>

KÜLTÜR-SANAT

21.ROXY %100 Müzik Günleri Başlıyor!

“Müziğini hayata çıkar!”
 
   
 
 
     

Bugüne kadar Teoman, Aylin Aslim, Ceylan Ertem, Gaye Su Akyol, Hayko Cepkin, Gece, Kurban, Melis Danismend, Replikas, Nekropsi,Gevende, Pickpocket gibi birçok ismi müzik dünyasına kazandıran “Roxy Müzik Günleri”nin 21. si başlıyor.

Türkiye’nin en köklü ve uzun soluklu müzik yarışması “Roxy Müzik Günleri”, 21. kez “kendi müziğinin peşinden koşan müzisyenleri’’ geleceğe taşıyor.

18 Ocak-30 Mart 2022 tarihleri arasında başvuruların kabul edileceği yarışmada finale kalanlar, bestelerini canlı olarak 10-11-12 Mayıs’ta sahnede çalacak, böylece dinleyici ve müzik sektörüne bestelerini ve kendilerini tanıtan müzisyenler performanslar sonrasında da çeşitli ödüller kazanacaklar. Ödüller 13 Mayıs 2022 tarihinde bir parti - törende açıklanacak.

Türkiye’nin dört bir yanından kendi müziğini yapmak isteyenleri bir araya getirerek, müzik aşklarını destekleyen, kendilerini göstermelerini sağlayan, Türkiye’nin en uzun soluklu, bir nevi canlı müzik platformu olan Roxy %100 Müzik Günleri, İlk kez 1996 yılında “gerçek anlamda müzik düşünen ve üreten herkese” yapılan içten bir çağrıyla başladı ve bu serüven, 21. kez tekrar ‘müziğini hayata çıkar’ çağrısını yapıyor.

Roxy Müzik Günleri’nin format olarak yarışma şeklinde olmasının önemli olmadığı, asıl hedefin kendi müziğini yapan müzisyenlerin sektöre ve dinleyiciye tanıtılarak yeni ve güçlü bir yol açıcılık olduğu belirtiliyor.

Başvuruları 18 Ocak-30 Mart tarihleri arasında yapılacak olan 21. Roxy Müzik Günleri’ne, 18 yaşından büyük tüm amatör ve profesyonel katılımcılar kendi bestesi ile katılabiliyor. Adaptasyon, remix çalışmaları kabul edilmiyor. Başvurular mp3 formatında roxymuzikgunleri@gmail.com adresinden online yapılabiliyor. Başvuru formu ve detaylı katılım koşullarına www.roxymuzikgunleri.com.tr sitesi üzerinden erişilebiliyor.

21. Roxy %100 Müzik Günleri’nde katılımcılar, müzik dünyasının önemli isimlerinden oluşan jüri üyeleri; Aylin Güngör, Barış Akpolat, Cem Selcen, Cenk Durlu, Dj Sivo, Ece Duyar, Gaye Su Akyol, Gülşah Güray, Hakan Tamar, İpek Atcan, Kanat Atkaya, Murat Abbas, Murat Beşer, Murat Hasarı, Murat Öztürk, Ömer Ahunbay, Özge Fışkın, Taner Öngür, Şafak Ongan tarafından değerlendirilecek.

Finallere katılmaya hak kazanan grup/sanatçıların, 02 Mayıs’ta açıklanacağı yarışmada, finalist gruplar 10-11-12 Mayıs tarihlerinde Roxy Club’da canlı performanslarını, seyirci ve jüri karşısında sahneleyecekler. Finallerin YouTube kanalından canlı yayınlanacağı performanslar sonunda, dereceye giren gruplar 13 Mayıs 2022 gecesi yapılacak ödül töreni-partide açıklanacak.

Roxy Müzik Günleri, bugüne kadar Kurban, Teoman, Aylin Aslim, Ceylan Ertem, Gaye Su Akyol, Bedük, Hayko Cepkin, Direc-t, Replikas, Nekropsi, Gece, Melis Danismend, Gevende, Pickpocket, Ergün Şenlendirici, Dorian, Deja Vu, Softa, Eskiz , On Your Horizon, Fairuz Derin Bulut, gibi birçok ünlü ismi müzik dünyasına kazandırdı.

