>

KÜLTÜR-SANAT

26.Ankara Uluslararası Film Festivali Jüri Başkanı Belli Oldu

23 Nisan – 03 Mayıs 2015 tarihleri arasında düzenlenecek Festivali’nin ulusal uzun kategorisinde jüri başkanlığını yönetmen Onur Ünlü üstlenecek.
 
   
 
 
     

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi, İletişim Sanatları bölümünde eğitim gören ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamlayan Onur Ünlü 1999’dan itibaren pek çok TV dizisinde senarist olarak görev aldı. 2006 yılında ilk sinema deneyimi olan Polis filminin yapımcılığını, yönetmenliğini ve senaristliğini üstlenen Ünlü, 2011-2013 yılları arasında bir sosyal medya fenomenine dönüşen Leyla ve Mecnun dizisinin yönetmenliğini gerçekleştirdi. Başarılı filmografisi içinde yer alan, Beş Şehir (2009), Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi (2011), Sen Aydınlatırsın Geceyi (2013), İtirazım Var (2014) filmlerinin aynı zamanda senaryo yazarı olan Ünlü; bu filmleri ile Türkiye’nin belli başlı film festivalleri tarafından verilen pek çok ödülün sahibi oldu. Onur Ünlü, bu yıl 23 Nisan -03 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek 26. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin ulusal uzun yarışma kategorisinin başkanlığını gerçekleştirecek.

Ankara Uluslararası Film Festivali, 04 Mart’a kadar Türkiye’den film başvurularını bekliyor.

Her yıl olduğu gibi yine T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün desteği ile gerçekleştirilecek olan 26. Ankara Uluslararası Film Festivali yarışma başvuru süresi tüm kategorilerde 04 Mart 2015 Çarşamba günü saat 17:00’de son buluyor.

Yarışmaya katılmak isteyenler; çevrim içi başvurunun ardından yönetmelikte belirtilen belgeler ile birlikte filmlerini, ‘Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı, Ankara Uluslararası Film Festivali, Farabi Sok. 29/1, Çankaya, 06690 Ankara’, adresine gönderebilirler.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>