>

DEKORASYON

Mutfağınızdaki zor durumlar için püf noktaları...

Kırılan tabak çanak, kararan gümüş kaplamalar, katlanmılamaz bir sigara kokusu... Bütün bunlara çare, doğruluğu deneyimle kanıtlanmış olan çeşitli reçeteler için tıklayın!
 
   
 
 
     
Evinizde karşılaştığınız bu gibi küçük sorunların üstesinden gelmek hiç sandığınız kadar zor değil!


TEMİZLEYİN!

Ahşap mutfak malzemeleri

Kesme tahtasına sinen soğan ya da balık kokularından kurtulmak için, tahtayı yarım limonla ovarak temizleyin.

Ekmek kutusunda küflenmenin önüne geçmek için, beyaz sirkeye batırılmış bir tül parçasıyla silin, kurumaya bırakın.

Bilgisayar klavyesi

Klavyedeki tuşların aralarına dolan tozları bir parça pamukla alın. Tuşları alkole batırılmış pamukla silin.

Deri eşyalar

Deri giysileri, mobilyaları temizlemek ve bakımını yapmak için, özel ürünler kullanılabilir. Örneğin deri şampuanları tercih edebileceğiniz en geleneksel yöntem olabilir. Bu tarz ürünleri kullanmadan önce, her zaman eşyanın bir bölümünde ön deneme yapmanız yararınıza olur. Soğanı ikiye keserek deri eşyanızı silmeniz parlaklık kazandıracaktır. Yağ lekelerinde asla su kullanmamaya dikkat edin.


KOKU GİDERİN!

Ayakkabılar

Spor ayakkabılar terlemeyi artırarak dayanılmaz kokuların oluşmasına neden olur. Ayakkabının içini karbonatla doldurun. Gece boyunca beklemeye bıraktıktan sonra içini boşaltın.

Ter kokuları

Yıkama suyuna birkaç damla amonyak çözeltisi ilave edin.

Sigara kokusu

Kokuları çıkarmanın sayısız yolu var, özellikle de inatçı sigara kokularını...Bi kaşık amonyak tuzu ya da bir kaşık lavanta esansı ya da zevkinize hitap eden başka bir koku işinizi görebilir.

Aynı zamanda portakal kabukları ya da tütsü de yakabilirsiniz.


TAMİR EDİN

Kırılan tabaklar

Kırılan tabak çanakları yeniden bir araya getirmek için en iyi yöntem, tutkalla yapıştırılan parçaları bir arada tutmaktır. Tutkal hazırlandıktan sonra, kırık parçalardan en büyük olanını ıslak kumla dolu bir kovanın içine yerleştirin. Bütün parçaları yapıştırın, birleştirin ve yaklaşık 6 saat boyunca kurumaya bırakın.

Yırtılan duvar kağıdı

Hasarlı bölgeyi kaplayacak kadar büyük bir parça siyah karton kesin. Bu parçayı duva kağıdının motifleriyle aynı doğrultuda olacak şekilde yırtılan yere yerleştirin. Raptiyelerle tutturun. Falçata ile iki kağıt tabakasının çevresinden geçerek, kare şeklinde kesin. Çıkardığınız parçanın yerine, yırtılan duvar kağıdının aynısından, aynı boyutlarda bir parça daha kesin. Duvarı temizleyin, yeni parçayı yerleştirin.

Halıdaki sigara yanığı

Yanık yeri son derece ince bir zımpara kağıdıyla, yanık izi kaybolana dek, dairesel hareketlerle ovun.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>