>

KÜLTÜR-SANAT

24.Uluslararası Adana Film Festivali Afişi Hazır

Sinemanın kalbi Adana’da atacak…
 
   
 
 
     

24. Uluslararası Adana Film Festivali’nin afişi hazır. İlk olarak sosyal medya mecralarında kamuoyuyla paylaşılan afişte, sinema, Adana, pamuk kozası ve estetiği temsilen kadın figürleri kullanıldı.

25 Eylül-1 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak 24. Uluslararası Adana Film Festivali’nin afişi sosyal medyaya yansıdı. Afişte, Adana Film Festivali kapsamında verilecek Altın Koza Ödülleri’ni temsilen bir kadın, başının üzerinde elleriyle ışık saçan bir pamuk kozası tutarken görülüyor. Kadının etrafındaki film şeridi ise sinema sanatını simgeliyor.

Türk Sineması’nın kalitesinin yükselmesi ve uluslararası alanda rekabet gücünün artmasını amaçlayan Uluslararası Adana Film Festivali, yeni ve zengin içeriğiyle, sinema sanatına katkı sağlamak üzere, 25 Eylül-1 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak. Adana Film Festivali’nde onur ödülleri Temel Gürsu, Hümeyra, Sami Şekeroğlu ve Şemsi İnkaya’ya veriliyor.

Başkan Sözlü, “Geri Sayım Başladı, Heyecanımız Arttı.”

Festival afişinin hazırlanması ve kamuoyuyla paylaşılmasıyla Uluslararası Adana Film Festivali için geri sayımın başladığını söyleyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Adana Film Festivali’nin kentimizin tanıtımı ve sinema sanatına büyük ve olumlu etkisini biliyoruz. Bu yıl festivalimizin daha etkin, Adana’nın tanıtımına ve Türk Sineması’na daha fazla katkı sağlar hale gelmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Festival afişinin hazırlanması ve sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla kamuoyuyla paylaşılması heyecanımızı artırdı. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak sanata desteğimiz artarak devam edecektir." dedi.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması

Adana Film Festivali’nde 5 ana kategoride Altın Koza Ödülleri dağıtılacak. Festivalde yeni yarışma kategorileri yer alacak, var olanların kapsamı genişletilecek. Türk Sinemasına destek geleneği kapsamında Ulusal Uzun Metraj Yarışması, bu yıl da ülke sinemasının ayakta kalması ve uluslararası alanda rekabet gücünün artması için önemi korunarak hayata geçirilecek. Festival kapsamında her yıl verilen Onur Ödülleri’ne bu yıl Temel Gürsu, Hümeyra, Sami Şekeroğlu ve Şemsi İnkaya layık görüldü.

Yarışma kapsamındaki bazı ulusal kategoriler, uluslararası kimlik kazanırken, portföye eklenen yeni kategoriler de Adana Film Festivali’ni, dünya genelinde bilinen bir sinema organizasyonu haline getirmeyi amaçlıyor. 5 ana kategoride, 30 Altın Koza Ödüllü’nün dağıtılacağı festivalin uluslararası bölümleri bu yıl en az ulusal yarışmalar kadar ilgi görecek, sinema dünyasının dikkatini çekecek.

Festivalin Yarışmalı Kategorileri

Türk Sineması’na uzun yıllardır en büyük katkıyı veren Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması, Uluslararası Kısa Film Yarışması, Uluslararası Öğrenci Filmleri Yarışması, Adana Kısa Film Maratonu… Her bir yarışma kategorisinin farklı dallarıyla birlikte, eserler toplam 30 dalda Altın Koza Ödülü’nü kazanmak için jürinin ve halkın beğenisine sunulacak.

Atölyeler, Sergiler, Özel Gösterimler Ve Konserler

Festivalin bir diğer önemli ayağında ise, Dünya Sineması ile Türk Dünyası ve Türk Sineması seçkilerinden oluşan özel gösterimlere yer verilecek, atölyeler, konserler ve sergiler gerçekleştirilecek.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>