>

KÖŞE YAZILARI | SİBEL ŞENGÜL

Flört Etmeyi Unuttum!

Hatırlatalım o halde:) Belki bir arkadaşınız tanıştırdı, belki de facebook’ta birbirinizi keşfettiniz. (Sibel Şengül)
 
   
 
 
     

Hatırlatalım o halde:) Belki bir arkadaşınız tanıştırdı, belki de facebook’ta birbirinizi keşfettiniz. Hangi vesile ile tanıştığınızın artık bir önemi yok, önemli olan bu akşam yemeğe çıkmak için sözleştiniz. Peki nasıl davranmak lazım? Riskler büyük; kendimi yanlış mı tanıtıyorum, fazla hevesli mi yaklaştım, gereksiz samimi mi davrandım, karşımdakini sıktım mı?

Birinci kural kendinizden memnun olmanız. Buluşma yeri ve saati sizin için de uygun olmalı, eyvah oraya nasıl gideceğim ya da orada ne giyeceğim gibi bir endişe taşımamalısınız. Siz eğer kendinizden memnun iseniz, giyim kuşamınız ve bulunduğunuz ortam sizin için doğru ise bu otomatikman enerjinize de yansır. Sizin rahat ve huzurlu havanız karşı tarafın da kendini rahat hissetmesini sağlar.

Ne konuşacağız? Evet, sohbet önemli ama kendinizi kasmaya gerek yok. İnsanları en iyi gündelik hayata dair seçimleri ve verdikleri tepkilerden tanırsınız. O gün onunla buluşana kadar yapmış olduğunuz gündelik işlerden bahsedin. Taksici ile sohbetiniz, yolda dikkatinizi çeken bir reklam tabelası olabilir bu. Konuşurken agresif ya da şikayet eden bir tonda olmayın yeter. Gözlerinin içine bakarak, gülümseyerek, esprili bir tonda kendinizi ifade edin.

Yemekler geldi, sohbet güzel. Artık yavaş yavaş işten güçten, kariyer hedefleri ve ileriye dair planlarınızdan bahsedebilirsiniz. Zira günün sonunda amacımız o kişinin size uygun olup olmadığının bir muhasebesini yapmak. Ne istediğini bilmeyen, hayata dair hedefleri olmayan biri kimse için çekici değildir. Çok katı çizgilerle olmasa bile genel anlamda kendinizi görmek istediğiniz tablonun çerçevesini çizin. Kendini bu tabloda hayal etmek isteyen kişi gelsin hayalinize ortak olsun, istemeyen de öncesinde yönünü belli etsin ki siz de sonrasında gereksiz hayal kırıklığı yaşamayın.

Tüm bunların yanı sıra eğer ki ondan hoşlandıysanız etkilendiğinizi belli edin. Esprili/zevkli olduğunu, yakışıklı/güzel bulduğunuzu laf arasında iltifatlarla ona söyleyin. Yanlış anlaşılmaktan korkmayın, herkes beğenilmekten hoşlanır, bunda bir kötülük yok. Her beğendiniz kişi ile beraber bir gelecek kuracaksınız diye bir durum da yok. Siz kendinizi ifade edin, yeşil ışık yakın, topu karşı tarafa atın. Eğer o da aynı hissiyatta ise karşılık verecektir. Asıl yanlış anlaşma noktası beğendiğiniz kişiye karşı ilgisiz bir tutum sergilemenizdir ki bunun kimseye faydası olmaz.

Akşamı anlamlı bir saatte noktalayın, düne kadar hiç tanımadığınız birine ayıracağınız zaman da kısıtlı olmalı. Güzel vakit geçirseniz dahi bir noktada hesabı isteyin ve tekrar görüşebileceğinizi ancak bugün artık fazla kalkmanız gerektiğini belirtin.

www.mymacchiato.com

Sosyal Hayat Rehberiniz
Neden Hala Bekarsınız?
Instagram


SİBEL ŞENGÜL
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>