>

KÜLTÜR-SANAT

42. Altın Portakal’ın afişleri Hollywood’dan

“Altın Portakal” afişlerinin tasarımını Hollywood’un ünlü grafik sanatçısı Emrah Yücel yaptı…
 
   
 
 
     
Bu yıl TÜRSAK Vakfı ve AKSAV işbirliği ile gerçekleştirilen 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali ve 1. Uluslararası Avrasya Film Festivali, Avrasya Film Fuarı Lansman afişlerini, adını Hollywood filmleri için tasarladığı afişlerle dünyaya duyuran ünlü grafik sanatçısı Emrah Yücel hazırladı.


1996 yılından bu yana Newyork ve Los Angeles’ta yaşayan ve 35 yıldır Los Angeles'ta dağıtılan sektörün en önemli ve tek ödülü olan KeyArt ödullerini iki kez üst üste kazanan Emrah Yücel, dünyaca tanınmış film afişlerine imza attı.


Geçtiğimiz yıl, Selma Hayek'in oynadığı "Frida" filminin kampanyası en başarılı uluslararası kampanya olarak değerlendirildi.. Nicole Kidman ve Jude Law'in oynadığı "Cold Mountain", Umma Thurman’ın oynadığı Kill Bill ve en iyi Uzak Doğu filmlerinden Hero, Yücel’in imzasını taşıyan afiş çalışmaları ve kampanyalarından sadece bir kaçı…


Türkiye’de büyük bir ilgi ile izlenen "Vizontele Tuuba"nın da bütün baskılı malzemeleri ve afiş tasarımlarını yapan Yücel, 42. Antalya Altın Portakal ve 1. Eurasia Uluslararası Film Festivali’nin afiş tasarımlarını TÜRSAK Vakfı’nın 42. Antalya Altın Portakal Festivali için yaptığı yenilikçi çalışmalarına bir destek olarak gerçekleştirmekten ve festivalde Antalya’da bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyacağını ifade ediyor.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>