>

KÜLTÜR-SANAT

“İftarlık Gazoz” Altın Koza İçin Yarışacak

Başrollerini Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar’ın paylaştığı İFTARLIK GAZOZ, 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nde Altın Koza için yarışacak.
 
   
 
 
     

Yüksel Aksu’nun senaryosunu yazıp yönettiği İFTARLIK GAZOZ, bu yıl hakkında en fazla konuşulan ve basında haberi çıkan film olarak istatistklere geçerken 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nin yarışmalı bölümüne seçilen 12 film arasında yer aldı.

Cem Yılmaz'ın şimdiye kadar üstlendiği başroller arasında ilk kez Egeli bir karakteri üstelik Ege’nin özgün şivesiyle canlandırdığı film, şimdiden geleceğin yıldızı olarak değerlendirilen çocuk oyuncu Berat Efe Parlar'la birlikte Macit Koper, Yılmaz Bayraktar, Ümmü Putgül, Okan Avcı, Greta Fusco gibi güçlü oyunculardan oluşan zengin oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Gazozların kapakları açılınca aynı duyguda buluşan Anadolu insanının yaşadıklarını, üzüntü ve neşeyi birlikte paylaşmalarını, 70'ler Türkiye'sinin zorlu günlerine rağmen aralarındaki samimi ve güçlü bağları Ramazan ayının ilk günlerinde yaşadıkları üzerinden çırak Adem’in gözünden anlatıyor. Film “Her şey bir niyetle başlar” sözünü film boyunca izleyicinin yüreğine fısıldırken, darbe ertesi dönemlerin acımsızlığına da dolaylı olarak dikkati çekiyor.

NuLook, EDGE CCF ve TEKE Film ortak yapımcılığında çekilen İFTARLIK GAZOZ, 19-25 Eylül tarihlerinde düzenlenen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kategorisinin güçlü adaylarından.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>