>

KÜLTÜR-SANAT

3.Antalya Tv Ödülleri Adayları Belli Oldu!

3. Antalya televizyon ödülleri adayları belli oldu...
 
   
 
 
     

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı( AKSAV) tarafından düzenlenenen “3.Antalya Televizyon Ödülleri” adayları dün TÜRVAK (Türker İnanoğlu Vakfı) Sinema- Tiyatro Müzesi’nde yapılan ön jüri toplantısı sonucunda belli oldu.

Ömer Uğur, Aytekin Çakmakçı, Yüksel Aytuğ, Bilal Özcan, Çiğdem Tunç, Prof. Dr. Bilal Arık, Metin Uca, Tayfun Talipoğlu, Memet Güler, Atilla Aksoy, Yetkin Dikinciler, Gizem Merve Kaboğlu, Ali Eyüboğlu, Akgün Keskin Sakarya, Adem Akyürek, Sancar Sayın, Kenan Değer’den oluşan ön jüri; 37 kategoride 29 dizi, 170 televizyon programı ve 23 belgeseli oylayarak adayları belirledi. Aday adaylıkları yapımcı firmaların başvuruları doğrultusunda oluşturuldu. 21 Nisan 2012 Cumartesi günü Antalya Mardan Palace Otel’de düzenlenecek gecede sahiplerini bulacak ödüller için soluk soluğa yarış başladı.

Ödül töreni ana iletişim sponsoru olan Bloomberg HT’den canlı olarak yayınlanacak.

RATING REKORLARI KIRAN DİZİLER KARŞI KARŞIYA!

30 Nisan’da yapılacak ödül töreninde, “Adını Feriha Koydum”,”Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi”,“Hayat Devam Ediyor”, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”, “Umutsuz Ev Kadınları”en iyi drama dizisi kategorisinde yarışacak.

Erdal Beşikçioğlu( Behzat Ç: Bir Ankara Polisiyesi), Fikret Kuşkan ( Hayat Devam Ediyor), Nejat İşler (Keşanlı Ali Destanı), Halit Ergenç (Muhteşem Yüzyıl), Erkan Petekkay’nın (Öyle Bir Geçer Zaman Ki) en iyi drama erkek oyuncu kategorisinde karşı karşıya geleceği törende; Meltem Miraloğlu( Hayat Devam Ediyor), Deniz Çakır (İffet), Meryem Uzerli (Muhteşem Yüzyıl), Ayça Bingöl(Öyle Bir Geçer Zaman Ki) ve Songül Öden ( Umutsuz Ev Kadınları) en iyi drama kadın oyuncu kategorisinde yarışacaklar.

En İyi Komedi Dizisi kategorisinde ise; 1 Erkek 1 Kadın, Leyla ile Mecnun, Seksenler, Yahşi Cazibe ve Yalan Dünya dizileri önjüri tarafından ilk 5 aday olarak belirlendi.

Komedi dizisi en iyi erkek oyuncu kategorisinde; Emre Karayel (1 Kadın 1 Erkek), Tarık Ünlüoğlu (Avrupa Avrupa), Ali Atay(Leyla ile Mecnun) , Rasim Öztekin( Seksenler) ve Olgun Şimşek(Yalan Dünya) dizilerindeki performansları ile yarışacaklar.

KOMEDİ DİZİSİ EN İYİ KADIN OYUNCU ADAYLARI İSE ÖNJÜRİNİN DEĞERLENDİRMESİ SONUCUNDA;

Demet Evgar (1 Erkek 1 Kadın), Oya Başar (Alemin Kıralı), Ebru Cündübeyoğlu (Avrupa Avrupa), Aslıhan Gürbüz (Yahşi Cazibe), Füsun Demirel (Yalan Dünya) olarak seçildi.

Önjüri elemeleri sonucunda en iyi dram kategorisinde yarışan; Hayat Devam Ediyor 10, Öyle Bir Geçer Zamanki 10, Muhteşem Yüzyıl 8 kategoride yarışırken; en iyi komedi dizisi dalında Yalan Dünya 9, Seksenler 6, Leyla İle Mecnun 5 kategoride ana jüri tarafından değerlendirilecek.

3. Antalya Televizyon Ödülleri kapsamında Onur ödülleri Umur Bugay ve Orhan Boran’a takdim edilecek.

21 NİSAN 2012 ’DE YAPILACAK 3.ANTALYA TELEVİZYON ÖDÜLLERİ TÖRENİ BLOOMBERG HT’DEN CANLI OLARAK YAYINLANACAKTIR.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>