hatırlayamadığım kadar …

Ve kararımı veriyorum !

Ruh ikizi mi, gerçek ikizler mi?

Çocukluğumdan beri hayatımda olan gerçek ikizlerimi görmeye gideceğim,bir tanesi ameliyat olduğu için hastanede ve bu buluşma doğal olarak orada gerçekleşecek.

O sırada TV ‘de yeni bir reklamın melodisine takılıp kalıyorum.Uzaklara gidiyorum hepimiz küçücüğüz hatta ikizlerimin kısa pantolonlu halleri, sıkı sıkı elele tutuşmuşlar bizim pencerenin önünde bana aynı şekilde seranat yapıyorlar “Seeeeevinç pabucu yarım çık dışarıya oynayalım.” İletişim reklamında bizim çocukluğumuzun iletişim aracını kullanmışlar, öyle mutluyum ki o anda kalkıp dans ediyorum TV’nin karşısında.

Ertesi gün çok yakın başka bir arkadaşımla hastaneye doğru yürüyoruz. Benim şu eski ruh ikimizin evlendiğinden ve işkenceci karısından bahsediyor ve gülmeye başlıyoruz. İçten içe tek bir kıl kıpırdaması içinde bile olmamam ve sadece gülmemden rahatsız oluyorum.

Hani ruhumun ikiziydi, hani giderken gözyaşı dökmüştüm,günlerce kokusu burnumda asılı kalmıştı…

Hayat işte böyle bir şey, birileri senden vazgeçince senden müthiş bir deparla öne geçip ondan vazgeçiyorsun. İki yıl geçmesine rağmen kuşlara atılacak kadar bile kırıntı kalmamış.

Ruh ikizi filan anlayamıyorum ben, benim ruhum tek öyleyse canımın istediği kadar aşık olabilirim değil mi ?

Ve kararımı veriyorum.

Gerçek olan gerçek dostlarım,ikizlerim benim.Ben de oyumu hayatım boyunca hayatımda olacakları için onlardan yana kullanıyorum.

Ruh ikizi mi ? Yok yok, ben ruh eşimi bekliyorum.

Sevinç Çakmaz


SEVİNÇ ÇAKMAZ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>