>

KÖŞE YAZILARI | SİMGE KURBAN

Hamilelik şık olmanıza engel değil!...

“Birçok kadın karnı büyüdükçe istediğini giyemeyeceğini, bol hamile kıyafetleri içerisinde salaş ve bakımsız görüneceğini düşünür.“ Simge Kurban’ın yeni yazısı…
 
   
 
 
     Bir kadın için en zor evrelerden biridir hamilelik dönemi. En zor olmasının yanısıra kadının vücudunu tanıdığı, vücudundaki değişikliklere adapte olmaya çalıştığı, vücuduyla barışık olmayı öğrendiği bir evredir de ayrıca.Birçok kadın karnı büyüdükçe istediğini giyemeyeceğini, bol hamile kıyafetleri içerisinde salaş ve bakımsız görüneceğini düşünür. Oysa artık bu dönemi çoktan geçtik. Bu konuda bize yol gösterenler ise tabii ki “ünlüler dünyası”.Hangi yıldızın hamilelik döneminde paspal ve bakımsız olduğuna şahit olduk son günlerde? Yeni doğum yapan, 40’lı yaşlarının üstünde olan Nicole Kidman, katıldığı davetlerde şıklığını konuşturuyor ve geçmiş yıllarını hiç de aratmıyordu. Ya da Angelina Jolie’yi ele alalım. Kocaman, yuvarlak göbeğini saklamaya gereksinim duymadan, Cannes Film Festivali’nde giydiği lahana yeşili elbisesi içinde nasıl da güzel ve kadınsı görünüyordu! Halle Berry, Jennifer Lopez, Gwen Stefani, Cate Blanchett de hamileliğin kadına güzellik ve sağlık kattığının, ciltlerinin daha parlak, vücutlarının daha kıvrımlı ve seksi bir hale geldiğinin farkındalar.Artık kadınlar bilinçlendi ve hamilelik döneminde en fazla kaç kilo alabilecekleri konusunda gayet bilgililer. Karınları büyüyor; buna rağmen vücutlarının diğer bölgelerinin hamilelik öncesinden hiçbir farkı yok. Plajda bikinileriyle güneşlenirken objektiflere poz vermekten de kaçınmıyorlar. Vücutlarıyla barışık olmayı, bir kadının hamileyken bile şık ve kadınsı görünebileceğini, modanın hamile kadınları gözardı edemeyeceğini iyi biliyorlar çünkü.

Siz de çekinmeyin karnınızı sergilemekten. O sizin bir parçanız ve unutmayın,siz onunla birlikte her zaman güzel ve alımlı görünebilirsiniz.

Simge Kurban
simge@fashinn.net
 


SİMGE KURBAN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>