Roxy Müzik Günleri’ne, 1996 yılından beri 2520 müzik grubu, yaklaşık 12.400 müzisyen, ve finalde yarışma hakkında sahip 348 grup ile 43.500 müzik sever katıldı.

21. Roxy %100 Müzik Günleri Takvimi

18 Ocak-30 Mart 2022 Başvuru tarihleri
02 Nisan-30 Nisan 2022. Jüri değerlendirme ve finalistlerin belirlenmesi
02 Mayıs 2022 Finalistlerin açıklanması
10-11-12 Mayıs 2022. Finalistlerin Performansları
13 Mayıs 2022 Ödül Töreni


21. Roxy %100 Müzik Günleri başvuru koşulları ve başvuru formuna www.roxymuzikgunleri.com.tr üzerinden ulaşılabilir.

21.Roxy %100 Müzik Günleri’ne katılmak isteyen müzisyen ve gruplar başvurularını online olarak yapabileceklerdir. 18 Ocak- 30 Mart 2022 tarihleri arasında kendi besteleri olan 2 parçayı roxymuzikgunleri@gmail.com adresine, başvuru formu ve bir adet fotoğraf ile birlikte göndereceklerdir.

Başvuru koşulları

1. Yarışma amatör ve profesyonel tüm katılımcılara açıktır.
2. Yarışmaya 18 yaşından büyükler katılabilir.
3. Katılan her eser, grup üyelerinden en az bir kişiye ait olmalıdır. Adaptasyon, remix çalışmaları kabul edilmeyecektir. Eserlerde jürinin yarışma sırasında algılayamadığı bir alıntı çıkması durumunda sorumluluk kabul edilmez, tüm sorumluluk gruba aittir.
4. Adaylar eserlerini “mp3” formatında kaydedeceklerdir.
5. Yarışmaya başvurabilmek için 2 eser bulunmalıdır. Finalistler yarışma sırasında başvurularında kullandıkları 2 eseri seslendireceklerdir.
6. Başvurular 18 Ocak 2022’de başlar ve 30 Mart 2022 saat 23:59’da sona erer. Gruplar, eserlerini bu tarihe kadar başvuru formuyla birlikte roxymuzikgunleri@gmail.com adresine göndereceklerdir.
7.Finallere katılmaya hak kazanan grup/sanatçılar 2 Mayıs 2022 günü www.roxymuzikgunleri.com internet adresinden, basın yayın organları ve sosyal medya aracılığıyla duyurulacaktır.
8. Finale kalan gruplar canlı performanslarını 10-11-12 Mayıs tarihlerinde Roxy’de sahneleyeceklerdir.
9. Dereceye giren gruplar 13 Mayıs 2022 Cuma gecesi yapılacak ödül töreninde açıklanacaktır.
10. Finale kalan grupların sahne alacağı gün ve saatler Roxy tarafından belirlenecek ve gruplara/sanatçılara bildirilecektir.
11. Roxy Müzik Günleri’ne destek veren kuruluşlarda çalışanlar yarışmaya katılamazlar.
12. Yapımcı şirketlerle kazanan gruplar arasında yapılacak anlaşmalarda Roxy taraf değildir.
13. İstanbul dışından finallere kalan grupların/sanatçıların yol ve konaklama masrafları Roxy tarafından karşılanacaktır.
14. Katılımcıların başvuruda bulundukları eserlerini, finallere kaldıkları takdirde canlı olarak sunmaları zorunludur.

Ödüller

Yarışma sonunda sanatçı veya gruplara 1.lik 2.lik 3.lük. en iyi enstrüman, jüri, roxy ve %100 müzik özel ödülleri verilecek. Kazananlar bu ödüller dışında milyon fest'in çeşitli festivallerin de sahne alabilecek , Babajım stüdyolarında kayıt, prova hakları olacak, Uzelli tarafından digital platformlarda yer alma ve eğitimi, Zuhal müzikten enstrüman alabilecekleri hediye çekleri kazanacak.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>