>

KÖŞE YAZILARI | SİBEL ŞENGÜL

Ne Yapmamalı?

"Heyecanlısınız. Peki nelere dikkat etmeli, hangi hataları yapmaktan kaçınmalı?" (Sibel Şengül)
 
   
 
 
     

Sevgili adayınız ile buluşacaksınız, ortamda tatlı bir flört elektriği hakim, belirsizlik hat safhada. En güzeli de bu belirsizlik hali, bilinmezlik durumu… Heyecanlısınız. Peki nelere dikkat etmeli, hangi hataları yapmaktan kaçınmalı?

Konfor alanınızdan çıktığınız için biraz stresli olmanız doğal, ne de olsa kendinizi en baştan anlatacaksınız, doğru tanıtmak istiyorsunuz. Ne eksik ne fazla, olduğu gibi, abartıya kaçmadan.

Peki stresi yenmek için ne yapmamalı? Sürekli sigara içmek, içkiye yüklenmek, tesbih ile oynamak, boğazını temizlemek, sosyal medya hesaplarını, whatsapp gruplarını takip etmek, huzursuzluk sendromuna kapılıp ayağınızı sallamak, sanki bitse de gitsek izlenimi veren bir davranış olarak telefondan saati, mailleri, mesajları dakika başı kontrol etmek oldukça rahatsız edici alışkanlıklar. Böylesi bir tavır karşınızdaki kişide heyecanlı olduğunuz değil, aksine isteksiz ve sıkılmış olduğunuz algısı yaratır.

Heyecanınızı yenmek için başlarda daha çok dinleyici kalabilirsiniz, sohbet ilerledikçe kendinizi onun anlattıklarına istinaden yaptığınız yorumlarla da çok rahat tanıtabilirsiniz. Sohbetin tıkandığını hissettiğiniz anlarda telefonunuzdan komik/ilginç bulduğunuz birkaç video ya da resim açıp onunla paylaşarak ortamı yumuşatabilirsiniz.

Yemek seçiminde fazla kokulu olmayan, rahat yiyebileceğiniz bir tabak tercih edin. Soğanlı-sarımsaklı soslar, susamlı-maydanozlu dişinize takılabilecek yiyecekler konusunda uyanık olun. Dünyaları yemeyin, yemek işin bahanesi. Tabağa değil, karşınızdakine odaklanın.

Yan masada dikkatinizi çeken bir durum, komik/ilginç bir tespitiniz varsa paylaşmaktan çekinmeyin, bu sizin eğlenceli, spontane tarafınızı gösterir. Ancak işi abartıp herkesi ve her şeyi eleştiren, kendi işi ile ilgilenmektense başkalarının işine burnunu sokan bir karakter haline dönüşmediğiniz sürece.

Hayatınızdan aşk eksik olmasın,

Sibel ŞENGÜL
www.mymacchiato.com

Sosyal Hayat Rehberiniz
Neden Hala Bekarsınız?
Instagram


SİBEL ŞENGÜL
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>