>

KÜLTÜR-SANAT

21.Roxy %100 Müzik Günleri Başvuru Süresi Uzatıldı!

Yola asıl şimdi devam…
 
   
 
 
     

Roxy Müzik Günleri, yola çıktığı 1996 yılından beri bir umut projesi olmuştur. 6 yıl aradan sonra geçen yıl tekrar başladığında ülkenin tam 42 ayrı şehrinden, 340 grubun başvurusunu alarak, bu ülkede müzisyenlerin kendi seslerini duyurmak için en önemli yollardan biri olduğunu tekrar gösteren organizasyon, şimdi bunca yıkım ve acıdan sonra, hayatın ve hepimizin yeniden, umutlu başlangıçlar yapabilmemize katkısı olsun diye kendi alanında yol açıcı olmaya devam ediyor.

Gerçekler heryerden gözükebilir, ama duygular dile gelmek için sanata özellikle de müziğe ihtiyaç duyar.
O duyguların dünyaya çıkması, hele ki sahiciyseler hayatı önce daha katlanır ve giderek de daha yaşanır hale getirir.
Müzik bizi asıl biraraya getirenlerdendir. Acımızı da aşkımızı yaşarken de ona ihtiyaç duyarız.
Öyleyse yola devam! Yine ülkenin heryerinden pırıl pırıl müzikler yapan gençler yollarına devam edecekler ve Roxy Müzik Günleri onlara kapı olmaya devam edecek.
Tekrar toparlanma vakti için başvuru tarihini 2 hafta uzattık ve 6 ay öncesine kadar amatör mecralarda yayımlanmamış olma şartını bu yıllık kaldırdık. Genel olarak profesyonel platformlarda yayımlanmama dışında tek şart var her zamanki gibi: özgün bir müzik olacak. Sesimizi, duygumuzu dünyaya duyurma zamanı, yola devam! Hep birlikteyiz.


Yeni başvuru tarihleri 2 Şubat-30 Nisan, Finaller 23-24-25 Ödül Töreni: 26 Mayıs.

Ödüller. Birinciye 100.000 tl para ödülü ile Babajım stüdyolarında kayıt hakkı ve eserin Sony Müzik Türkiye tarafından yayımlanması;
İlk üç gruba Dore müzikten çeşitli müzik aletleri için hediye çekleri ile Milyon Fest’tin organize ettiği festivallerde yer alma şansı;
Ayrıca dereceye giren gruplar, çeşitli özel ödüllerin yanısıra yıl içinde Roxy sahnesinde yer alma şansına sahip olacaklar.

Her türden detay ve açıklama için, RMG ailesine ait bir haberleşme noktası olarak geliştirilen RMG PLATFORM’una roxymuzikgunleri.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>