>

KÜLTÜR-SANAT

5 Yeni Film Vizyona Giriyor

Sinemalarda bu hafta 5 yeni film izleyiciyle buluşacak.
 
   
 
 
     

Sinemalarda bu hafta "Lincoln", "Zero Dark Thirty", "Tepelerin Ardında", "Penguen Kral 3D", "Mutlu Aile Defteri" filmleri vizyona girecek.

Sinemalarda bu hafta Steven Spielberg'ün yönetmenliğini yaptığı, ABD'nin 16.Başkanı Abraham Lİncol'ün son dönemlerini anlatan "Lincoln", "Ölümcül Tuzak" ile Oscar kazanan ilk kadın yönetmen Kathryn Bigelow'un 11 Eylül olaylarını konu aldığı "Zero Dark Thirty ", '4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün' filmiyle dünya çapında tanınan,Cristian Mungiu'nun Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye'ye aday gösterilen son filmi "Tepelerin Ardında" genç ve sevimli bir penguenin zaferlerle dolu epik hikayesinin beyazperdeye aktarıldığı ve türkçe dublaj seslendirmesini Yekta Kopan'ın yaptığı "Penguen Kral 3D" son olarakta Tuncel Kurtiz'i oyunculuk kariyerinde ilk defa baba rölünde izleyeceğimiz Türk aile komedisi "Mutlu Aile Defteri " filmleri vizyona girecek.

LINCOLN

Film, Amerika Birleşik Devletleri'nin 16. Başkanı olan ve kuzey eyaletlerinde 1861-1865 yılları arasında yaşanan iç savaşa öncülük eden Lincoln'un son dönemlerine ışık tutuyor. İç Savaş'ın hararetli günleri geride kalınca, Abraham Lincoln ile kabinesi arasında fikir ayrılıkları da su yüzüne çıkacaktır. En ciddi görüş ayrılığı ise kölelik konusunda yaşanacaktır.

ZERO DARK THİRTY

11 Eylül'ün katilleri Amerika halkında yeni bir korku ve nefret psikolojisinin doğmasına neden oldular . Aynı zamanda bu olay , katillerin dahil olduğu organizasyon olan El Kaide ve başlarındaki Bin Laden'in peşine düşülmesinin de başlangıcı oldu.

Oscar ödüllü Kathryn Bigelow (The Hurt Locker) bu zamandan Bin Laden'in ölümüne kadar yaşanan zamanın kronolojik olarak altını çiziyor. 'Zero Dark Thirty'nin başrollerini ise Joel Edgerton ,Jessica Chastain , Chris Pratt , Mark Strong ve Jennifer Ehler paylaşıyor. Filmin Bin Laden'in gizemli ölümüne ışık tutup tutmayacağı ise merak konusu...

TEPELERİN ARDINDA


Romanya kırsalında bir Ortodoks manastırı... Almanya'dan Romanya'ya dönen Alina, çocukluk arkadaşı Voichita'yı almak üzere manastıra gelir. Voichita dünyada onu seven ve sevdiği tek insandır. Ne var ki, kız artık rahibe olmuştur.

4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün ile beş yıl önce Altın Palmiye'yi kazanan Romen yönetmen Cristian Mungiu, Romanya'nın Oscar adayı olan son filminde kendi sözleriyle 'sevginin iyi ve kötü kavramlarını nasıl göreceli bir hale dönüştürdüğünü ve dünyadaki en büyük hataların nasıl inanç adına yapıldığını' anlatıyor.

PENGUEN KRAL 3D

Rex henüz genç ve tüm penguenler gibi sevimli bir hayvandır. Penguen Şehri'nde kuzenleri Larry ve Moe ile beraber yaşan Rex çevresi dağlarla çevrili şehrinde keşfe çıktığı bir gün aşık olur.

Bu aşk Rez'in yaşamında pek çok şey değiştirecek ve vahşi yaşamın bilmediği kapılarını aralayacaktır...

Penguen Kral, genç ve sevimli bir penguenin zaferlerle dolu epik hikayesini beyazperdeye yansıtıyor. Kendine bir eş bulabilmek için diğer binlercesiyle yarışan kahramanımız; buzullar, karlar ve ölümcül dalgalar arasında havadan, karadan ve sudan gelen tehlikelere karşı mücadele etmek zorunda kalıyor; asıl zorlu görev geldiği an ise kendisine sonuna kadar güvenen ailesi tarafından yalnız bırakılıyor. Cesur penguenimiz kaderiyle yüzleşip yolculuğun son engelini başarıyla atlatabilecek midir?

MUTLU AİLE DEFTERİ

Sert bir mizaca sahip Emekli Albay Yıldırım Taşyumruk günün birinde damdan düşer. Bu olay yıllar önce kendisinden kaçmış olan evlâtlarını yeniden aynı çatı altında buluşturur. Yıldırım Bey artık çocuklarının sakladığı sırları ortaya çıkarmaya kararlıdır. Çocukları ise yalanlarını sürdürmeye çalışırken her geçen gün daha da köşeye sıkışmaktadır. Aslında önemli olan tekrar aile olmayı başarıp Mutlu Aile Defteri'nde yer alıp alamayacaklarıdır?

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>