>

KÜLTÜR-SANAT

AKİDEZADELER “Bir Tatlı Huzur”

Uygur Sanat Tiyatrosu bir Nejat Uygur klasiğini yeniden yorumluyor
 
   
 
 
     

Büyük usta Nejat Uygur tarafından yazılmış olan tiyatro eseri, yeni yorumuyla ve usta sanatçı kadrosuyla AKİDEZADELER “Bir Tatlı Huzur” ismiyle tiyatro izleyiciyle buluştu.

Yıldırım BAYAZIT tarafından yönetilen, UYGUR SANAT TİYATROSU tarafından sahneye konulan oyunda Cengiz KÜÇÜKAYVAZ, Somer KARVAN, Seher TERZİ, Kirkor DİNÇKAYIKÇI, Burcu TUNA, Güray YAZICI, Gamze DURMUŞ, Deniz YILMAZ ve Orçun TANSOYLU rol alıyor.

İstanbul içerisinde farklı ilçelerdeki kültür merkezlerinde gösterimleri süren oyun Türkiye ve Avrupa turnesine çıkmaya hazırlanıyor…Seyircinin büyük beğenisini kazanan, şarkılı-müzikli, bol kahkahalı AKİDEZADELER “Bir Tatlı Huzur”un konusu:

İstanbul’un köklü ve önemli sülalelerinden biri olan Akidezadeler ekonomik olarak zor günler yaşamaktadır. Yüzyıllardır dedelerinden kendilerine miras kalan konak satılmıştır ve bugün onlar için çok önemli olan cemiyet hayatının bir temsilcisi evlerine teftişe gelecektir. Gelin görün ki böylesi kriz yüklü bir günün sabahında konağın tüm çalışanları aylardır alamadıkları maaşlarını bahane ederek konaktan ayrılmıştır. Aile ne yapacağını bilemez bir haldeyken, Nüvit geceden olacakların kokusunu almıştır ve çare olarak arkadaşı Boncuk’u konağa çağırmıştır.
Boncuk olayların üzerine gider. Yanlış anlamalar, hor görülmeler, aşağılanmalar içerisinde tüm sorunları teker teker çözer. Bir yandan da Nüvit’le Emel’in arasını yapar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>