>

KÜLTÜR-SANAT

4. Antalya Televizyon Ödülleri Sahiplerini Buluyor!

Televizyonun en iyileri Cumartesi akşamı açıklanıyor...
 
   
 
 
     

En iyi televizyon programlarının 34 farklı kategoride 169 aday ile yarıştığı Antalya Televizyon Ödülleri sahiplerini buluyor. İzlenme oranları ile rekorlar kıran diziler ve oyuncular arasındaki soluk soluğa yarışın jürisi açıklandı.

Televizyon yapıcılarının, dizi film yıldızlarının, programcıların heyecanla beklediği Antalya Televizyon Ödülleri’nin dördüncüsünde sona gelindi. 145 televizyon programı, 24 dramatik televizyon yapımı ve 20 belgeselin başvurduğu ve Türkiye’nin “Emmy” ödülleri olarak kabul edilen Antalya Televizyon Ödülleri’nde bu yıl 34 farklı kategoride 169 aday yarışıyor. Yarışmaya katılan ve ön jüri değerlendirmesi sonunda belirlenen adaylar, 27 Nisan Cumartesi akşamı Mardan’da düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Televizyon programlarında niteliğin yükseltilmesini, en iyilerin ödüllendirilerek kaliteli eserlerin üretilmesini özendirmek amacıyla yola çıkan Antalya Televizyon Ödülleri, aynı zamanda medya sektörü açısından bir buluşma zemini olma işlevi de görüyor. Bu amaçla, yarışmaya katılan aday programlar, sanatçılar, yapımcılar ve sektörün önde gelen simaları bugün “Hoş Geldiniz Resepsiyonu”nda biraraya geliyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, AKSAV Başkan Vekili Dr. Arif Bulut ve Jüri Başkanı Faruk Bayhan ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, Televizyon Ödülleri Ana Jürisini açıklayarak, ödül törenine ilişkin bilgiler verdi. Akaydın, Jüriye geçen yıl olduğu gibi bu yıl da televizyon dünyasının duayenlerinden Faruk Bayhan’ın Başkanlık yapacağını bildirdi. Akaydın, Ödül Yürütme Kurulu’nun, jüriyi belirlerken, TV endüstrisindeki farklı kulvarlardan saygın isimleri bir araya getirmeyi hedeflediğini vurgulayarak, yarışmaya katılan kişi ya da eserlerle ilgili objektif sonuçların alınması amacıyla, çok boyutlu bir jüriyle yola çıktıklarını söyledi. Akaydın, “sektörde aktif olan kanal yöneticisi, yapımcı, yönetmen, senarist ve oyuncu başta olmak üzere, alanlarında uzman gazeteci ve akademisyenlerimiz jüride yer almıştır” dedi.

Başkan Mustafa Akaydın daha sonra jüri üyelerini açıkladı. 34 dalda ödül dağıtacak Televizyon Ödülleri Jürisi şu isimlerden oluşuyor: Osman Sınav (yapımcı/yönetmen), Abdullah Oğuz (yapımcı/yönetmen), İlker Barış (Sen-Der Başkanı / senarist), Yüksel Aytuğ (Sabah Gazetesi yazarı), Ali Eyüboğlu (Milliyet Gazetesi yazarı), Nebil Özgentürk (belgesel yönetmeni), Belçim Bilgin (oyuncu), Defne Samyeli (sunucu - yazar), Emel Müftüoğlu (müzik sanatçısı), Çiğdem Anad (TV programcıs/yazar), Doç. Dr. Nurdan Akıner (AÜ İletişim Fak. Radyo Televizyon Sinema Bölüm Bşk.), Adem Akyürek (ABB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı) ve Cengiz Haydar Barut (AKSAV Yönetim Kurulu üyesi).

ONUR ÖDÜLLERİ KIVANÇ, DURSUNOĞLU VE AKBEL’E


Antalya Televizyon Ödülleri kapsamında yer alan Onur Ödülleri bu yıl Halit Kıvanç, Seyfi Dursunoğlu ve Can Akbel’e verilecek.

Ödül töreni, 27 Nisan Cumartesi akşamı saat 20:00’de kırmızı halı seremonisi ile başlayacak ve 21:00’den itibaren TV8 ekranlarından canlı olarak yayınlanacak. Gecenin sunuculuğunu ise “İntikam” dizisindeki oyunculuğuyla beğeni toplayan Engin Hepileri ve “Behzat Ç.”den sonra “Öyle Bir Geçer Zaman ki”nin kadrosuna dahil olan başarılı oyuncu Mine Tugay yapacak.

Gecede ayrıca, “Yaratıcılıkta Zirveye Çıkmış 10 Kadından Biri” kabul edilerek Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından ödüllendirilen, dünyanın en büyük buz pateni sanatçısı ve koreograflarından Alla Duhova ve ekibi de sahne alacak.

ANTALYA’DA BU DEFA DA YILDIZ YAĞMURUNA MARUZ KALACAK!

