>

KÜLTÜR-SANAT

40 kadın oyuncu

Fotoğraf Sanatçısı Muammer Yanmaz’ın 25. Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenecek “Türk Sinemasında Kadın Oyuncular” sergisi ...
 
   
 
 
     
Fotoğraf Sanatçısı Muammer Yanmaz’ın 25. Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenecek “Türk Sinemasında Kadın Oyuncular” sergisi, 7-14 Nisan tarihlerinde Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde izlenebilecek.


Sergide, Ayla Algan, Ayşegül Aldinç, Başak Köklükaya, Demet Akbağ, Deniz Türkali, Derya Alabora, Hale Soygazi, Hülya Koçyiğit, Lale Mansur, Lale Oraloğlu, Nedret Güvenç, Nilüfer Aydan, Nurseli İdiz, Perihan Savaş, Perran Kutman, Selda Alkor, Serra Yılmaz, Sezer Sezin, Suzan Avcı, Yelda Reynaud ve Zuhal Gencer gibi oyuncuların fotoğrafları yer alacak.

Muammer Yanmaz, “Türk Sinemasında Kadın Oyuncular” projesine başlarken, sinemanın çok konuşulduğu ve sinemaseverlerin buluşma noktası olan Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamında Türk sinemasının yıldızlarını bir araya getirmek istediklerini söylüyor ve devam ediyor: “Bu sergi, beyazperdede ve ekranlarda görmeye alışık olduğumuz kadın oyuncularımızı, hiç görmediğimiz yüz ifadeleriyle bize gösteriyor. Sinema tarihimize imza atmış ve geçmişten günümüze uzanan 40 kadın oyuncumuzu, farklı bir bakış açısıyla fotoğraflayarak, sevenleriyle buluşturmayı amaçladık.”

7-14 Nisan tarihlerinde Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecek ve her gün 09.00-19.00 arasında açık olacak.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>