>

KÜLTÜR-SANAT

18.Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Ödülleri

18. yaşını kutlayan festivalde ödül alacak isimler belli olmaya başladı!
 
   
 
 
     

Kadının Emeğini Görünür Kılan Ödüller Bu Yıl da Sahiplerini Buluyor!

Bilge Olgaç Başarı Ödülleri!


17 yıldır dopdolu programlarla sinemaseverlere ulaşan, 18. yaşını kutladığı bu yıldan itibaren ise daha fazla gence seslenme arzusunu taşıdığını “18’in Halleri” temasıyla vurgulayan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, kadınların emeğini kattığı sinemasal ürünleri bir kez daha 8-18 Mayıs 2015 tarihleri arasında takipçilerinin beğenisine sunacak.

2015 programında yer alan ilgi çekici bölüm ve filmlerin ilerleyen günlerde açıklanacağı 18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali kapsamında, Festivalin önemli bir geleneği haline gelen Onur Ödülü, Bilge Olgaç Başarı Ödülleri ve Genç Cadı Ödülü de sahiplerini bulacak. Bunlar arasında, sinemanın farklı alanlarında emek veren kadınların başarılarını ve emeklerini görünür kılma amacı taşıyan Bilge Olgaç Başarı Ödülleri’nin takdim edileceği isimler ise belli oldu!

2010 yılında Altın Portakal En İyi Kurgu Ödülü’nü kazanan Aylin Zoi kurgu alanındaki çalışmalarıyla, Canavarlar Sofrası, Kusursuzlar ve Karışık Kaset gibi filmlerin kamera arkasında yer alan Deniz Eyüboğlu görüntü yönetmenliği alanındaki çalışmalarıyla, kadın kimliğine dair sorunlara doğru bir şekilde odaklanan filmlerin üretiminde sürekliliğin olacağını müjdeleyen isimlerden Emine Yıldırım ise Kusursuzlar filmine yazdığı senaryoyla Bilge Olgaç Başarı Ödülleri’ni kazanan isimler arasına girdi.

18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin açılış gecesinde ödüllerin takdim edileceği diğer sürpriz isimler ise ilerleyen günlerde açıklanacak. Uçan Süpürge, Mayıs’taki 18 yaş kutlamasına kadar birçok sürprizle karşınıza çıkabilir, takipte kalın…

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>