>

KÜLTÜR-SANAT

27.AUFF’de “En İyi Belgesel”e 10 Bin “En İyi Kısa”ya 5 Bin TL Ödül

Bu yıl 27’incisi düzenlenecek festival 28 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak.
 
   
 
 
     

Ankara Uluslararası Film Festivali’nde bu yıl yarışmalara katılan ve “en iyi” seçilen eserlerin yapımcılarına para ödülü verilecek. Uzun, belgesel ve kısa film yarışmaları için son başvuru tarihi ise 24 Şubat.

Yönetmenler, sinema sanatçıları ve sektör temsilcileri ile her yaştan film izleyicisini buluşturan festivalde önemli yer tutan uzun metraj, belgesel ve kısa film yarışmaları için başvurular Şubat ayı sonuna kadar sürecek.

Bu yıl, Türk sinemasının gelişimine olumlu katkılar sunan üretimleri teşvik eden film yarışmalarına yönelik yeni bir düzenleme yapıldı, para ödülleri getirildi. Belgesel kategorisinde “En iyi” seçilen eserin yönetmeni 10 bin, kısa filmde “en iyi” bulunan eserin yönetmeni ise 5 bin lira ile ödüllendirilecek.

Türk sinemasının son dönemde ön plana çıkan örnekleriyle birlikte yeni sinemasal arayışların da seyircilerin dikkatine sunulduğu “Ulusal Uzun Film Yarışması” kapsamında ise bu sene de birçok ödül sahibini bulacak.

Başvurular, yarışmalara ilişkin detaylı bilgilerin de yer aldığı festivalin web sitesi; www.filmfestankara.org.tr adresinden yapılabiliyor. Başvurular için son gün ise 24 Şubat 2016.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>