>

KÜLTÜR-SANAT

3.Mersin Narenciye Festivali Başlıyor!

25 ülkeden sanatçılar Mersin’de buluşuyor!
 
   
 
 
     

Mersin Ticaret Borsası’nın koordinatörlüğünde, büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerinin katkılarıyla bu yıl 3.sü yapılacak olan Mersin Narenciye Festivali 17-18 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Mersin Narenciye Festivali, narenciye ürününü yerel, ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak, narenciye meyvelerinin tüketimini artırmak, marka değerini yükseltmek ve Mersin’in tanıtımına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştiriliyor. Geçen sene 16 ülkeden 400’ü aşkın amatör gösteri sanatçısının katılımıyla gerçekleştirilen festivalde, bu sene yurtdışından katılacak ülke ve sanatçı sayısının artması bekleniyor.‘‘TÜRKİYE’DE BİR İLK’’

Festival boyunca etkinlikler; 1,5 km’lik sahil şeridi ve Side Sutunları, Kız Kalesi, Galatasaray meydanı, İskele Bölgesi, Saat Kulesi, Truva Kabartmaları, Hitit Kabartmaları ve Uzuncaburç alanlarında yapılacak. Türkiye’de ilk kez uygulanan ve toplam 70 ton narenciye ürünü kullanılarak süslenen festival alanları ve dev figürler festival süresi boyunca halka açık olacak.

‘’MERSİN GÖRSEL ŞÖLENE DOYACAK’’

17-18 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan Mersin Narenciye Festivali’nde yurtdışından gelen gösteri grupları 2 gün boyunca canlı performanslar ile Mersin halkına görsel şölen yaşatacak. Festival kapsamında; dansçılar, müzik grupları, sokak sanatçılarının yanı sıra yine narenciye ürünleri ile giydirilmiş araçların yer alacağı kortej düzenlenecek.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>