>

KÜLTÜR-SANAT

22. ROXY %100 Müzik Günleri Başlıyor!

İlki 1996 yılında yapılan ve 20.sinden sonra verilen altı yıl araya rağmen geçen yıl 140’ı İstanbul, 200’ü Anadolu kentleri olmak üzere 340 grup başvurusu alarak rekor kıran, 22.si ile ‘Yola çıkma vakti!” sloganıyla yeniden başlıyor.
 
   
 
 
     

Türkiye’nin dört bir yanından kendi müziğinin peşindeki müzisyenleri bir araya getirerek, onları sektöre ve dinleyiciye tanıtarak yıllardır, yeni ve güçlü bir yol açıcılık yapan Roxy %100 Müzik Günleri, şimdiye kadar Kurban, Teoman, Aylin Aslim, Ceylan Ertem, Gaye Su Akyol, Bedük, Hayko Cepkin, Direc-t, Replikas, Nekropsi, Gece, Melis Danismend, Gevende, Pickpocket, Ergün Şenlendirici, Dorian, Deja Vu, Softa, Eskiz , On Your Horizon, Fairuz Derin Bulut, gibi birçok ünlü ismi müzik dünyasına kazandırdı.

1 Şubat akşamı yolculuğa başlatılan 22. Roxy %100 Müzik Günleri’ne katılmak isteyen ve özgün bestesi olan müzisyenler, başvurularını MP3 formatında 17 Nisan 2023 tarihine kadar www.roxymuzikgunleri.com.tr sitesi üzerinden yapacaklar.

22.. Roxy Müzik Günleri’ne, 18 yaşından büyük tüm amatör ve profesyonel katılımcılar kendi bestesi ile katılabiliyor. Adaptasyon, remix çalışmaları kabul edilmiyor.

Finallere katılmaya hak kazanan grup/sanatçıların, 12 Mayıs’ta açıklanacağı yarışmada, finalist gruplar 23-24-25 Mayıs tarihlerinde Roxy Club’da canlı performanslarını, seyirci ve jüri karşısında sahneleyecekler. Finallerin roxymuzikgunleri instagram hesabından canlı yayınlanacağı performanslar sonunda, dereceye giren gruplar 26 Mayıs gecesi yapılacak ödül töreni-partide ödüllerini alacaklar.

Bu yıl yeni katılımcılarla genişleyen jüri şu isimlerden oluşuyor:

Barış Akpolat, Barış Demirel, Batıkan Baksı, Cem Selcen, Ece Duyar, Hakan Kurşun, Hakan Tamar, Hikmet Demirkol, İpek Atcan, Kanat Atkaya, Murat Beşer, Murat Hasarı, Ömer Ahunbay, Özge Fışkın, Şafak Ongan, Taner Öngür ve Yalçın Birol.

Roxy Müzik Günleri’ne, 1996 yılından beri 2860 müzik grubu, yaklaşık 14.600 müzisyen, ve finalde yarışma hakkında sahip 360 grup ile 46.000 müzik sever katıldı.

22. Roxy %100 Müzik Günleri Takvimi

02 Şubat-17 Nisan 2023 Başvuru tarihleri
18 Nisan-11 Mayıs 2023 Jüri değerlendirme ve finalistlerin belirlenmesi
12 Mayıs 2023 Finalistlerin açıklanması
23-24-25 Mayıs 2023 Finalistlerin Performansları
26 Mayıs 2023 Ödül Töreni


22.Roxy %100 Müzik Günleri başvuru koşulları ve başvuru formuna
https://roxymuzikgunleri.com.tr/ üzerinden ulaşılabilir.

22.Roxy %100 Müzik Günleri’ne katılmak isteyen müzisyen ve gruplar başvurularını online olarak yapabileceklerdir. 02 Şubat-17 Nisan 2023 tarihleri arasında kendi besteleri olan 2 parçayı roxymuzikgunleri@gmail.com adresine, başvuru formu ve bir adet fotoğraf ile birlikte göndereceklerdir.

Başvuru koşulları

1. Yarışma amatör ve profesyonel tüm katılımcılara açıktır.
2. Yarışmaya 18 yaşından büyükler katılabilir.
3. Katılan her eser, grup üyelerinden en az bir kişiye ait olmalı ya da kullanım izni alınmış olmalıdır. Adaptasyon, remix çalışmaları kabul edilmeyecektir. Eserlerde jürinin yarışma sırasında algılayamadığı bir alıntı çıkması durumunda sorumluluk kabul edilmez, tüm sorumluluk gruba aittir.
4. Adaylar eserlerini “mp3” formatında kaydedeceklerdir.
5. Yarışmaya başvurabilmek için 2 eser bulunmalıdır. Finalistler yarışma sırasında başvurularında kullandıkları 2 eseri seslendireceklerdir.
6. Başvurular 02 Şubat 2023’de başlar ve 17 Nisan 2023 saat 23:59’da sona erer. Gruplar, eserlerini bu tarihe kadar başvuru formuyla birlikte roxymuzikgunleri@gmail.com adresine göndereceklerdir.
7.Finallere katılmaya hak kazanan grup/sanatçılar 12 Mayıs 2023 günü www.roxymuzikgunleri.com internet adresinden, basın yayın organları ve sosyal medya aracılığıyla duyurulacaktır.
8. Finale kalan gruplar canlı performanslarını 23-24-25 Mayıs 2023 tarihlerinde Roxy’de sahneleyeceklerdir.
9. Dereceye giren gruplar 26 Mayıs 2023 Cuma gecesi yapılacak ödül töreninde açıklanacaktır.
10. Finale kalan grupların sahne alacağı gün ve saatler Roxy tarafından belirlenecek ve gruplara/sanatçılara bildirilecektir.
11. Roxy Müzik Günleri’ne destek veren kuruluşlarda çalışanlar yarışmaya katılamazlar.
12. Yapımcı şirketlerle kazanan gruplar arasında yapılacak anlaşmalarda Roxy taraf değildir.
13. İstanbul dışından finallere kalan grupların/sanatçıların yol ve konaklama masrafları Roxy tarafından karşılanacaktır.
14. Katılımcıların başvuruda bulundukları eserlerini, finallere kaldıkları takdirde canlı olarak sunmaları zorunludur.

Ödüller

Yarışma sonunda sanatçı veya gruplara 1.lik 2.lik 3.lükler dışında en iyi enstrüman, jüri, ve roxy özel ödülleri verilecek.
Birinciye verilecek 100.000 Tl ödül dışında, ilk üçe çeşitli para ödülleri verilecek ve milyon fest'in çeşitli festivallerinde sahne alabilecek.
Birinci olan müzisyen/grup Babajım stüdyolarında kayıt hakkı ve birinci gelen eserin Sony Müzik Türkiye tarafından yayınlanması hakkı kazanacak. ( Yapım prodüksiyonu karşı tarafta olacak şekilde)
Ayrıca ilk üç dereceye giren müzisyen/grup Dore müzikten enstrüman alabilecekleri hediye çekleri kazanacak. Roxy özel ödülü alan grup Roxy sahnesinde yer alacak.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>