Baharın gelmesi ile birlikte yoğun yağmurlara maruz kalan Antalya 26 Nisan Cuma ve 27 Nisan Cumartesi günlerinde Yıldız Yağmuru yaşayacak. 4. Antalya Televizyon Ödülleri için Antalya’ya gelecek yıldızlar arasında;

Kenan İmirzalıoğlu, İlker Ayrık, Tuba Büyüküstün, Gülse Birsel, İlker Aksum, Erdal Beşikçioğlu, Özgü Namal, Demet Evgar, Emre Karayel, Gökçe Bahadır, Meryem Uzerli, Ahmet Kural, Memet Ali Alabora, Çağla Şikel, Ivana Sert, Sezin Akbaşoğulları, Seda Bakan, Ahmet Varlı, Fatih Artman, Mustafa Üstündağ, Necip Memili, Filiz Ahmet, Selim Bayraktar, Gamze Karaman, Murat Cüreklibatur, Beste Bereket, Fulya Zenginer, Çağlar Ertuğrul, Fırat Çelik, Müjde Uzman, Rıza Kocaoğlu, Yasemin Çonka, Şoray Uzun, Serhat Kılıç, Gani Müjde, Ufuk Özkan, Ecem Özkaya, Burçin Terzioğlu, Ayça Bingöl, Derya Karadaş, Gubse Özay, Nazan Kesal, Engin Öztürk, Sarp Akkaya, Berk Hakman, Murat Cemcir, Sadi Celil Cengiz, Murat Akkoyunlu, Derya Baykal, Nur Erkul, Melike İpek Yalova; ve daha birçok isim bulunuyor.

BEYAZ CAMIN USTALARI AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NDE


Antalya Televizyon Ödülleri heyecanı Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğrenciler ile gerçekleşen “master class” buluşmalarıyla da devam ediyor. 25 Nisan’da gerçekleşen ilk buluşmaya başarılı belgesellere imza atan yönetmen Yasin Ali Türkeri ile senarist Sinan Biçici konuk oldu. 26 Nisan Cuma günü gerçekleşecek buluşma da ise bu yıl ki onur ödülüne değer görülen, haber spikerliğinin duayen ismi Can Akbel katılacak. 27 Nisan Cumartesi günü Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek söyleşide ise televizyon ekranlarının güler yüzlü dizisi “İşler Güçler”in ünlüleri yer alacak.

EV SAHİBİ, MARDAN PALACE ANTALYA

Antalya Televizyon Ödülleri’nin açılış ve ödül törenlerine bu yıl da Mardan Palace Antalya ev sahipliği yapacak. Dolmabahçe Sarayı, Kuleli Askeri Lisesi, Kız Kulesi ve Galata Köprüsü'nün görünümleriyle minyatür bir İstanbul olarak tasarımlanmış Mardan Palace, İngiltere’nin başkenti Londra'da, ‘Turizmin Oscarı’ kabul edilen World Travel Awards’da 2010 ve 2012 yıllarında ‘Dünyanın En Lüks Oteli’, ‘Dünyanın En İyi Spa Oteli’ ve ‘Dünyanın En İyi Royal Suite Oteli’ ödüllerine değer görülmüştü.

PAHA BİÇİLMEZ OSMANLI PARALARI SERGİSİ DE MARDAN PALACE’TA

Mardan Palace, Televizyon Ödülleri’yle aynı tarihlerde Pera Mezat Müzayede’nin sahibi Mehmet Gacıroğlu’nun koleksiyonunda yer alan eserlerden oluşan “Osmanlı Devleti Kâğıt Paraları” sergisine de ev sahipliği yapıyor. 4. Antalya Televizyon Ödülleri için otele gelen konuklar bu eşsiz sergiyi de eş zamanlı olarak ziyaret etme şansı bulacaklar.

... VE İŞTE ADAYLAR

“Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi - Star TV”, “Muhteşem Yüzyıl – Star TV”, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki - Kanal D” en iyi dram dizisi kategorisinde yarışıyor. “Benim İçin Üzülme – ATV”, “Karadayı – ATV”, “Kayıp Şehir – Kanal D”, “Merhamet – Kanal D” ve“Suskunlar – Show TV” dizilerinin en iyi yeni sezon dram dizisi kategorisinde yarışacak.

İlker Aksum (20 Dakika - Star TV), Erdal Beşikçioğlu (Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi - Star TV), Erkan Petekkaya (Dila Hanım - Star TV), Kenan İmirzalıoğlu (Karadayı – ATV), Halit Ergenç (Muhteşem Yüzyıl - Star TV) dram dizisi en iyi erkek oyuncu; ve Nergis Öztürk (Böyle Bitmesin - TRT 1), Gökçe Bahadır (Kayıp Şehir - Kanal D), Özgü Namal (Merhamet - Kanal D), Meryem Uzerli (Muhteşem Yüzyıl - Star TV), Ayça Bingöl (Öyle Bir Geçer Zaman Ki - Kanal D) dram dizisi en iyi kadın oyuncu kategorilerinde yarışıyor.

En İyi Komedi Dizisi kategorisinde “1 Erkek 1 Kadın – Star TV”, “Avrupa Avrupa - TRT 1”, “Seksenler - TRT 1” ve “Yalan Dünya – Kanal D” adlı diziler yarışıyor.

“6 Mantı – TRT 1”, “Ali Ayşe’yi Seviyor – Fox TV”, “Harem – Fox TV”, “İşler Güçler – Star TV”, “Zengin Kız Fakir Oğlan– TRT 1” dizileri de en iyi yeni sezon komedi dizisi kategorisinde birbirleri ile yarışıyor.

Komedi dizisi en iyi erkek oyuncu kategorisinde Emre Karayel (1 Erkek 1 Kadın -Star TV), Hakan Yılmaz (Ali Ayşe’yi Seviyor - Fox TV), Ahmet Kural (İşler Güçler - Star TV), Murat Cemcir (İşler Güçler – Star TV) ve Ufuk Özkan (Zengin Kız Fakir Oğlan - TRT 1), dizilerindeki performansları ile yarışırken; Demet Evgar (1 Erkek 1 Kadın - STAR TV), Ebru Cündübeyoğlu (Avrupa Avrupa - TRT 1), Zuhal Topal (Avrupa Avrupa - TRT 1), Özlem Türkad (Seksenler - TRT 1), Yasemin Çonka (Seksenler - TRT 1) Komedi Dizisi En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde yarışacaklar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>