>

KÜLTÜR-SANAT

21.Sadri Alışık Tiyatro Ve Sinema Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye’de tiyatro ve sinema dallarında en uzun soluklu ve sadece oyuncu ödülleri veren tek organizasyon gerçekleşti.
 
   
 
 
     

Sunuculuğunu Yekta Kopan’ın yaptığı gece de senaryosunu Attila İlhan’ın yazdığı, Sadri Alışık ve Çolpan İlhan’ın başrolü paylaştığı 1959 yapımı “Yalnızlar Rıhtımı” filminin aynı adlı şarkısını başarılı oyuncu Hatice Aslan seslendirdi.

Tiyatro ödülleri

"Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri", Rengin Uz, Cem Duygulu, Eser Rüzgar, Hami Çağdaş, Mehmet Çiftçi, Nil Aykon, Refika Sezik, Sevil Özdemir, Tijen Savaşkan, Tolga Polat, Yaşar İlksavaş, Ali Rıza Demirel, İsmet Üstekin'den oluşan seçici kurul tarafından belirlendi.
Tiyatro ödülleri dram dalında, "Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" ödülü, "Kim Var Orada" isimli oyundaki performansıyla Cüneyt Yalaz'a verildi.
"Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülüne ise "Medet" isimli oyundaki performansıyla Melike Güner layık görüldü.
"Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu" ödülü "Kim Var Orada" oyunundaki rolüyle İlker Yasin Keskin'e giderken, "Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu" ödülünü ise "Kabileler" oyunundaki rolüyle Tuğçe Altuğ aldı.
"Komedi, Müzikli Oyun ya da Müzikal" dalında "Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" Kerem Kobanbay olurken, "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ise Ayça Varlıer seçildi.
"Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu" ödülü Levent Öktem'e giderken, "Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu" ödülünü ise Selin Zafertepe aldı.

Sinema ödülleri


Sadri Alışık Sinema Ödülleri'nin seçici kurulunda jüri başkanı Erden Kıral'ın yanı sıra Zuhal Olcay, Burak Göral, Prof. Dr. Bülent Vardar, Fehmi Yaşar, Mehmet Aslantuğ ve Vecdi Sayar yer aldı.
Komedi dalında "Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" ödülünü "İftarlık Gazoz" filmindeki rolüyle Cem Yılmaz aldı.
"Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülüne ise "Guruldayan Kalpler" filmindeki rolüyle Algı Eke layık görüldü.
"Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu" ödülü "Ali Baba ve 7 Cüceler" filmiyle Zafer Algöz'e giderken, "Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu" ödülünü ise "Hayalet Dayı" filmiyle Esra Dermancıoğlu aldı.
Dram dalında da "Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" ödülünün sahibi "Sarmaşık" filmindeki rolüyle Nadir Sarıbacak oldu.
"Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülüne ise "Çekmeceler" filmindeki rolüyle Ece Dizdar layık görüldü.
"Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu" ödülü, "Sarmaşık" filmiyle Kadir Çermik'e verilirken, "Yılın En Başarılı Yardımcı
Kadın Oyuncusu" ödülü ise "Çekmeceler" filmiyle Tilbe Saran'ın oldu.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>